آرامگاه خانوادگی «فروغی» بازسازی شد آرامگاه خانوادگی «فروغی» بازسازی شد | آوتاف
خانه / اخبار داغ / آرامگاه خانوادگی «فروغی» بازسازی شد

آرامگاه خانوادگی «فروغی» بازسازی شد

خبرگزاری ایرنا: مدیر آستان شیخ صدوق شهرری فرونشست زمین را عامل اصلی شکستن سنگ قبر«محمد علی فروغی» عنوان و بیان کرد: آرامگاه خانوادگی این سیاستمدار دوران مشروطه توسط اداره اوقاف شهرستان ری بازسازی شد.

در روزهای اخیر تصویری از سنگ قبری شکسته شده در گورستان ابن‌ بابویه شهرری در برخی رسانه ها منتشر شد که در آن نام محمد علی فروغی در میان قطعه های شکسته سنگ هم دیده می شد.

آرامگاه خانوادگی «فروغی» بازسازی شد

شکستن سنگ قبر فروغی هم مانند موارد مشابهی که در سال‌ های اخیر اتفاقات مربوط به سنگ قبرشان (سرقت و شکستن و سیمان شدن و…) خبرساز شده است توجه خیلی ها را به خود جلب کرد.

ابن بابویه با مساحت ۱۴ هکتار نخستین گورستان شهرری و دومین گورستان تهران به شمار می رود که بسیاری از مشاهیر ایران در آن دفن هستند. نام این گورستان از نام محمد بن بابویه معروف به شیخ صدوق یکی از فقها و دانشمندان شیعه برگرفته که آرامگاه او در آنجا واقع شده‌ است.

حجت الاسلام علی منصوری مدیر آستان شیخ صدوق شهرری روز یکشنبه در این باره اظهارداشت: آرامگاه خانوادگی محمدعلی فروغی (ذکاءالملک) ۶۴ مترمربع مساحت دارد و در جوار آرامگاه شیخ صدوق در شهرری واقع شده است.

وی تصریح کرد: این آرامگاه در حدود ۸۰ سانتی متر بالاتر از سطح اصلی زمین قرار داشت که همین امر موجب نشست قبر و شکستن سنگ ها شد.

مدیر آستان شیخ صدوق عنوان کرد: سنگ قبر فروغی نیز قدمت تاریخی ندارد و سه سال پیش توسط خانواده اش تعویض شده بود.

منصوری یادآورشد: ۹ نفر از اعضای خانواده فروغی در این آرامگاه خانوادگی دفن هستند که تمامی این قبور توسط اداره اوقاف شهرستان ری و با هماهنگی خانواده ایشان بازسازی و همسطح سازی شد.

حتما بخوانید:  مقصر حادثه سنندج مشخص شد

فروغی دردشتی ملقب به ذکاءالملک، ادیب، فیلسوف، تاریخدان، روزنامه ‌نگار و سیاست‌ مدار بود که سال ۱۲۵۴ خورشیدی در تهران دیده به جهان گشود و در سال پنجم آذر ماه ۱۳۲۱ نیز درگذشت. 

(Visited 1 times, 1 visits today)

درباره ی مدیر سایت

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *