آغاز شدیدترین خشکسالی در ایران؟! آغاز شدیدترین خشکسالی در ایران؟! | آوتاف
خانه / اخبار داغ / آغاز شدیدترین خشکسالی در ایران؟!

آغاز شدیدترین خشکسالی در ایران؟!

خبرگزاری فارس: پروفسور حسین اردکانی از بنیانگذاران هواشناسی در ایران  با تاکید بر تداوم بارندگی‌ها تا پایان سال جاری گفت: برخی شبکه‌های اجتماعی پیش بینی شروع دوره ترسالی در ایران را به نقل از من منتشر کرده‌اند، که این اظهار نظر را تکذیب می‌کنم.

وی با بیان اینکه میانگین بارندگی‌ها امسال نسبت به سال‌های گذشته افزایش قابل توجهی داشته است، ابراز داشت: جای تعجب است که چرا رئیس سازمان هواشناسی در ابتدای سال جاری پیش بینی کرده بود خشکسالی شدید تا پایان سال زراعی ۹۶- ۹۷ ادامه می‌یابد و هشدار به آغاز شدیدترین خشکسالی نیم قرن اخیر در ایران را داده است.

اردکانی با اظهار تاسف از پیش‌بینی اشتباه وضع هوا از سوی سازمان هواشناسی درخصوص بارندگی‌های امروز گفت: پیش از این پیش بینی کرده بودم که از ۲۱ آبان‌ماه به شدت بارندگی‌ها افزوده شده وحتی در ارتفاعات شاهد بارش برف هستیم.

وی خاطرنشان کرد: بارندگی‌های پاییز و زمستان امسال همانند بهار از حد نرمال بالاتر خواهد بود و در میانه سال‌های خشک ایران امسال شاهد ترسالی هستیم.

این استاد هواشناسی پیش بینی ورود ایران به دوره ترسالی را اشتباه دانست و گفت: با توجه به شرایط منطقه‌ای نمی‌توانیم انتظار داشته باشیم که چندین سال پیاپی بارندگی‌ها همانند امسال در کشور ادامه داشته باشد، اما به صورت تصادفی هر چند سال یکبار ترسالی بر کشور حاکم می‌شود.

(Visited 1 times, 1 visits today)
حتما بخوانید:  برتری تیم ملی والیبال ایران مقابل کوبا

درباره ی مدیر سایت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *