آلمان هم از ادامه برجام ناامید شد آلمان هم از ادامه برجام ناامید شد | آوتاف
خانه / اخبار داغ / آلمان هم از ادامه برجام ناامید شد

آلمان هم از ادامه برجام ناامید شد

 خبرگزاری تسنیم: هایکو ماس وزیر خارجه آلمان امروز دوشنبه درباره تهدید دونالد ترامپ به تحریم عراق گفت این گونه تهدیدها “کمکی نمی‌کند”. ماس افزود: «فکر نمی‌کنم راه متقاعد کردن عراق تهدید باشد بلکه باید دلیل آورد.» او افزود آلمان “هر تصمیمی را که در عراق گرفته شود”، می‌پذیرد.

دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا عراق را تهدید کرد که اگر این کشور دست به اخراج پنج هزار سرباز آمریکایی بزند، با “تحریم‌های بی‌سابقه‌ای”روبرو خواهد شد.

وزیر خارجه آلمان همچنین با اشاره به ادامه مذاکرات با فرانسه و بریتانیا درباره اقدام ایران در لغو پایبندی به محدودیت‌های فعالیت هسته‌ای خود بر اساس برجام تاکید کرد: «ما نمی‌توانیم این تصمیم را که ایران اکنون از آن خبر داده است کوچک بشمریم و به سادگی بپذیریم.»

به نقل از دویچه وله، ماس مدعی شد اقدام ایران با آنچه در برجام بر سر آن توافق شده “ناهمخوان” است و افزود: «کار آسان‌تر نشده است. اقدام ایران (لغو تعهدات خود به برجام) می‌تواند اولین گام به سوی پایان توافق هسته‌ای باشد که ضرر بزرگی خواهد بود.»

وی همچنین اعلام کرد سه کشور اروپایی آلمان، فرانسه و بریتانیا پس از مذاکره با ایران و مشورت با نهادهای هسته‌ای بین‌المللی همین هفته به اقدام ایران واکنش نشان خواهند داد.

(Visited 1 times, 1 visits today)
حتما بخوانید:  آملی لاریجانی: کسی که رای دادگاه را پاره می‌کند یا می‌سوزاند، به قوه قضائیه آشکارا توهین کرده است

درباره ی مدیر سایت

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *