آلمان پیگیر تروریستی نامیده‌شدنِ حزب‌الله آلمان پیگیر تروریستی نامیده‌شدنِ حزب‌الله | آوتاف
خانه / اخبار داغ / آلمان پیگیر تروریستی نامیده‌شدنِ حزب‌الله

آلمان پیگیر تروریستی نامیده‌شدنِ حزب‌الله

خبرگزاری مهر: به نقل از نیویورک تایمز، احزاب دولت ائتلافی آلمان خواستار قرار دادن نام «حزب الله لبنان» در فهرست گروه‌های تروریستی اروپا شدند و در این ارتباط نیز «ماتیاس میدِلبرگ»‌ سخنگوی حزب «اتحادیه دموکرات مسیحی آلمان» فعالیت‌های حزب الله علیه اسرائیل در خاورمیانه را غیرقابل پذیرش عنوان کرده است.

میدِلبرگ همچنین آلمان را در قبال اسرائیل مسئول عنوان کرده و در بیانیه مشترک با دیگر احزاب سیاسی از دولت خواسته است تا همه فعالیت‌های حزب الله در آلمان را ممنوع اعلام کند.

در این بیانیه همچنین تمایز قائل شدن میان شاخه نظامی و سیاسی حزب الله رد شده و احزاب سیاسی آلمان خواستار آن شده‌اند که گروه «حزب الله لبنان» بطور کلی در فهرست تروریستی اروپا قرار گیرد، چون این اقدام می‌تواند به مسدودسازی تمام دارایی‌ها و سرمایه‌های حزب الله در اروپا منجر شود.

در این گزارش گفته شده اگرچه هنوز مشخص نیست که درخواست احزاب آلمانی به سرعت با پذیرش از سوی دولت این کشور روبرو شود، اما با توجه به حضور مخالفان قابل توجه حزب الله لبنان در دولت آلمان چنین چیزی محتمل است.

پیش از این نیز، «هایکو ماس» وزیر خارجه آلمان در حساب کاربری خود در توئیتر، با طرح ادعاهایی، جنبش مقاومت حزب‌الله لبنان را به انجام اقدامات تروریستی متهم کرده بود.

در این ارتباط ماس با اشاره به این که حزب‌الله تهدیدی علیه رژیم صهیونیستی است، گفته بود که این گروه مقادیر زیادی تسلیحات در اختیار دارد.

هایکوماس همچنین در ادامه ادعاهای خود خواستار استفاده از قانون برای مقابله با حزب الله لبنان شده بود.

حتما بخوانید:  پیش‌بینی پنج روزِ بارانی برای ۱۳ استان

فشارها علیه حزب الله لبنان در آلمان، پس از آن مطرح شده که پیش از این نیز دیگر مقامات غربی و آمریکایی اتهاماتی را علیه این گروه مطرح کرده بودند.

این در حالی است که حزب الله لبنان به عنوان یک حزب سیاسی قانونی و رسمی در ساختار سیاسی لبنان در حال فعالیت است و دارای کرسی‌های پارلمانی قابل توجهی در پارلمان است.

وزیرخارجه لبنان پیش از این هرگونه عقب نشینی از حمایت از گروه مقاومت حزب الله لبنان را رد کرده و این گروه را منتخب مردم عنوان کرده بود.

(Visited 1 times, 1 visits today)

درباره ی مدیر سایت

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *