احتمال تعویق بازیِ ایران و عراق قوت گرفت احتمال تعویق بازیِ ایران و عراق قوت گرفت | آوتاف
خانه / اخبار داغ / احتمال تعویق بازیِ ایران و عراق قوت گرفت

احتمال تعویق بازیِ ایران و عراق قوت گرفت

خبرگزاری مهر: کنفدراسیون فوتبال آسیا اعلام کرد مرحله مقدماتی مسابقات قهرمانی زیر ۱۹ سال آسیا که قرار بود به میزبانی عراق برگزار شود، لغو شده است.

 به دلیل ناآرامی های سیاسی در عراق و اعتراضات خیابانی مردم، مسابقات ورزشی در این کشور یکی پس از دیگری لغو می شود و به تعویق می افتد.

مسابقات فوتبال جوانان در عراق به تعویق افتاد

بعد از آنکه مسابقات لیگ فوتبال عراق با نظر فدراسیون فوتبال این کشور به تعویق افتاد، دیدار تیم های نیروی هوایی عراق و مولودیه الجزایر در جام عربی «محمد السادس» به میزبانی نیروی هوایی به زمان دیگری موکول شد.

علاوه بر این تاریخ مسابقات لیگ بسکتبال عراق هم به دلیل مشابه تغییر کرده است.

از سوی دیگر کنفدراسیون فوتبال آسیا به صورت رسمی اعلام کرد که مرحله اول مسابقات فوتبال زیر ۱۹ سال قهرمانی آسیا که قرار بود به میزبانی عراق در شهر کربلا برگزار شود، به تعویق افتاده است. این نامه اخیرا به فدراسیون فوتبال عراق ارسال شده است.

در این مرحله قرار بود تیم های فلسطین، کویت، عمان، پاکستان و عراق در کربلا به مصاف هم بروند.

باوجود این مسائل هنوز سرنوشت دیدار تیم ملی فوتبال ایران با عراق در مرحله دوم انتخابی جام جهانی ۲۰۲۲ قطر و انتخابی جام ملت های ۲۰۲۳ آسیا نامشخص است. دو تیم طبق برنامه از پیش اعلام شده باید روز ۲۳ آبان در شهر بصره به مصاف هم بروند ولی تاکنون AFC موضعگیری رسمی در این ارتباط نداشته است.

هرچند که فدراسیون فوتبال عراق تاکید کرده این مسابقه در تاریخ و محل تعیین شده برگزار می شود اما فدراسیون فوتبال ایران هیاتی را برای ارزیابی شرایط عراق روانه بصره می کند. همچنین قرار است مهدی تاج رئیس فدراسیون فوتبال ایران روز شنبه در تهران با «عبدالخالق مسعود» رئیس فدراسیون فتبال عراق دیدار و گفتگو کند.

حتما بخوانید:  سوپرگل اللهیار در اولین برد اروپایی زوریا

به نظر می رسد کنفدراسیون فوتبال آسیا در حال ارزیابی شرایط عراق است و در صورت تداوم این شرایط تا روزهای منتهی به بازی با ایران، رای به تعویق مسابقه یا تغییر محل آن بدهد.

تیم های ملی فوتبال عراق و بحرین در گروه سوم انتخابی جام جهانی با ۷ امتیاز اول و دوم هستند و تیم کشورمان ۶ امتیازی است.

(Visited 1 times, 1 visits today)

درباره ی مدیر سایت

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *