ادعای عجیب سناتور آمریکایی درباره حکومت ایران ادعای عجیب سناتور آمریکایی درباره حکومت ایران | آوتاف
خانه / اخبار داغ / ادعای عجیب سناتور آمریکایی درباره حکومت ایران

ادعای عجیب سناتور آمریکایی درباره حکومت ایران

خبرگزاری فارس: «تد کروز»، نماینده مجلس سنای آمریکا در مصاحبه‌ای با یک لابی ضد ایرانی گفت او از دولت «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهور آمریکا خواسته معافیت‌‌های صادرشده برای تحریم‌های نفتی ایران را باطل کند.

تد کروز در لابی ضد ایرانی «بنیاد دفاع از دموکراسی» (اف‌دی‌دی) گفت: «من از رئیس‌جمهور ترامپ خواستم از این توافق فاجعه‌بار خارج شود. در داخل دولت ترامپ نزاع عمده‌ای وجود داشت و وزارت خارجه و وزارت دفاع هر دو مخالف خروج از توافق بودند.»

کروز اضافه کرد: «با وجود این، دو سال پیش ترامپ با من موافقت کرد و از توافق خارج شد. من فکر می‌کنم این مهم‌ترین تصمیم مهم در زمینه سیاست خارجی است که در سراسر دولت ترامپ گرفته شده است.»

وی اضافه کرد: «بعد از آن همان‌طور که می‌دانید هنوز کارهایی مانده بود که باید انجام می‌شد. بعد از خروجمان از توافق، چندین معافیت تحریمی باقی مانده بود که باعث می‌شد بخش زیادی از توافق هنوز باقی بماند. مهم‌ترین این معافیت‌ها، معافیت‌های مربوط به تحریم‌های نفتی بود.»

این سناتور جمهوری‌خواه گفت: «یک بار دیگر جدالی در درون دولت ترامپ بر سر اینکه این معافیت‌ها باید خاتمه یابند یا حفظ شوند در گرفت. وزارت خارجه استدلال می‌کرد که معافیت‌های تحریمی نباید باطل شوند. آنها می‌گفتند این کار باعث می‌شود قیمت نفت سر به فلک بکشد.»

تد کروز گفت که وزارت انرژی،در مخالفت با وزارت خارجه موضع گرفته و گفته منابع نفتی موجود در دنیا به اندازه‌ای هست که بتواند حذف نفت ایران از بازار را جبران کند.

سناتور آمریکایی: باید حکومت ایران را سرنگون کنیم!

تد کروز گفت که به صورت علنی و خصوصی هم با وزارت خارجه و هم با وزارت انرژی تعامل کرده و علاوه بر آن، مستقیماً هم به ترامپ گفته که معافیت مربوط به تحریم‌های نفت باید خاتمه پیدا کند.

حتما بخوانید:  صعود تیم ملی فوتبال ایران به رده ۲۲ جهان

او سپس گفت: «رئیس‌جمهور موافقت کرد و در نهایت مشخص شد که حرف وزارت انرژی صحیح بوده و وزارت خارجه اشتباه می‌کرده است.»

تد کروز گفت همراه با دو نفر دیگر از سناتورها طرحی برای لغو همکاری‌های بین‌المللی با برنامه هسته‌ای ایران معرفی کرده و از دولت ترامپ خواسته این معافیت‌ها هم ابطال شوند. او گفت: «ترامپ باز هم کار صحیح را انجام داد و به معافیت‌های مربوط به همکاری‌های هسته‌ای غیرنظامی با ایران پایان داد.»

او در ادامه گفت: «الان وقت آن است که دولت سرانجام، اقدامی بازگشت‌ناپذیر برای پایان دادن به باقی‌مانده‌های این توافق فاجعه‌بار هسته‌ای انجام دهد.»

تد کروز تصریح کرد ایالات متحده آمریکا باید مکانیسم بازگشت خودکار تحریم‌ها که یکی از مفاد قطعنامه ۲۲۳۱ شورای امنیت سازمان ملل است را فعال کند.

او گفت: «اگر این کار را انجام ندهیم، ترحیم‌های تسلیحاتی سازمان ملل [علیه ایران] منقضی خواهند شد..»

تد کروز گفت که در حال تلاش برای مجاب کردن دولت ترامپ جهت استفاده از این بند برای پایان دادن به برجام است. او گفت: «در همین راستا من در تلاش هستم دولت را مجاب کنم به سازمان ملل رفته و بند بازگشت خودکار تحریم‌ها در قطعنامه ۲۲۳۱ شورای امنیت سازمان ملل متحد را فعال کند. ما نیاز به اجازه هیچ‌کس دیگر برای استفاده از این مکانیسم نداریم. می‌توانیم همین فردا به شورای امنیت برویم و این روند را آغاز کنیم. با انجام این کار، سرانجام توافق فاجعه‌بار دولت اوباما با ایران نابود خواهد شد.»

تد کروز با متهم کردن ایران به «فعالیت‌های مخرب» مدعی شد که ایران به دنبال نابودی آمریکا و متحدانش از جمله اسرائیل است.

حتما بخوانید:  توقیف نفتکش ایرانی در آب‌های ساحلی اندونزی

او گفت: «پاره کردن توافق هسته‌ای یکی از اقداماتی بود که ما می‌توانستیم در پاسخ به این اقدامات انجام دهیم. این کار درستی بود، چون توافق هسته‌ای ما را مجبور کرد از قدرتمندترین تحریم‌هایمان دست بکشیم.»

تد کروز تصریح کرد: «وقتی درباره آینده ایران صحبت می‌کنیم اعتقاد من این است که لازم است ما این رژیم را سرنگون کنیم. می‌دانید این، تفکری صریح و بسیار پذیرفته‌شده بود، رژیم ایران همواره به دنبال نابودی ما است. آنها فریاد می‌زنند مرگ بر آمریکا و ما تا زمانی که این رژیم نرود احساس ایمنی نخواهیم کرد.»

(Visited 1 times, 1 visits today)

درباره ی مدیر سایت

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *