ادعای یک کارشناس درباره میل مردان به پورنوگرافی ادعای یک کارشناس درباره میل مردان به پورنوگرافی | آوتاف
خانه / اخبار داغ / ادعای یک کارشناس درباره میل مردان به پورنوگرافی

ادعای یک کارشناس درباره میل مردان به پورنوگرافی

خبرگزاری حوزه؛ در نشست بررسی فقهی و روانشناختی صنعت برهنه نگاری پرداخته است. بخشی از گفتگو با حجت الاسلام محمدمهدی عباسی آغوی، کارشناس مسائل روانشناسی در این باره را بخوانید.

کارشناس حوزه: مردان از چشم تحریک می‌شوند

* آمارهایی که به صورت رسمی از صفحات مستهجنی که در فضای مجازی است، وجود دارد، بیانگر این واقعیت است که ۶۰ درصد صفحات مستهجن مربوط به کشور آمریکاست و این کشور بیش از تمام کشورهایی مثل هلند، انگلیس، فرانسه و … که صنعت پورنوگرافی دارند، در این صنعت کار کرده است؛ به این معنا که هر فردی اگر بخواهد برای هر صفحه مستهجنی که آمریکا تولید کرده، پنج ثانیه وقت بگذارد، باید ۱۱۳ سال عمر کند تا تمام این صفحات را ببیند. آنان حجم گسترده ای از این فیلم ها و تصاویر را وارد این فضا می کنند.

* بر اساس آمار سازمان بهداشت جهانی تا پایان سال ۲۰۰۰، سی و شش میلیون نفر حامل ایدز بوده و ۲۲ میلیون نفر تا آن زمان فوت کرده بودند و سالانه ۵ میلیون نفر مبتلا به این بیماری می شوند و سه میلیون نفر از این پنج میلیون نفر نیز هر سال می میرند و این آمار هر سال افزایش پیدا می کند و قطعا این بیماری مرتبط با صنعت پورنوگرافی است؛ از آن طرف نوزادان نامشروع در قاره آمریکا بیشتر از هر جایی است و قطعا بیماری ایدز و نوزادان نامشروع و سقط جنین به موازات صنعت پورنوگرافی افزایش پیدا می کند.

* برخی از اختلافات خانوادگی ارتباط با این قضیه دارد؛ یعنی افرادی هستند به این خاطر که با همسر خود اختلاف دارند، به این فضا روی می آورند و از جهت عاطفی یا زناشویی اقناع نمی شوند و یا افرادی هستند که مهارت کافی در مسائل جنسی ندارند و به این خاطر سراغ این فضا می روند و متأسفانه اعتیاد به این فضا پیدا می کنند.

حتما بخوانید:  داورزنی: ورزشکار نباید برای پاداش به میدان برود

* تحقیقات نشان داده است که خانم ها و آقایانی که از اعضای جنسی خود رضایت ندارند، کسانی هستند که مبتلا به هرزه نگاری هستند.

* هرزه نگاری نگرش آنان را نسبت به بدن خودشان خراب کرده است و فضای فریب کاری و غیرواقعی در هرزه نگاری وجود داشته و احساس رضایت را از خود از دست می دهند و فرد را مبتلا به یکسری از عوارض دیگر خواهد کرد.

* زن و شوهری که مهارت کافی برای رابطه همسری ندارند و یا تجربه کافی ندارند، باید شناخت خود را بالا ببرند و فیلم های هرزه نگارانه نه تنها شناخت را بالا نمی آورد؛ بلکه شناخت های منفی و نگاه غیرواقع بینانه به انسان می دهد و این نگاه نه تنها مفید نیست که مضر است. توصیه ما این است زن و شوهری که می خواهند آموزش ببیند، کتاب بخوانند و کتاب های مفیدی در این زمینه داریم.

* در یکی از تحقیقات به یک سری از مردان پرسشنامه ای داده شد تا همسر خود را از مناظر گوناگون ارزیابی کنند؛ سپس به همین افراد، تصویر زیباترین زن سال را نشان دادند؛ مجددا آن پرسشنامه را به آنان دادند و همین مردان، همسر خود را با زیبایی کمتری ارزیابی کردند؛ چون سطح توقع با این تصاویر اینگونه بالا رفته بود و وقتی توقع غیرواقعی بالا رفت، نسبت به همسر خود هم رضایت و اقناع نخواهی داشت.

* مشاهده این فیلم ها غیر از اینکه خلاف احکام و اخلاق است و نگاه غیرعفیفانه در آن وجود دارد، به روابط همسری نیز آسیب می زند و مواردی داشتیم که انتظارات غیرواقعی از همسر خود داشتند که گاهی به سلامت همسر آسیب می رساند.

حتما بخوانید:  عابدینی: اخراج سروش و مصلح، کار کریم باقری بود

* مسئله نگاه به تصاویر یا فیلم های هرزه نگارانه از جهت اعتیاد هم آسیب زاست. اعتیاد به پورنورگرافی وجود داشته و در سطح دنیا مراکزی وجود داردند که کارهای ترک اعتیاد در این زمینه را انجام می دهند. معمولا افرادی که اعتیاد به این فضا دارند، ۴۰ تا ۸۰ ساعت وقت خود را در هفته به این کار اختصاص می دهند و این افراد در حد شدید قرار دارند.

* به عنوان مثال اگر احساس کردیم که در یک شبکه از شبکه های اجتماعی همانند اینستاگرام و تلگرام که زمینه بسیاری در آن وجود دارد، دچار چنین فضایی می شوم، از آن فاصله بگیرم و از شبکه های داخلی بیشتر استفاده کنم.

* تحقیقات نشان داده است که مردها بیشتر از چشم تحریک می شود.

* آمارها نشان می دهد که این مساله در بانوان کمتر از آقایان است؛ ابتلای پورنوگرافی آقایان بیشتر است؛ چون بانوان بیشتر از راه شنوایی محبت را دریافت کرده و تحریک می شوند و آقایان از طریق بینایی.

(Visited 1 times, 1 visits today)

درباره ی مدیر سایت

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *