اعتراض به نحوه شمارش آرای انتخابات در تهران اعتراض به نحوه شمارش آرای انتخابات در تهران | آوتاف
خانه / اخبار داغ / اعتراض به نحوه شمارش آرای انتخابات در تهران

اعتراض به نحوه شمارش آرای انتخابات در تهران

رویداد۲۴: نتایج انتخابات شورای شهر تهران هنوز اعلام نشده و تا این ساعت شمارش آرا همچنان ادامه دارد. تا روز گذشته چهره‌های لیست «ائتلاف» دست بالا را در شمارش داشتند. همچنین مرتضی طلایی از لیست وحدت و محمد علیخانی و محمد سالاری از لیست جمهور آرای بیشتری داشتند. از صبح امروز اما خبرهایی به گوش می‌رسد که باعث اعتراضات به نحوه شمارش آرا شده است.

بیادی: آرا به نفع شورای ائتلاف خوانده می‌شود

بر اساس گفته معترضان، لیست‌هایی که ابتدای آن نام مهدی چمران است، به اسم شورای ائتلاف خوانده می‌شود درحالی که به دلیل تک‌لیست نبودن اصولگرایان (اصولگرایان با سه لیست وحدت، ائتلاف و پایداری در انتخابات حاضر شدند) برخی شهروندان به صورت ترکیبی رای داده‌اند که این نحوه شمارش باعث می‌شود آرای این‌چنینی نادیده گرفته شود.

حسن بیادی عضو شورای وحدت و کاندیدای دوره ششم شورای در گفتگو با رویداد۲۴ می‌گوید آرا به صورت اسکناسی شمرده می‌شود؛ و اسکناسی یعنی اینکه به محض دیدن اسم یکی از اعضای لیست ائتلاف (مثلا آقای چمران)، از شمردن رای مابقی اسامی که به صورت ترکیب چند لیست از سوی مردم نوشته شده، خودداری کرده و همه ر ا جزو رای لیست ائتلاف محاسبه کرده‌اند.

او با بیان اینکه زبان ما از اتفاق رخ داده قاصر است و به اعتراض‌های ما پاسخی داده نشده است، تاکید می‌کند: جامعه روحانیت نیز طی نامه‌ای به نحوه شمردن آرا اعتراض کردند، اما هنوز نتیجه‌ای نداشته و نمی‌دانیم باید چه کاری انجام دهیم.

ستاد لیست جمهور، شورای وحدت نیز در نامه‌ای به این نحوه شمارش اعتراض کرده‌اند. روز گذشته نیز رییس انتخابات شهرستان تهران در نامه‌ای به نحوه شمارش آرا تذکر داده بود. همچنین در حالی که فرمانداری تهران اعلام کرده شمارش آرا تا دوشنبه زمان می‌برد، اما در ستاد‌های انتخاباتی شورای ائتلاف اعلام شده است که لیست کامل آن‌ها پیروز شده است.

حتما بخوانید:  ذوالنور: احتمال حمله موشکی به نطنز منتفی است

اسکناسی شمردن آرای انتخابات شورا رویه‌ای مرسوم حتی در دوره‌های گذشته بوده به طوریکه مهدی چمران نیز به نحوه شمارش آرای شورای پنجم نیز به همین روش اعتراض کرده بود.

(Visited 1 times, 1 visits today)

درباره ی مدیر سایت

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *