اعتراض یک مرجع تقلید به وادادگی در برابر طالبان اعتراض یک مرجع تقلید به وادادگی در برابر طالبان | آوتاف
خانه / اخبار داغ / اعتراض یک مرجع تقلید به وادادگی در برابر طالبان

اعتراض یک مرجع تقلید به وادادگی در برابر طالبان

ایکنا: آیت‌الله صافی گلپایگانی در پیامی به حوادث افغانستان واکنش نشان داد و تأکید کرد: اعتماد به گروهی که سابقه شرارت و قتل و آدمکشی آنان بر همه جهانیان روشن است (طالبان) اشتباه بزرگ و غیر قابل جبرانی است.

اعتراض یک مرجع تقلید به وادادگی در برابر طالبان

متن پیام‌ آیت‌الله صافی گلپایگانی به شرح زیر است:

بسم الله الرحمن الرحیم

انّ ربّک لبالمرصاد

این روزها، جهان شاهد حوادث بسیار وحشتناک و تأسف‌آوری است که وجدان بشریت و فطرت پاک انسان‌ها، شرمنده از این جنایات است. آیا می‌شود گروهی، خود را انسان بنامند، اما نسبت به هم‌نوع خود این همه جنایات مرتکب شوند!؟ خشونت و درنده‌خویی‌ تروریست‌ها از یک طرف؛ و از سوی دیگر، سکوت جهانیان و دولت‌ها و مجامع باصطلاح حامی حقوق بشر، موجب تعجب و شرمندگی است! اعتماد به گروهی که سابقه شرارت و قتل و آدم‌کشی آنان بر همه جهانیان روشن است اشتباه بزرگ و غیر قابل جبرانی است!

اینجانب بنابر وظیفه دینی و انسانی خود، به همه دولت‌ها و مراکز بین‌المللی به ویژه سازمان ملل و سازمان کنفرانس اسلامی و دولت جمهوری اسلامی ایران، هشدار می‌دهم که نسبت به این وحشی‌گری‌ها و شهادت تعداد زیادی از مظلومین در افغانستان و آواره‌گشتن هزاران نفر از مردم؛ اعم از زن و مرد، پیر و جوان و کودک، واکنش جدّی نشان دهند تا جلوی تجاوزها گرفته شود. یه یقین، سکوت امروز آنها موجب پشیمانی و ندامت در آینده است.

و السلام علی من اتّبع الهدی

لطف‌الله صافی

(Visited 1 times, 1 visits today)
حتما بخوانید:  ترامپ: تا وقتی رفتار ایران تغیبر نکند، تحریم‌ها لغو نمی‌شود

درباره ی مدیر سایت

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *