انتقاد از توصیه جنجالی یک روحانی درباره کم خوردن انتقاد از توصیه جنجالی یک روحانی درباره کم خوردن | آوتاف
خانه / اخبار داغ / انتقاد از توصیه جنجالی یک روحانی درباره کم خوردن

انتقاد از توصیه جنجالی یک روحانی درباره کم خوردن

دیده‌بان ایران: نماینده ادوار مجلس به اظهارات روحانی که گفته بود مردم کمتر بخورند تا بهشت بروند اعتراض کرد.

اعتراض به توصیه عجیب یک روحانی درباره کم خوردن

ناصرقوامی نماینده ادوار مجلس در خصوص انتشار ویدئویی از یک روحانی که به مردم توصیه می کرد کمتر بخورند تا بهشت بروند در صفحه شخصی خود نوشت:

* خداوند به پیامبر می گوید، چه کسی این زینت‌ها و طیبات دنیا را برای شما حرام کرده است؟ این‌ها برای بندگان خداست.

* برخی صحبت‌ها با لباس و پوشش دین در این روز ها با توجیه عملکرد های سیاسی جامعه را عصبی تر و این جنس حرف ها را کم اثر تر می‌کند. سوال اساسی جامعه در نقش مسئولیت با وجود شرایط ایده‌آل آنهاست. این طیف افراد معتقدند شهروندان باید با نازل‌ترین سطح کیفیت زندگی کنند و با یک وعده غذا و لنگ روزگار بگذرانند تا مقابل آمریکا و دشمن بیاستیم. سوال اینجاست که اگر مردم خواهان پذیرش این سبک زندگی بودند دیگر چه نیازی به حقوق دادن به مسئولین بود؟از سوی دیگر مردم زمانی این حرف ها را باور می کنند که گوینده خود به آن عمل کند؛ نه اینکه در جامعه ای زندگی کنیم که باستلی هلیز گران تر از نیویورک است. آیا شهامت آن را دارید که به شهروندان شمال شهر تهران که بنظر می رسد آشنا هم باشند، چنین ادعایی را مطرح کنید؟

* وقتی که آقای ولایتی می آید مردم را دعوت به فقر می‌کند و می‌گوید مردم باید از یمنی‌ها یاد بگیرند که لنگ می‌بندند و نان خشک می‌خورند و می‌جنگند آن هم با خود می‌جنگند باید الگو شود؛ دیگر آن روحانی که مشخص نیست چقدر تحصیل کرده و چقدر اسلام را می‌شناسد و چقدر قرآن خوانده است که تکلیفش مشخص است.

حتما بخوانید:  لحظه سقوط مرگبار «محمد بزرگی» هنگام پرش

* خداوند به پیامبر می گوید، چه کسی این زینت‌ها و طیبات دنیا را برای شما حرام کرده است؟ این‌ها برای بندگان خداست. به هر صورت وقتی آقای ولایتی آن حرف را می‌زند از آن طلبه که معلوم نیست چقدر سواد دارد انتظار بعید به‌نظر نمی‌رسد.

* این‌ها می‌خواهند به اهدافشان برسند و ناچار اند مردم را قانع کنند که فقیربودن و غذا و نان مهم نیست و حتی چند وقت پیش یک نفر در تلویزیون گفته بود گوشت برای انسان خوب نیست شاید یک بخشی از جامعه نیز به این ها اعتقاد داشته باشند اما مسئله اهداف آن هاست. اسلام دین رفاه، آسایش، زندگی، معنویت است و معنویت بدون رفاه نیست.

(Visited 1 times, 1 visits today)

درباره ی مدیر سایت

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *