انتقاد عراقچی از اروپا: چرا اعدام زم را محکوم کردید انتقاد عراقچی از اروپا: چرا اعدام زم را محکوم کردید | آوتاف
خانه / اخبار داغ / انتقاد عراقچی از اروپا: چرا اعدام زم را محکوم کردید

انتقاد عراقچی از اروپا: چرا اعدام زم را محکوم کردید

ایسنا: هفدهمین نشست کمیسیون مشترک برجام در سطح معاونین/مدیران سیاسی ایران و کشورهای ۱+۴ بصورت ویدئو کنفرانس امروز چهارشنبه مورخ ۲۶ آذر ماه ۱۳۹۹ برگزار شد و آخرین تحولات پیرامون برجام را مورد بحث و بررسی قرار داد.

در این نشست «سیدعباس عراقچی» معاون سیاسی وزارت امور خارجه، ریاست هیات کشورمان را برعهده داشت. عراقچی در بخش هایی از سخنان خود در این نشست با اشاره به برخی اظهارنظرهای رسانهای که در روزهای اخیر از سوی اروپا به گوش می رسد تاکید کرد قاعدتا سه دولت اروپایی که خود را پایبند به دموکراسی و قواعد آن میخوانند، نباید از دولت ایران انتظار داشته باشند که اصول دموکراسی را نادیده گرفته و قانون مصوب مجلس شورای اسلامی را اجرایی نکند. دولت جمهوری اسلامی ایران متعهد و موظف به اجرای مصوبات مجلس شورای اسلامی پس از طی مراحل قانونی آنها است.

عراقچی همچنین ضمن اعتراض به مواضع اخیر سه دولت اروپایی، بیان داشت: بجای محکومیت ترور ددمنشانه دانشمند برجسته هسته ای ایران، سه دولت اروپایی مجازات قانونی یک شخص مجرم را محکوم کردند.

عراقچی: سایرین هم باید برای برجام هزینه بدهند

معاون سیاسی وزارت امور خارجه بیان داشت: طرف های اروپایی همواره فقط از ایران می خواهند در برابر همه رفتارهای غیرقانونی و خصمانه، چه تحریم های آمریکا باشد، و چه خرابکاری در نطنز و ترور دانشمندان هستهای خود خویشتندار باشد. ایران نمی تواند تمام هزینه های اجرای برجام و رفتارهای غیرقانونی دیگران را متقبل شود و سایرین هم باید برای حفظ برجام هزینه بدهند.

عراقچی در رابطه با گمانه زنی ها پیرامون بازگشت آمریکا به برجام نیز اظهار داشت: ما به جای حرف و گمانه زنی، به اعمال توجه می کنیم. ایران همواره مواضع خود را بصورت شفاف بیان کرده است و حاضر است پس از بازگشت آمریکا به انجام تعهدات خود در برجام و اعاده وضعیت به شرایط ژانویه ۲۰۱۷، اجرای تعهدات برجامی خود که وفق بند های ۲۶ و ۳۶ برجام آنها را متوقف کرده است از سر گیرد.

(Visited 1 times, 1 visits today)
حتما بخوانید:  وکیل نجفی: او به قتل شبه‌عمد اعتراف کرده نه عمد

درباره ی مدیر سایت

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *