باران آمد، مترو بهم ریخت، هوا همچنان آلوده باران آمد، مترو بهم ریخت، هوا همچنان آلوده | آوتاف
خانه / اخبار داغ / باران آمد، مترو بهم ریخت، هوا همچنان آلوده

باران آمد، مترو بهم ریخت، هوا همچنان آلوده

برترین‌ها: در حالی مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک پلیس راهور از ترافیک سنگین معابر تهران در پی بارش باران خبر داده که انتشار تصویری از وضعیت متروی آزادی در پی اختلال در حرکت قطار‌ها حاکی است مشکلات عدیده همچنان متروی تهران ادامه دارد!

باران آمد، مترو بهم ریخت، هوا همچنان آلوده

بارش باران تهران را قفل کرد

فارس به نقل از سرهنگ مجید رنجبر در خصوص آخرین وضعیت ترافیکی معابر بزرگراهی پایتخت نوشت: از طریق دوربین های کنترل ترافیک شاهد حجم بالای تردد و شروع ترافیک در سطح معابر شهر تهران بخاطر بارش نزولات آسمانی و لغزندگی معابر هستیم که استفاده از خودروهای شخصی در پی باران موجب افزایش ترافیک هم شده است.

ترافیک و باران معابر تهران را قفل کرد

وی با بیان اینکه خیابان دماوند در مسیر شرق به غرب ، خیابان انقلاب ، خیابان آزادی و بزرگراههای شهید همت ، حکیم ، و امام علی ( ع) جزو پرترافیک ترین معابر صبحگاهی پایتخت هستند، تصریح کرد: ترافیک در شیخ فضل الله در مسیر غرب به شرق از جناح، آزادی در مسیرغرب به شرق از میدان آزادی و مسیر جنوب به شمال نواب از شهید چراغی، سنگین گزارش شده است.

سرهنگ رنجبر تصریح کرد: بزرگراه شهید زین الدین در مسیر شرق به غرب شمیران نو، بزرگراه بابایی در مسیر شرق به غرب از هنگام، بزرگراه امام علی (ع) در مسیر جنوب به شمال از گلشن‌دوست، بزرگراه صدر در مسیر شرق به غرب از کامرانیه، بزرگراه شهید حاج قاسم‌سلیمانی در مسیر شرق به غرب از بزرگراه امام علی (ع)، مسیر جنوب به شمال چمران در مقطع حکیم تا همت، مسیر غرب به شرق جاده مخصوص از شیشه مینا و در مسیر غرب به شرق آزادراه از چیتگر، بزرگراه شهید همت در مسیر غرب به شرق از بوستان جوانمردان، شهید حکیم درمسیر غرب به شرق از باکری، بزرگراه هاشمی رفسنجانی درمسیر غرب به شرق از شهید ستاری، بار ترافیکی را شاهد هستیم.

حتما بخوانید:  ۲ نفر بر اثر تزریق سرم در زاهدان فوت کردند

وی به رانندگان توصیه کرد که در روزهای بارانی حتما با سرعت مطمئنه تردد کرده و از عجله و شتاب در رانندگی خودداری کنند.

باران آمد، مترو بهم ریخت، هوا همچنان آلوده

باران هم به داد هوای تهران نرسید

«مهر» خبر داد در حالی که هوای تهران بارانی است اما میانگین کیفیت هم‌اکنون هوای پایتخت ۱۵۹ و در شرایط ناسالم برای تمام گروه‌های جامعه است.

بر اساس آخرین اطلاعات شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، کیفیت هوای تهران در ۲۴ ساعت گذشته ۱۶۴ در شرایط ناسالم برای تمام گروه‌ها قرار داشت در حالی که شاخص هم اکنون تهران عدد ۱۵۹ و ناسالم برای همه گروه‌ها را نشان می‌دهد.

در ۱۹ ایستگاه هم اکنون شاخص آلودگی هوا شرایط قرمز را نشان می‌دهد که شامل محدوده‌هایی از مناطق ۴، ۸، ۷، ۶، ۱۳، ۱۴، ۲، ۱۰، ۱۱، ۱۸، ۲۱،۱۵ ۲۰، ۱۹ است که عددهایی بین ۱۵۴( گلبرگ در منطقه ۸) و ۱۸۹( شریف منطقه ۲) را نشان می‌دهند. همچنین سه ایستگاه نیز شاخص آلودگی ناسالم برای گروه‌های حساس را نشان می‌دهند و ایستگاه سوهانک با شاخص ۵۹ یکی از سالم‌ترین مناطق تهران به لحاظ شاخص آلودگی هواست.

گفتنی است که شاخص کیفیت هوا (AQI) به پنج دسته اصلی تقسیم‌بندی می‌شود. بر اساس این تقسیم‌بندی از عدد صفر تا ۵۰ هوا “پاک”، از ۵۱ تا ۱۰۰ هوا “قابل قبول (سالم) یا متوسط”، از ۱۰۱ تا ۱۵۰ هوا “ناسالم برای گروه‌های حساس”، از ۱۵۱ تا ۲۰۰ هوا “ناسالم برای همه گروه‌ها”، از ۲۰۱ تا ۳۰۰ هوا “بسیار ناسالم” و از ۳۰۱ تا ۵۰۰ شرایط کیفی هوا “خطرناک” است.

حرکت قطار‌ها در متروی تهران باز هم مختل شد

حتما بخوانید:  «جان مک‌کین»، سناتور آمریکایی درگذشت

تصویری از وضعیت متروی آزادی در پی اختلال در حرکت قطار‌ها منتشر شده. بیش از ٢٠ دقیقه است که مسافران در انتظار ورود قطار به ایستگاه هستند. مشکلات عدیده متروی تهران ادامه دارد و گویا بنای هیچ تغییری نیست. مسولان به یک عذرخواهی بسنده کرده‌اند.

بارش باران در تهران؛ چالوس سفیدپوش شد

بارش برف در جاده کرج-چالوس

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای البرز:

بارش برف از بامداد امروز در جاده کرج-چالوس آغاز شده است و در سایر محورهای مواصلاتی استان شاهد بارش باران هستیم.

باتوجه به لغزندگی سطح جاده ها، رانندگان نکات ایمنی را رعایت و از سرعت غیرمجاز خودداری کنند.

راهداران و تجهیزات راهداری در آماده باش کامل قرار دارند و بارش ها باعث انسداد مسیر و اختلال در ترددها نشده است.

(Visited 1 times, 1 visits today)

درباره ی مدیر سایت

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *