بن سلمان: قتل خاشقچی جنایت وحشتناکی بود بن سلمان: قتل خاشقچی جنایت وحشتناکی بود | آوتاف
خانه / اخبار داغ / بن سلمان: قتل خاشقچی جنایت وحشتناکی بود

بن سلمان: قتل خاشقچی جنایت وحشتناکی بود

خبرگزاری فارس: «محمد بن سلمان»، ولی‌عهد سعودی در نشست موسوم به «ابتکار آینده سرمایه» که از آن تحت عنوان «داووس صحرا» نام برده می‌شود و از سوی بسیاری از سرمایه‌گذاران و شرکت‌ها بایکوت شده بود، سخنرانی کرد.

ولی‌عهد سعودی در دومین روز این نشست که «سعد الحریری»، نخست وزیر لبنان و «سلمان بن حمد آل خلیفه»، ولی‌عهد بحرین حضور داشتند، سخنرانی کرد.

او در پاسخ به مجری این نشست که از او خواست در مورد ماجرای قتل «جمال خاشقچی»، نویسنده و روزنامه‌نگار منتقد آل سعود در کنسولگری سعودی گفت‌وگو کند، اظهار داشت که قتل خاشقچی «جنایت وحشتناک و دردناکی» بود.

بن سلمان مدعی شد که حادثه قتل جمال خاشقچی برای همه دنیا و سعودی‌ها «بسیار دردآور» بود و دولت سعودی آمران این «جنایت» را به سزای اعمال خودشان خواهد رساند.

او گفت که با دولت ترکیه برای مشخص شدن حقیقت و تکمیل تحقیقات در مورد قضیه خاشقچی همکاری می‌کند.

ولی‌عهد سعودی مدعی شد که برخی می‌خواهند از پرونده قتل خاشقچی سوء استفاده کرده و بین ترکیه و عربستان سعودی شکاف ایجاد کنند.

محمد بن سلمان همچنین اظهار داشت که با وجود ملک سلمان، «اردوغان»، رئیس جمهوری ترکیه و خود ولی‌عهد کسی نمی‌تواند بین ریاض و آنکارا شکاف ایجاد کند.

او با بیان اینکه حادثه قتل خاشقچی «وحشتناک» و «بسیار دردناک» بود، ادعا کرد که کسی نمی‌تواند این حادثه و جنایت را «توجیه» کند.

ولی‌عهد سعودی متهم به قتل خاشقچی همچنین گفت که کشورش به «جنگ» خود علیه افراط‌گرایی ادامه خواهد داد و اصلاحات در عربستان سعودی ادامه خواهد داشت و کسی نمی‌تواند جلوی آن را بگیرد.

حتما بخوانید:  اعتراض شدید ایران به دولت کردستان عراق

او در مورد اصلاحات اجتماعی و اقتصادی خود گفت که این اصلاحات به توسعه همه کشورهای منطقه کمک خواهد کرد حتی قطر که از سوی محور عربستان در محاصره و تحریم است.

محمد بن سلمان با بیان اینکه غرب آسیا به «اروپای جدید» تبدیل خواهد شد، گفت که می‌خواهد قبل از آنکه بمیرد، «خاورمیانه» پیشرفت کند.

جمال خاشقچی، روزنامه‌نگار سعودی مقیم آمریکا که طی یک سال گذشته به منتقدان سیاست های ولی‌عهد سعودی تبدیل شده بود، دهم مهر ماه (دوم اکتبر) بعد از مراجعه به کنسولگری سعودی در شهر استانبول ترکیه ناپدید شد.

رسانه‌ها و مقام‌های ترکیه از همان ابتدا اعلام کردند که خاشقچی در ساختمان کنسولگری به قتل رسیده و شواهدی بر این مدعای خود دارند.

به رغم اینکه عربستان از ابتدا منکر قتل او در کنسولگری بود، دادستانی کل این کشور بعد از دو هفته فشارهای جهانی و منطقه‌ای اعلام کرد که خاشقچی در جریان «درگیری و نزاع» و «به صورت اشتباهی» کشته دشه است.

(Visited 1 times, 1 visits today)

درباره ی مدیر سایت

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *