به یاد جنجالی‌ترین مصاحبه‌ای که پخش نشد! به یاد جنجالی‌ترین مصاحبه‌ای که پخش نشد! | آوتاف
خانه / اخبار داغ / به یاد جنجالی‌ترین مصاحبه‌ای که پخش نشد!

به یاد جنجالی‌ترین مصاحبه‌ای که پخش نشد!

ورزش سه: حضور روسای فیفا به فوتبال ایران قدمتی پنجاه ساله دارد.

سر استنلی راس رئیس انگلیسی فیفا در دهه ۱۹۶۰ تا ۷۰ میلادی اولین فردی بود که با این عنوان وارد ایران شد و زمانی که هوشنگ دیده‌بان دبیر وقت فدراسیون فوتبال، یک رولز رویس تشریفاتی و البته رئیس دفتر مخصوص خود را برای پذیرایی و رتق و فتق کارهای او به فرودگاه مهرآباد فرستاد، استنلی راس دریافت که به کشور متفاوتی سفر کرده است.

به یاد جنجالی‌ترین مصاحبه‌ای پخش نشد!

سر استنلی راس مهمان ویژه فدراسیون فوتبال در دهه ۱۳۵۰ که در سوییت مجللی در هتل هیلتون تهران اقامت داشت

پس از او ژائو هاولانژ رئیس برزیلی فیفا در دهه ۱۳۷۰ سفری به ایران داشت و سپس نوبت سب بلاتر بود که در دوره ریاست علی کفاشیان بر فدراسیون فوتبال، به همراه همسر ایرانی خود سری به سرزمینی بزند که بارها و بارها در مکاتبات نامه‌های رسمی مربوط به مسائل آن را پاراف کرده بود.

به یاد جنجالی‌ترین مصاحبه‌ای پخش نشد!

ژائو هاوه‌لانژ رییس برزیلی فیفا که دو دهه هدایت این نهاد پولساز ورزشی را بر عهده داشت نیز در دوره ریاست داریوش مصطفوی به ایران آمد

اما جانی اینفانتینیو رئیس فعلی فیفا در سه زمان مختلف به ایران سفر کرده است. بار اول برای تماشای مسابقه دربی و در شرایطی که او با عالی‌ترین رتبه اجرایی ایران، حسن روحانی، نیز دیدار داشت و پیراهن آبی رنگی با شماره ۷ را به وی تقدیم کرد.

به یاد جنجالی‌ترین مصاحبه‌ای پخش نشد!

سب بلاتر رییس وقت فیفا به اتفاق همسر ایرانی خود در ایران حاضر شد و نشستی کوتاه با خبرنگاران نیز برگزار کرد

اینفانتینیو یک بار دیگر هم به ایران آمده و این مربوط به زمانی است که فینال لیگ قهرمانان آسیا در ورزشگاه آزادی برگزار می‌شود و این مسابقه با موفقیت نماینده ژاپن همراه بود. مسابقه‌ای که در آن نیز، دختران هوادار پرسپولیس حضور داشتند.

حتما بخوانید:  درخواست خبرنگاران برای بازدید از خط تولید «برکت»

اینفانتینیو اما با تغییرات جدید در فوتبال ایران یک بار دیگر به تهران سفر خواهد کرد؛ درحالی که زمان حضور او منطبق بر مسابقه حساس ایران و عراق در رقابت‌های مقدماتی جام جهانی است که می‌تواند صعود ایران به رقابت‌های جام جهانی را قطعی کند. این سفر بهمن‌ماه اتفاق خواهد افتاد و پس از قول و قرارش در جلسه ملاقات عزیزی خادم و اینفانتینیو در قطر گذاشته شده است.

به یاد جنجالی‌ترین مصاحبه‌ای پخش نشد!

اهدای پیراهن به حسن روحانی پیامی بود برای اصلاح اساسنامه در دوره مهدی تاج که این اتفاق با مخالفتهای مکرر از جمله مخالفت وزارت ورزش رخ نداد

کامرانی‌فر در گفت و گوی بلندش با رادیو تهران از برنامه‌های ویژه فدراسیون در استقبال از اینفانتینیو و اهمیت این سفر گفت. این سفر از آن جا مهم است که بعد از مدت‌ها قرار است درِ ورزشگاه آزادی به روی تماشاگران باز شود و البته در میان هواداران و طبق تعهدی که قبلا فدراسیون فوتبال آن را امضا کرده باید هواداران زن نیز در بین حاضران، حضور داشته باشند.

در این بازی موضوع صعود ایران به رقابت‌های جام جهانی است که در صورت پیروزی مقابل عراق به قطعیت خواهد رسید و اگر اینفانتینیو برخلاف دفعات قبل باعث خشکسالی در ورزشگاه آزادی نشود احتمالا شاهد یک جشن صدهزار نفری زود هنگام برای صعود به جام جهانی خواهیم بود‌. در عین حال به نظر می‌رسد تا زمان حضور اینفانتینیو موضوع کمک داور ویدئویی و استفاده از آن نیز در ورزشگاه آزادی حل شده باشد و این مسابقه با حضور داوران مخصوص VAR برگزار بود.

به یاد جنجالی‌ترین مصاحبه‌ای پخش نشد!

گفت وگوی عادل فردوسی پور و اینفانتینیو در خلال آخرین سفر او به تهران رخ داد،مصاحبه۲ای با هماهنگی تاج که با مخالفت شدید مسئولان مواجه شده و از پخش آن جلوگیری شد تا به مرور کار این گزارشگر و تهیه کننده ورزشی در شبکه سه به پایان برسد

حتما بخوانید:  شورولت کوروت Z06 جدید رونمایی شد

مهم‌ترین بخش حضور رئیس فیفا در ایران، موضوع اساسنامه و تایید نهایی آن بعد از اولتیماتوم یکساله به فدراسیون فوتبال است. فدراسیون فوتبال بنا بر خواسته فیفا باید به عنوان یک نهاد غیر دولتی معرفی شود اما دولت و مجلس انتظار دارند که کلمه موسسه عمومی نیز به تعریف حقوقی فدراسیون اضافه شود که این مسئله با مقاومت فیفا همراه است چرا که به صورت کلی فیفا دوست ندارد در تعریف کلی فدراسیون اتفاقی بیفتد که اجازه دخالت سایر نهادها به حوزه فوتبال داده شود و استقلال فدراسیون برای فیفا یک اصل مهم و غیرقابل خدشه محسوب می‌شود.

دیروز حسن کامرانی‌فر وعده داده که با رایزنی‌هایی که صورت گرفته، مجلس قرار است اساسنامه را به شکلی که به آنها تحویل داده شده مصوب کند اما بعد از دو دهه و اولین پیش‌نویس اساسنامه جدید توسط کمیته انتقالی و با وجود حضور مجلس‌های مختلف این اتفاق رخ نداده و در حال حاضر نیز مقاومت‌های جدی در این باره وجود دارد؛ مگر آنکه تا زمان حضور رئیس فیفا در ایران رایزنی‌ها در این باره به طور کامل به نتیجه برسد.

در این صورت اگر حضور رئیس فیفا در ایران با تصویب اساسنامه همراه شود، می‌شود گفت که فدراسیون فوتبال ایران با یک تیر سه نشان زده و این یک موفقیت بزرگ برای عزیزی خادم و همراهانش در اداره فوتبال ایران خواهد بود.

(Visited 1 times, 1 visits today)

درباره ی مدیر سایت

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *