بودجه‌ی آمریکا برای مقابله با نفوذ ایران در منطقه بودجه‌ی آمریکا برای مقابله با نفوذ ایران در منطقه | آوتاف
خانه / اخبار داغ / بودجه‌ی آمریکا برای مقابله با نفوذ ایران در منطقه

بودجه‌ی آمریکا برای مقابله با نفوذ ایران در منطقه

خبرگزاری فارس: «دیوید شنکر»، دستیار وزیر خارجه آمریکا در امور خاور نزدیک در یک جلسه استماع گفته که دربودجه سال مالی ۲۰۲۰ منابعی برای مقابله با نفوذ ایران در خاورمیانه اختصاص داده شده است.

شنکر که در یک جلسه استماع در کمیته امور خارجه مجلس نمایندگان حضور داشت ایران را یکی از سه «تهدید» علیه منافع آمریکا در منطقه خواند و گفت که مقابلا با این تهدیدها نیازمند «تعاملات فعال دیپلماتیک» و همچنین سرمایه‌گذاری‌های راهبردی است.

بودجه‌ی آمریکا برای مقابله با نفوذ ایران در منطقه

شنکر گفت: «ما با سه تهدید کلیدی علیه منافع امنیتی‌مان در منطقه مواجه هستیم: نفوذ مخربی که ایران در حال پراکنده کردن آن در خاورمیانه و فراتر از آن است؛ معضل تروریسم، به خصوص تهدیدهای ایجاد شده از سوی داعش و القاعده و رشد نفوذ چین و روسیه.»

او گفت که در بودجه مالی سال ۲۰۲۰ آمریکا ۶.۶ میلیارد دلار برای پیشبرد منافع آمریکا در منطقه در نظر گرفته شده است. شنکر خاطرنشان کرد دولت آمریکا بخشی از این بودجه را برای مقابله با نفوذ ایران به کار خواهد گرفت.

این مقام وزارت خارجه آمریکا گفت: «بودجه‌ ۶.۶ میلیارد دلاری برای منطقه که رئیس‌جمهور در بخش کمک‌های خارجی بودجه سال مالی ۲۰۲۰ خواستار آن شده به دنبال پیشبرد اولویت‌های امنیتی ما در زمینه مقابله با نفوذ مخرب ایران، اطمینان از شکست داعش، حمایت از اقلیت‌های قومی و مذهبی آزاردیده در منطقه و حمایت از متحدان و شریکان کلیدی‌مان در سراسر منطقه خواهد بود.»

وی در توضیح بیشتر درباره سیاست‌های ضدایرانی دولت دونالد ترامپ، ضمن تکرار ادعاهای اثبات‌نشده گفت: «راهبرد دولت در قبال ایران بر خنثی‌ کردن نفوذ بی‌ثبات‌کننده ایران و مهار فعالیت‌های مخرب این کشور از جمله حمایت از تروریسم و گروه‌های شبه‌نظامی تمرکز خواهد داشت.»

حتما بخوانید:  سی‌ان‌ان: جسد ابوبکر البغدادی به دریا انداخته شد

شنکر گفت: «تدابیر قدرتمند دیپلماتیک، اقتصادی و امنیتی باید از طریق برنامه‌های کمک‌رسانی آمریکا که از شریکان کلیدی ما حمایت می‌کنند و به دنبال سلب دسترسی و نفوذ از ایران و نائبان این کشور هستند، تقویت شوند.»

وی در ادامه ادعاهای خود گفت: «منابع در نظر گرفته شده در این بودجه به دنبال مبارزه با نفوذ ایران در لبنان، عراق و یمن از طریق همکاری با شریکان محلی‌مان خواهد بود. به عنوان مثال، در این بودجه ۵۰ میلیون دلار برای ادامه حمایت آمریکا از نیروهای مسلح لبنان اختصاص داده شده‌اند.»

(Visited 1 times, 1 visits today)

درباره ی مدیر سایت

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *