بورس در آستانه فروپاشی قرار گرفت؟ بورس در آستانه فروپاشی قرار گرفت؟ | آوتاف
خانه / اخبار داغ / بورس در آستانه فروپاشی قرار گرفت؟

بورس در آستانه فروپاشی قرار گرفت؟

اقتصاد نیوز: بازار بورس برای دومین روز متوالی با کاهش شدید شاخص خود مواجه شد تا جایی که نگرانی ها درباره فروپاشی نرخ شاخص افزایش یافت.

شاخص بورس با حدود ۵۵ هزار واحد سقوط نسبت به روز قبل به رقم ۱٫۵۱۵٫۰۰۰ واحد رسید که بر خلاف پیش بینی های صورت گرفته توسط کارشناسان بود.

جماران هم نوشت: وضع قوانین حمایتی برای بهبود شاخص بازار بورس و همچنین اعتماد فعالان بازار و همچنین خبر اجرایی شدن تزریق منابع مالی صندوق توسعه ملی برای بازارگردانی در بورس از امروز نتوانست جلوی روند نزولی بازار بورس را بگیرد.

بورس در آستانه فروپاشی قرار گرفت؟

نمادهایی همچون فارس، فملی، کاوه، شپنا، تاپیکو و کگل بیشترین سهم را در سقوط شاخص امروز داشتند که همین موضوع نویددهنده سقوط ارزش پرتفوی سهام عدالت است چراکه تاثیرگذارترین نمادهای این سبد از همین شرکت ها تشکیل می شود.

شاخص بازار فرابورس نیز با ۳۸۸ واحد کاهش، به رقم ۱۷۵۶۱ رسید که بیشترین تاثیر را از نمادهایی از جمله مارون و آریا پذیرفت.

از سوی دیگر یکی از مهم ترین نماد های این روزها یعنی صندوق های etf دولتی زیر ذره بین کارشناسان بازار قرار دارند.

دارایکم به کمترین میزان ممکن در روزهای اخیر رسی و هر واحد آن با قیمت ۱۷۸۵۰ تومان معامله شد.

صندوق etf دوم موسوم به «پالایش یکم» نیز عملا سوددهی خاصی برای خریداران خود نداشته و بایستی دید این صندوق می تواند در روزهای آینده شاهد رونق باشد یا خیر.

نمادهای پالایشی در روزهای اخیر همچنان در صف فروش قرار دارند به گونه ای که نمادهای صندوق ای تی اف دوم موسوم به پالایش یکم به مرز وارد کردن ضرر به خریداران خود رسیدند.

حتما بخوانید:  چرا نظر شما منتشر نمی‌شود؟

فولادی ها که در هفته های اخیر پرچمدار رشد در بازار بورس بودند نیز امروز را در صف های فروش سر کردند و این موضوع در حالی رخ داد که سهام داران حقوقی این شرکت ها خریدار بودند و از فروش سهام خود خودداری کردند.

وضعیت بازار به نگران کننده ترین حالت خود رسیده و اغلب کارشناسان نیز در این خصوص سکوت در پیش گرفته اند اما نقطه توافق اغلب آنها این موضوع است که بورس در گذشته هم شاهد چنین روزهایی بوده است.

(Visited 1 times, 1 visits today)

درباره ی مدیر سایت

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *