بیشترین افزایش قیمت، برای کدام خودروهاست؟ بیشترین افزایش قیمت، برای کدام خودروهاست؟ | آوتاف
خانه / اخبار داغ / بیشترین افزایش قیمت، برای کدام خودروهاست؟

بیشترین افزایش قیمت، برای کدام خودروهاست؟

روزنامه خراسان – مصطفی میرجانیان: بعد از چند هفته ثبات قیمت خودرو‌های داخلی، برخی خبر‌ها از افزایش قیمت بعضی خودرو‌های پرمصرف حکایت دارند. روز گذشته، نایب رئیس دوم اتحادیه نمایشگاه‌داران خودرو گفت که بازار خودرو به سخنان رئیس شورای رقابت واکنش نشان داد و تقاضا برای خرید خودرو‌های کارکرده زیاد شد.

خودرو‌های رکورددار افزایش قیمت

احتمالا قیمت خودرو‌های داخلی هفته آینده روند افزایشی داشته باشد. به گفته او، در چهار روز گذشته قیمت خودرو‌ها نسبت به سال گذشته روند ثابتی داشته، اما به یک باره قیمت برخی خودرو‌های ایرانی بین ۱۰ تا ۱۵ میلیون تومان گران شده است. یک هفته قبل، رضا شیوا، رئیس شورای رقابت از افزایش قطعی قیمت خودرو در سه ماه نخست سال ۱۴۰۰ خبر داد.

او گفت در زمستان سال ۹۹ تورم ۱۴ درصد را اعمال نکردیم، اما در بهار میزان تورم بخشی را به علاوه رقم زمستان یک جا به قیمت خودرو اضافه می‌کنیم. این افزایش قیمت در حالی است که طی یک سال گذشته بازار خودرو، روز‌های ملتهبی را پشت سر گذاشته و مقایسه بعضی خودرو‌های پرمصرف از افزایش بیش از ۱۰۰ درصدی قیمت‌ها حکایت دارند. در این گزارش به مقایسه قیمت خودرو در هفته اول زمستان ۹۸ با قیمت خودرو در هفته اول زمستان ۹۹ پرداختیم.

سمند ال ایکس

خودرو‌های رکورددار افزایش قیمت

هفته اول اسفند ۹۸: ۹۸ میلیون و ۱۰۰ هزار تومان

هفته اول اسفند ۹۹: ۱۸۳ میلیون تومان

میزان افزایش قیمت: ۸۷ ٪

اگر سخنان رئیس شورای رقابت را ملاک قرار دهیم و فرض را بر این بگیریم که فقط ۱۴ درصد تورم زمستان ۹۹ به قیمت سمند ال ایکس اضافه شود این خودرو به زودی به قیمت ۲۰۸ میلیون تومان می‌رسد.

حتما بخوانید:  آب، برق و گاز چه کسانی رایگان می‌شود؟

پژو ۲۰۶ تیپ ۵

خودرو‌های رکورددار افزایش قیمت

هفته اول اسفند ۹۸: ۱۲۳ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان

هفته اول اسفند ۹۹: ۲۵۷ میلیون تومان

میزان افزایش قیمت: ۱۰۸ ٪

اگر سخنان رئیس شورای رقابت را ملاک قرار دهیم و فرض را بر این بگیریم که فقط ۱۴ درصد تورم زمستان ۹۹ به قیمت پژو ۲۰۶ تیپ ۵ اضافه شود این خودرو باید به قیمت ۲۹۳ میلیون تومان برسد. عددی که واقعا در قیاس خودرو‌های خارجی مشابه بسیار زیاد و حتی گزاف است.

پژو ۴۰۵ اس ال ایکس

خودرو‌های رکورددار افزایش قیمت

هفته اول اسفند ۹۸: ۱۰۸ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان

هفته اول اسفند ۹۹: ۱۷۸ میلیون تومان

میزان افزایش قیمت: ۶۴ ٪

اگر سخنان رئیس شورای رقابت را ملاک قرار دهیم و فرض را بر این بگیریم که فقط ۱۴ درصد تورم زمستان ۹۹ به قیمت پژو ۴۰۵ اس‌ال‌ایکس اضافه شود این خودرو هم احتمالا باید به قیمت ۲۰۳ میلیون تومان برسد.

تیبا ۲

خودرو‌های رکورددار افزایش قیمت

هفته اول اسفند ۹۸: ۷۵ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان

هفته اول اسفند ۹۹: ۱۲۵ میلیون تومان

میزان افزایش قیمت: ۶۵ ٪

اگر سخنان رئیس شورای رقابت را ملاک قرار دهیم و فرض را بر این بگیریم که فقط ۱۴ درصد تورم زمستان ۹۹ به قیمت تیبا ۲ اضافه شود این خودرو به زودی به قیمت ۱۴۲ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان می‌رسد.

مزدا ۳

خودرو‌های رکورددار افزایش قیمت

هفته اول اسفند ۹۸: ۴۹۳ میلیون تومان

هفته اول اسفند ۹۹: ۹۰۰ میلیون تومان

میزان افزایش قیمت: ۸۳ ٪

کم کم باید به مزدا ۳ یک میلیاردی سلام کنیم! اگر سخنان رئیس شورای رقابت را ملاک قرار دهیم و فرض را بر این بگیریم که فقط ۱۴ درصد تورم زمستان ۹۹ به قیمت این خودرو اضافه شود مزدا ۳ حدود ۱۰۰ درصد افزایش قیمت داشته است! با اضافه شدن تورم زمستان ۹۹ این اتومبیل محدوده یک میلیارد را هم رد می‌کند!

حتما بخوانید:  جودوی ایران تا زمان مبارزه با اسرائیلی‌ها محروم شد

تندر ۹۰

خودرو‌های رکورددار افزایش قیمت

هفته اول اسفند ۹۸: ۱۸۰ میلیون تومان

هفته اول اسفند ۹۹: ۳۸۹ میلیون تومان

میزان افزایش قیمت: ۱۱۶ ٪

تندر ۹۰ جزو رکوردشکنان افزایش قیمت است. اگر سخنان رئیس شورای رقابت را ملاک قرار دهیم و فرض را بر این بگیریم که فقط ۱۴ درصد تورم زمستان ۹۹ به قیمت تندر ۹۰ اضافه شود این خودرو به زودی از ۴۴۰ میلیون تومان هم عبور خواهد کرد.

پراید ۱۱۱

خودرو‌های رکورددار افزایش قیمت

هفته اول اسفند ۹۸: ۶۵ میلیون تومان

هفته اول اسفند ۹۹: ۱۲۷ میلیون تومان

میزان افزایش قیمت: ۹۵ ٪

اگر سخنان رئیس شورای رقابت را ملاک قرار دهیم و فرض را بر این بگیریم که فقط ۱۴ درصد تورم زمستان ۹۹ به قیمت پراید ۱۱۱ اضافه شود این خودرو احتمالا باید به قیمت ۱۴۵ میلیون تومان برسد.

(Visited 1 times, 1 visits today)

درباره ی مدیر سایت

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *