بی‌اعتمادی به حمایت‌ها و حرکت منفی بازار بورس بی‌اعتمادی به حمایت‌ها و حرکت منفی بازار بورس | آوتاف
خانه / اخبار داغ / بی‌اعتمادی به حمایت‌ها و حرکت منفی بازار بورس

بی‌اعتمادی به حمایت‌ها و حرکت منفی بازار بورس

خبرگزاری برنا: بازار بورس که در روز گذشته با افزایش همراه شده بود، امروز با توجه به بی اعتمادی سرمایه گذاران به حمایت از بازار، بار دیگر با افزایش عرضه ها همراه شد.

شاخص کل بورس در معاملات صبح امروز پس از رشدی بی جان، با کاهش همراه شد و اکنون کاهشی در حدود ۳۲۳ واحد را تجربه می کند . به عدد یک میلیون و ۵۸۳ هزار واحدی رسیده است.

این در حالی است که شاخص کل هم وزن بیش از ۲ هزار واحد افت را تجربه می کند.

در گزارش روز گذشته خبرگزاری برنا به این مساله اشاره شد که حمایت با تزریق نقدینگی نمی تواند به صورت بنیادی و بلند مدت بازار را تثبیت کند و باید ریسک سرمایه گذاری را کاهش داد.

در زمانی که سرمایه بسیاری از سرمایه گذاران با ریزش هایی شدید همراه بوده است، نباید انتظار داشت که با یک روز تزریق پول و تهدید سهامداران حقوقی بازار به حالت عادی بازگردد.

این در حالی است که پیش از این نیز بارها به این موضوع اشاره شده بود که نوسانات شدید در بازار چه به سمت مثبت و چه به سمت منفی می تواند برای آینده بازار به شدت خطرناک باشد، چرا که هر دو این اتفاقات ریسک سرمایه گذاری را تحت تاثیر قرار می دهند.

با این وجود اکنون در برخی محافل شاهد آن هستیم که پتانسیل بازار را برای بازگشت به ارزش واقعی آن مناسب می دانند و این در حالس است که سفته بازان کلان که بازارها را تحت تاثیر قرار می دهند، این روزها در بازار خودرو به سر می برند و نقدینگی خود را از بورس خارج کرده اند.

حتما بخوانید:  دلجوییِ خواننده لس‌آنجلسی از مردم ایران

نکته قابل توجه این است که سرعت جا به جایی نقدینگی در کشور بسیار بالاتر از حد تصور است و این معنایی جز سفته بازی عمده سرمایه های موجود در کشور ندارد، مساله ای که اجازه مدیریت بازارها را به هیچ کس نخواهد داد.

(Visited 1 times, 1 visits today)

درباره ی مدیر سایت

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *