تحریم مشترک آمریکا و شش کشور عربی علیه ایران تحریم مشترک آمریکا و شش کشور عربی علیه ایران | آوتاف
خانه / اخبار داغ / تحریم مشترک آمریکا و شش کشور عربی علیه ایران

تحریم مشترک آمریکا و شش کشور عربی علیه ایران

خبرگزاری تسنیم: وزارت خزانه‌داری آمریکا روز چهارشنبه طی بیانیه‌ای از وضع تحریم‌های جدید علیه ایران و حزب‌الله با همکاری شش کشور عربی منطقه خبر داد.

بر اساس این بیانیه که صبح روز چهارشنبه به وقت واشنگتن منتشر شده، دولت آمریکا به همراه دولت‌های بحرین، کویت، عمان، قطر، عربستان سعودی و امارات در اقدامی مشترک ۲۵ شخص حقیقی، شرکت و بانک را به دلیل آنچه حمایت آنها از ایران و حزب‌الله می‌خوانند، هدف تحریم‌های مالی خود قرار داده‌اند.

آمریکا و شش کشور عربی فوق در اواسط سال ۲۰۱۷ نهادی را تحت عنوان هدف‌گیری تأمین مالی تروریسم (TFTC) تأسیس کردند تا به زعم خود با تروریسم (گروههایی که از نظر آنها تروریستی محسوب می‌شوند) مقابله کنند.

بر اساس بررسی‌های انجام‌شده از سوی خبرگزاری رویترز، تمامی اشخاص حقیقی، شرکت‌ها و بانک‌هایی که امروز چهارشنبه نامشان در فهرست تحریم‌های TFTC قرار گرفته، پیش از این در فهرست اشخاص و نهادهای تحت تحریم دولت آمریکا قرار داشته‌اند.

وزرات خزانه‌داری آمریکا در بیانیه خود مدعی شده است که ۲۱ مورد از اهداف تحریم‌شده (اعم از اشخاص حقیقی یا حقوقی) با بنیاد تعاون بسیج مرتبط بوده‌اند و به تأمین منافع بانک‌ها و صنایع ایران در خاورمیانه و اروپا کمک می‌کرده‌اند. همچنین چهار شخص حقیقی نیز که از آنها به عنوان افراد وابسته به حزب‌الله لبنان نام برده شده، به دلیل آنچه دست داشتن آنها در فعالیت‌های عملیاتی، اطلاعاتی و مالی حزب‌الله در عراق خوانده شده، هدف تحریم قرار گرفته‌اند.

(Visited 1 times, 1 visits today)
حتما بخوانید:  تشکر صمیمانه رهبری از پزشکان و پرستاران

درباره ی مدیر سایت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *