تماشاگران بازی ایران و کره‌جنوبی روی هوا! تماشاگران بازی ایران و کره‌جنوبی روی هوا! | آوتاف
خانه / اخبار داغ / تماشاگران بازی ایران و کره‌جنوبی روی هوا!

تماشاگران بازی ایران و کره‌جنوبی روی هوا!

طرفداری: از کوالالامپور خبر می رسد احتمال این که بازی ایران و کره جنوبی در حضور تماشاگران برگزار شود، فوق العاده ضعیف است!

دکتر امین نوروزی مشاور پزشکی رییس فدراسیون فوتبال چهارشنبه گذشته از صدور مجوز حضور تماشاگران واکسن زده در بازی ایران و کره جنوبی از سوی وزارت بهداشت خبر داد اما از مالزی خبر می رسد ایران هنوز نامه حضور تماشاگران در ورزشگاه را به کنفدراسیون فوتبال آسیا ارائه نکرده است.

در حالی که فدراسیون فوتبال طی روزهای گذشته بارها تاکید کرده در تلاش است بازی ایران و کره جنوبی با حضور تماشاگران برگزار شود و حسن کامرانی فر دبیرکل فدراسیون از برگزاری جلسه های مهم برای ورود بانوان به ورزشگاه خبر داده و دکتر نوروزی مشاور پزشکی شهاب عزیزی خادم تاکید کرده از وزارت بهداشت برای ورود تماشاگران واکس زده مجوز گرفته شده است، پیگیری خبرنگار رسانه طرفداری برای پی بردن به تعداد دقیق تماشاگران حاضر در ورزشگاه آزادی در بازی ایران و کره جنوبی، با جوابی غیرمنتظره از کنفدراسیون فوتبال آسیا همراه بود؛ گویا فدراسیون فوتبال کشورمان هنوز نامه رسمی برای حضور تماشاگران در ورزشگاه را به کنفدراسیون فوتبال آسیا ارائه نکرده است.

حضور تماشاگران در بازی ایران و کره‌جنوبی روی هوا

به گفته یکی از مقامات ارشد کنفدراسیون فوتبال آسیا، تیم های میزبان اگر قصد دارند در شرایط فعلی که منطقه درگیر ویروس کرونا است، بازی های خانگی خود را با حضور تماشاگر برگزار کنند، باید حداکثر تا ۱۴ روز قبل از زمان برگزاری بازی، نامه رسمی بزنند تا کنفدراسیون فوتبال آسیا با اعزام ناظر و دریافت گزارش های ویژه پزشکی، میزان ظرفیت ورزشگاه برای پذیرش تماشاگر با رعایت پروتکل های بهداشتی را تعیین کند اما فدراسیون فوتبال تا روز چهارشنبه گذشته و در فاصله کمتر از یک هفته تا برگزاری این بازی هنوز نامه رسمی در این خصوص به کنفدراسیون فوتبال آسیا و فیفا ارسال نکرده بود.

حتما بخوانید:  واکنش به خبرِ معدوم‌شدن صدها دُز فایزر در مهاباد

البته وزارت ورزش و فدراسیون فوتبال نامه نگاری های داخلی را انجام داده اند. به گفته سخنگوی وزارت بهداشت آنها حتی مجوز حضور ده هزار تماشاگر را به فدراسیون فوتبال داده اند و فدراسیون هم در ظاهر تمام کارهای مربوط به حضور تماشاگران را انجام داده و فقط مانده نحوه بلیت فروشی الکترونیک اما مساله مهم تر این است که فدراسیون نامه رسمی اعلام آمادگی برای برگزاری بازی با حضور تماشاگران را به فیفا و کنفدراسیون فوتبال آسیا ارائه نکرده است.

با این حساب احتمال حضور تماشاگر در ورزشگاه آزادی برای تماشای این بازی فوق العاده ضعیف است و نه تنها بانوان که از مدتها قبل منتظر چنین روزی بودند تا در ورزشگاه حاضر شوند، نمی توانند بازی ایران و کره جنوبی را از نزدیک ببینند که تماشای این بازی برای آقایان هم ممکن نخواهد بود.

پیش از این گفته می شد فدراسیون فوتبال قصد دارد به جای فروش بلیت به تماشاگران و دردسرهای مربوط به سهمیه بانوان و آقایان، ظرفیت یک هشتم سکوهای ورزشگاه آزادی که برای این بازی از سوی وزارت بهداشت مجاز تشخیص داده شده را با دعوت از کادر درمان پر کند اما از آن جایی که فیفا تاکید داشته بلیت فروشی باید برای عموم باشد و بانوان بتوانند آزادنه مثل آقایان برای تماشای بازی بلیت تهیه کنند، چنین کاری منتفی است.

در حال حاضر مشکل اساسی تر این است که اگر این مقام ارشد کنفدراسیون فوتبال آسیا درست بگوید و ایران هنوز برای حضور تماشاگران به فیفا و کنفدراسیون فوتبال آسیا نامه نزده باشد، امکان حضور تماشاگر در بازی روز سه شنبه ایران و کره جنوبی وجود ندارد.

حتما بخوانید:  لیست بازیکنان مورد نظر استراماچونی لو رفت؟

شاید مسئولان فدراسیون تصور می کنند همان نامه ای که قبل از بازی با سوریه برای دریافت میزبانی زدند، برای حضور تماشاگران هم کافی باشد اما به گفته مقام ارشد کنفدراسیون، ایران میزبانی را با ارائه آمارهایی که نشان می داد کرونا در کشور کنترل شده دریافت کرد اما مجوز میزبانی به شرط برگزاری بازی پشت درهای بسته و بدون تماشاگر بود و فدراسیون هایی که می خواهند در حضور تماشاگران میزبان باشند، باید ۱۴ روز قبل از بازی نامه جداگانه بزنند.

البته این احتمال وجود دارد فدراسیون برای در امان ماندن از دردسرهای حضور بانوان عامدانه نامه نزده باشد چراکه اینفانتینو آخرین بار تهدید کرده بود فیفا زیربار حضور گزینشی بانوان نمی رود و بانوان باید مثل آقایان امکان خرید بدون محدودیت بلیت را داشته باشند.

ایران و کره جنوبی سه شنبه ۲۰ مهر در ورزشگاه آزادی به مصاف هم می روند.

(Visited 1 times, 1 visits today)

درباره ی مدیر سایت

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *