توصیف وزیر آلمانی؛ عاجز، فضول و فاشیست توصیف وزیر آلمانی؛ عاجز، فضول و فاشیست | آوتاف
خانه / اخبار داغ / توصیف وزیر آلمانی؛ عاجز، فضول و فاشیست

توصیف وزیر آلمانی؛ عاجز، فضول و فاشیست

برترین‌ها: سفر روز گذشته هایکو ماس، وزیر خارجه آلمان به ایران در راستای حفظ برجام و سازوکار اجرای کانال تجاری ایران و اروپا (اینستکس) و اظهاراتش درباره ابراز نگرانی از تنش در خاورمیانه با واکنش تند رسانه‌های اصولگرا رو به رو شده است.

توصیف وزیر آلمانی؛ عاجز، فضول و فاشیست

هایکو ماس در نشست خبری با ظریف گفت:

* همچنان از برجام حمایت می‌کنیم و معتقدیم رسیدن به این توافق کار درستی بوده است و خروج امریکا باعث شد منافع اقتصادی ایران محقق نشود، ما و دیگر کشور‌های اروپایی تلاش می‌کنیم امکان تجارت را فراهم کنیم و از طریق اینستکس شرکت‌های اروپایی در ایران فعالیت کنند، تلاش می‌کنیم تعهدات را اجرایی کنیم

* ما در منطقه‌ای حضور داریم که شرایط حساس و جدی دارد و فکر نمی‌کنم افزایش تنش و رسیدن به مراحل نظامی در راستای منافع هیچ کسی باشد. به همین خاطر لازم است از رسیدن به این شرایط جلوگیری کنیم.

* مناقشه ایران یکی از مناقشه‌های بزرگ زمان ماست. طی چند روز گذشته صحبت‌های زیادی با کشورهای همسایه {ایران} داشتم. کاملاً مشخص است هیچکس خواهان جنگ نیست. ما نیز به توافق هسته ای پایبند هستیم.

توصیف وزیر آلمانی؛ عاجز، فضول و فاشیست

روزنامه کیهان در شماره امروز خود در مطلبی با عنوان «آلمان باید عذرخواهی می‌کرد فضولی کرد» نوشت: 

* هایکو ماس در اظهارنظری گستاخانه گفته است که در حال حاضر در سوریه و یمن جنگ وجود دارد ولی اینجا (ایران) جنگ نیست. ما تلاش می‌کنیم تا جنگ دیگری ایجاد نشود. تنش در منطقه خطرناک است و ممکن است بر اثر یک اتفاق، مکانیزم و زنجیره‌ای از رویدادها رخ داده و شرایط از کنترل خارج شود.

حتما بخوانید:  شاه‌حاتمی: این فیلم از طرف خدا سفارش شد!

* این مقام آلمانی در اظهاراتی گستاخانه و بی‌ادبانه، با فضولی در توان دفاعی و قدرت منطقه‌ای ایران، به گنده‌گویی درخصوص نقش این کشور درباره جلوگیری از جنگ در منطقه و همچنین کشورمان پرداخته است.

* این در حالی است که این کشور به جای ابراز نگرانی از توان دفاعی و قدرت منطقه‌ای ایران باید به این دلیل که تامین‌کننده مواد شیمیایی برای سلاح‌های کشتار جمعی رژیم بعث در طول ۸ سال جنگ تحمیلی بوده و همچنین در فروش سلاح به رژیم سعودی در جنایات یمن و فروش سلاح به داعش در جنایت در عراق و سوریه شریک است، از ملت ایران و بقیه مردم منطقه عذرخواهی کرده و در سیاست خود تجدیدنظر کند.

توصیف وزیر آلمانی؛ عاجز، فضول و فاشیست

روزنامه جوان هم سخنان هایکو ماس را «توقع فاشیستی فرستاده اروپا» خواند و نوشت:

* سفر هایکو ماس به تهران که دو روز قبل از سفر شینزو آبه، نخست‌وزیر ژاپن به تهران انجام شد، اگرهیچ نتیجه‌ای هم نداشت، لااقل نشان داد که اروپاییان توقع اجرای چه نوع برجامی را دارند، برجامی که ایران اجراکند و اروپا نه!

* پسمانده‌های متعفن نازیسم و فاشیسم در روح ضعیف‌ترین اروپای تاریخ حلول کرده است تا به آنان هویتی تازه بدهد. اما ظاهراً تراوشات تهوع‌آور ذهن خودپسند اروپایی‌ها فقط به درد مومیایی کردن لاشه پوسیده برجام می‌خورد و در هر عرصه دیگری، اروپا اکنون یک منفعل بیچاره است.

* آشفتگانی که نام اتحادیه را برای خود برگزیده‌اند، در شرایطی که ضعیف‌ترین دوران تاریخی خود را پس از عقب‌ماندگی‌های قرون وسطی می‌گذرانند، فرستاده خود را به تهران گسیل کردند تا اینجا پشت تریبون بگوید «اروپا نمی‌تواند بدون خواست امریکا برجام را اجرا کند، اما از ایران نمی‌پذیریم که از برجام کم بگذارد!» با این توصیف، آمدن او به خاک ایران چرا مهیا شد؟!

حتما بخوانید:  سومین اسکار سینمای ایران در راه است؟

توصیف وزیر آلمانی؛ عاجز، فضول و فاشیست

روزنامه رسالت هم با انتقاد از مواضع وزیر خارجه آلمان اینگونه واکنش نشان داد که: 

* این طور از صحبت‌های وزیر امور خارجه آلمان استنباط می‌شود که اروپا خودش را کاملا درقبال برجام و سیاست‌های تحریمی آمریکا علیه ایران ناتوان و عاجز ازهزینه مثبت به نفع کشورمان می‌داند.

* این اظهار عجز و ناتوانی هایکو ماس مبنی بر این‌که ما نمی‌توانیم معجزه کنیم نشان از این است که ایجاد خط ارتباطی INSTEX با مشکلات عدیده‌ای روبه‌رو خواهد شد و هیچ خاصیتی برای انجام تعهد اروپایی‌ها درقبال برجام نسبت به ایران نخواهد داشت.

(Visited 1 times, 1 visits today)

درباره ی مدیر سایت

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *