جلسه رای اعتماد به وزرای پیشنهادی جلسه رای اعتماد به وزرای پیشنهادی | آوتاف
خانه / اخبار داغ / جلسه رای اعتماد به وزرای پیشنهادی

جلسه رای اعتماد به وزرای پیشنهادی

خبرگزاری تسنیم: جلسه بررسی رای اعتماد به وزرای پیشنهادی در مجلس آغاز شد.

حجت‌الاسلام حسن روحانی رئیس‌جمهور در هفته گذشته، طی نامه‌ای خطاب به رئیس مجلس، محمد شریعتمداری، فرهاد دژپسند، محمد اسلامی و رضا رحمانی را به‌ترتیب به‌عنوان وزرای پیشنهادی جهت تصدی وزارتخانه‌های تعاون، کار و رفاه اجتماعی، امور اقتصادی و دارایی، راه و شهرسازی، صنعت، معدن و تجارت به مجلس معرفی کرده بود.

حضور روحانی در صحن علنی مجلس

حجت‌الاسلام حسن روحانی رئیس‌جمهور برای دفاع از وزرای پیشنهادی در صحن علنی مجلس حضور یافت. وی تا دقایی دیگر سخنرانی خواهد کرد.

آغاز جلسه علنی

جلسه علنی از دقایقی پیش با حضور ۲۰۱ نماینده و اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس‌جمهور آغاز شد.

دو جلسه در یک روز برای رای یا عدم رای اعتماد به ۴ وزیر پیشنهادی مجلس

طبق آیین‌نامه مجلس در موافقت و مخالفت با هر یک از وزرا ۲ نفر از نمایندگان به عنوان موافق و ۲ نفر به عنوان مخالفت می‌توانند صحبت کنند که هر یک از آن‌ها ۱۵ دقیقه برای این کار فرصت در اختیار دارند که البته می‌توانند بخشی از وقت خود را نیز در اختیار دیگر نمایندگان هم قرار دهند.

رای مثبت فراکسیون مستقلان ولایی به ۴ وزیر پیشنهادی

صبح امروز (شنبه ۵ آبان) مجمع عمومی فراکسیون مستقلان ولایی مجلس شورای اسلامی، برای بررسی رای اعتماد به ۴ وزیر پیشنهادی تعاون کار و رفاه اجتماعی، صنعت معدن تجارت، اقتصاد و راه و شهرسازی تشکیل جلسه داد.

در این جلسه اعضای فراکسیون با رای اعتماد به ۴ وزیر پیشنهادی موافقت کردند.

حضور روحانی برای دفاع از وزرای پیشنهادی در مجلس قطعی شد

علی اصغر یوسف‌نژاد، عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی، در گفتگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری تسنیم، از حضور حجت‌الاسلام حسن روحانی، در جلسه علنی امروز مجلس برای دفاع از ۴ وزیر پیشنهادی دولت خبر داد.

حتما بخوانید:  واکنش شورای نگهبان به نامه روحانی درباره FATF

امروز؛ بررسی صلاحیت ۴ وزیر پیشنهادی در صحن علنی پارلمانی

احمد امیرآبادی، عضو هیئت‌رئیسه مجلس شورای اسلامی، روند برگزاری جلسه رأی اعتماد به وزرای پیشنهادی دولت در صحن علنی پارلمان را تشریح کرد.

وی با بیان اینکه ظهر امروز (شنبه ۵ آبان) بررسی صلاحیت وزرای پیشنهادی دولت، در صحن علنی پارلمان آغاز می‌شود، گفت: نوبت اول بررسی صلاحیت وزرا از ساعت ۱۳ آغاز می‌شود و تا ساعت ۱۸ ادامه می‌یابد.

فراکسیون امید تا ساعتی دیگر درباره رای اعتماد به وزرا تصمیم‌گیری می‌کند

فراکسیون امید مجلس ساعت ۱۰ تا ۱۱ و نیم امروز برای تصمیم‌گیری نهایی در خصوص رای به ۴ وزیر پیشنهادی دولت برای وزارتخانه‌های کار، راه، اقتصاد و صنعت تصمیم‌گیری می‌کند. این خبر را سیده فاطمه ذوالقدر عضو شورای مرکزی فراکسیون امید مجلس اعلام کرد و گفت: پیش از این شورای مرکزی فراکسیون کمیته‌هایی را مامور بررسی برنامه‌های وزرای پیشنهادی کرده بود که در جلسه امروز گزارش این کمیته‌ها درباره وزرای پیشنهادی به فراکسیون ارائه و تصمیم‌گیری نهایی درباره رای به این وزرا انجام می‌شود.

نقوی حسینی: اعلام نظر فراکسیون نمایندگان ولایی درباره ۴ وزیر پیشنهادی تا ساعاتی دیگر

سیدحسین نقوی حسینی سخنگوی فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس درباره نظر نهایی این فراکسیون درباره نظر این فراکسیون در خصوص ۴ وزیر پیشنهادی گفت: ساعت ۱۰:۳۰ صبح امروز جلسه مجمع عمومی این فراکسیون برگزار و آخرین جمع‌بندی درباره این موضوع انجام می‌شود.

محمد وحدتی عضو فراکسیون مستقلان نیز اعلام کرد که جلسه مجمع عمومی این فراکسیون برگزار و آخرین جمع‌بندی درباره رای اعتماد به وزرای پیشنهادی اعلام می‌شود.

 

(Visited 1 times, 1 visits today)

درباره ی مدیر سایت

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *