جهانگیری: اشکالی ندارد که بگوییم اشتباه کردیم جهانگیری: اشکالی ندارد که بگوییم اشتباه کردیم | آوتاف
خانه / اخبار داغ / جهانگیری: اشکالی ندارد که بگوییم اشتباه کردیم

جهانگیری: اشکالی ندارد که بگوییم اشتباه کردیم

خبرگزاری ایسنا: معاون اول رئیس جمهور با بیان اینکه بخاطر گوش‌های نامحرم نمی گویم چه میزان صادرات نفت داریم، اعلام کرد: میزان صادرات نفت به شدت کاهش یافته است.

جهانگیری: اشکالی ندارد که بگوییم اشتباه کردیم

 اسحاق جهانگیری:

* (با بیان اینکه تحریم ها، مشکلات ساختاری اقتصاد و ضعف های مدیریتی برای کشور مشکل درست کرده است): این چالش ها در برابر فرصت هایی که ایران دارد، ناچیز است. می توانیم با کمک هم ایران را از هر پیچ خطرناک عبور دهیم. مهم این است که این اراده در همه ما شکل بگیرد. آمریکا می خواست اقتصاد ما را نابود کند اما فعالان اقتصادی، اقتصاد کشور را سرپا نگه داشته اند. می دانم شما با چه سختی تولید کرده و بنگاه های خود را سرپا نگه داشته اید.

* دولتمردان، نخبگان، دانشگاهیان، بخش‌خصوصی در فکر افق گشایی برای کشور باشند. دشمن می خواهد آینده را مبهم نشان دهند و ما نباید اجازه دهیم ملت ایران احساس کند آینده ای وجود ندارد و باید از فرسایش سرمایه های مادی و معنوی کشور جلوگیری کنیم، امید اجتماعی را تقویت کنیم.

*در دهه نود دو شوک تحریم ها در سال ۹۰و۹۷ قدرت خرید مردم را کاهش داد. در سال نود گفتند اجازه می دهیم یک میلیون بشکه نفت صادرات کنید. درآمد سال ۹۰، ۱۱۸میلیارد دلار و سال ۹۱، ۶۸میلیارد دلار بود. در سال ۹۷گفتند تلاش می کنیم که صادرات نفتی ایران به صفر برسد. الان بخاطر گوش‌های نامحرم نمی گویم چه میزان صادرات نفت داریم ولی میزان صادرات نفت به شدت کاهش یافته است. در این شرایط که زندگی مردم در شرایط سخت است، باید در دولت و نظام یک صدا بشنویم، ولی این علیه آن و آن علیه این صحبت می‌کند. مردم متحیر می شوند و می گویند آیا ما فراموش شده ایم؟

حتما بخوانید:  صف دیدار با احمدی‌نژاد مقابل خانه‌اش در نارمک

* (با اشاره به اینکه اشکالی ندارد به مردم صادقانه بگوییم کجا اشتباه کرده ایم): باید به بخش خصوصی بیشتر از سایر زمان ها توجه کرده و نگاه پیمانکارانی به آنها نداشته باشیم زیرا آنها شریک توسعه ایران هستند.

* راهی جز صنعتی کردن ایران نداریم. من از بخش خصوصی همیشه دفاع می کنم. من بخش خصوصی را به عنوان محور اصلی توسعه ایران قبول دارم و تاکید دارم از نظرات بخش خصوصی در تصمیم سازی استفاده شود.

(Visited 1 times, 1 visits today)

درباره ی مدیر سایت

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *