جهانگیری: وانمود می‌کنند، دولت بی‌عرضه است جهانگیری: وانمود می‌کنند، دولت بی‌عرضه است | آوتاف
خانه / اخبار داغ / جهانگیری: وانمود می‌کنند، دولت بی‌عرضه است

جهانگیری: وانمود می‌کنند، دولت بی‌عرضه است

خبرگزاری ایلنا: اسحاق جهانگیری در آیین نکوداشت و تجلیل از خدمات وزیر سابق جهاد کشاورزی با بیان اینکه استعفای آقای حجتی تاسف شدید مرا به همراه داشت، اظهار کرد: من به عنوان کسی که در این دولت مسئولیت دارم یکی از تاسفات شدیدی که داشته‌ام این بود که شاهد استعفای آقای حجتی به عنوان یک مدیر پرکار بوده‌ام.

وی ادامه داد: مجلس برای خود دلایلی برای استیضاح وزیر جهاد کشاورزی داشته است که نمی‌خواهم وارد آن شوم اما این امر باعث شد دولت از یک مدیر پرتوان محروم شود.

جهانگیری: وانمود می‌کنند، دولت بی‌عرضه است

اهم اظهارات جهانگیری را بخوانید؛

* از زمانی که با آقای حجتی آشنا شدم تاکنون به رغم گرایش سیاسی و سیاسی بودنش اولویت خود را خدمت به مردم قرار داده‌، وی در دوران خدمت خود کارهای کم‌نظیری انجام داده و کارنامه درخشانی از خود به جای گذاشته است.

* آقای حجتی در زمانی که در جهاد حضور داشت و چه در مسئولیت‌های دیگر خود توجه خود را همیشه به سمت مظلوم‌ترین مردم که در روستاها و مناطق محروم بودند، داشته است. آقای حجتی کارهای مهمی در مقطع جهاد سازندگی، در دولت اول آقای خاتمی و وزیر راه و ترابری در این بخش انجام داد و در جهاد کشاورزی نیز بعد از ادغام کارنامه درخشانی از خود به جای گذاشت.

*در شش سالی که در دولت آقای روحانی نیز مسئولیت وزیر جهاد کشاورزی را بر عهده داشت همواره شاهد رشد و بهبود تولید و بهره‌وری در بخش کشاورزی بودیم.

*{ با انتقاد از موضع‌گیری برخی از رسانه‌ها درباره عملکرد دولت آقای روحانی}: ما بارها گفته‌ایم که آمریکا به ایران ظلم بزرگی کرده و بخشی از مشکلات امروز ما مربوط به تحریم‌های این کشور است اما برخی رسانه‌ها طوری وانمود می‌کنند که ما در اداره کشور بی‌عرضه هستیم.

حتما بخوانید:  ابتلای نوبخت به کرونا تایید شد

*من به دوران آقای خاتمی و رشد اقتصادی که در آن زمان اتفاق افتاد بسیار علاقمندم اما در شش ساله ریاست آقای روحانی ما در بسیاری از بخش‌ها شاهد رشد قابل توجهی بودیم به طور مثال در بخش گازرسانی به رغم تمام مشکلات شاهد افزایش تعداد روستاهایی هستیم که از گاز بهره‌مند شده‌اند.

*اقدامات وزیر نفت به عنوان یکی از اعضای کابینه دولت کنونی قابل تقدیر است. آقای زنگنه دراین مدت توانستند با مدیریت مناسب و با دریافت مجوزهای دوخطی از محل صرفه‌جویی اعتبار و با پرداخت آن در آینده به شکل قابل تقدیری گازرسانی به مناطق روستایی و محروم را انجام دهد.

*از دستاوردهای وزیر سابق جهاد کشاورزی بهبود تراز تجاری، افزایش راندمان تولید و افزایش بهره‌وری است، آقای حجتی در زمان خدمت‌رسانی خود در دولت کنونی کشاورزی کشور را به آبیاری مدرن تشویق کرد و میزان تولید گندم را به سطحی رساند که ما در تولید آن به خوداتکایی برسیم و این موارد جزو افتخارات مدیریتی جمهوری اسلامی ایران به شمار می‌رود.

*در دوران مسئولیت آقای حجتی بی‌سابقه‌ترین مجوز دریافت اعتبار به میزان ۸ میلیارد دلار در دوره ریاست جمهوری هاشمی برای بهره‌وری از سدها به حجتی داده شد که نتیجه مثبت آن را تا امروز در بخش کشاورزی شاهد هستیم.

*متاسفانه به دلیل امنیتی نمی‌توانیم برخی از اعداد اعتباری را بیان کنیم، عنوان برخی از اعداد می‌تواند باعث خوشحالی آمریکا شود اما می‌توانیم با افتخار بگوییم براساس میزان ورودی اعتبار به هرکدام از بخش‌ها، خروجی آنها قابل تقدیر و توجه است به طور مثال در وزارت نفت آقای زنگنه تنها مجاز است ۱۴.۵ درصد از فروش نفت را به اداره زیرمجموعه خود اختصاص دهد که در شرایط کنونی، با توجه به فروش نفت بسیار مورد توجه است.

حتما بخوانید:  بوی تَر پائیز؛ دما تا ۱۰ درجه کاهش می‌یابد

*در حال حاضر ما مدیرانی را در دولت کنونی داریم که جزو قوی‌ترین مدیران جمهوری اسلامی هستند چراکه اداره کشور در شرایط کنونی بسیار سخت است و نیازمند مدیران توانمند دارد.

*آقای حجتی مورد تایید مقام معظم رهبری نیز هستند، وزیر سابق جهاد کشاورزی از نظر اعتماد نیز معتمد همه مسئولان جمهوری اسلامی هستند و همه به وی اعتماد دارند.

* آقای حجتی در نیروهای مجلسی، بخش خصوصی و حتی کارشناسان خارج از کشور طرفداران بسیاری دارد چراکه ثابت کرده است که در ۴۰ سال پس از انقلاب با امکانات کم خدمات زیادی را می‌تواند ارائه دهد.

*{ با خطاب قرار دادن وزیر سابق جهاد کشاورزی}: حالا که به کار خصوصی رفته‌اید و خوب پول در می‌آورید تا نشان دهید که در بخش خصوصی نیز مدیر خوبی هستند و توانمندی‌های بسیاری دارید.

* استعفای آقای حجتی، نه فشار سیاسی بلکه از بحث‌هایی است که بر کار وی تاثیر گذاشته است. همچنین وزیر سابق جهاد کشاورزی از دوران جنگ آسیبی دیده‌اند که توان بدنی وی را کاهش داده و وادار به استعفا کرده است.با این حال از نظر ما این مقطع زمانی مناسبی برای استعفای آقای حجتی و جدا شدن از بدنه دولت نبود.

(Visited 1 times, 1 visits today)

درباره ی مدیر سایت

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *