حمله باشگاه پرسپولیس به قضاوت «فغانی» حمله باشگاه پرسپولیس به قضاوت «فغانی» | آوتاف
خانه / اخبار داغ / حمله باشگاه پرسپولیس به قضاوت «فغانی»

حمله باشگاه پرسپولیس به قضاوت «فغانی»

خبرگزاری مهر: هفت ماه پس از دربی اسفند ۹۶ که پنالتی پرسپولیس توسط علیرضا فغانی نادیده گرفته شد، مسجل گردید در دربی گذشته نیز یک پنالتی سوخته دیگر به ضرر پرسپولیس گرفته نشد. اشتباهی که اگر روی نمی‌داد، نه تنها پیروزی در این دیدار حساس، آن هم در آستانه بازی با السد را رقم می‌زد که قهرمان ایران، اکنون صدر جدول لیگ را هم در اختیار داشت.

با پایان دربی ۸۸ نظرات کارشناسی داوری بر آن بود که استقلال نه تنها باید زمان‌هایی از این بازی را ۱۰ نفره دنبال می‌کرد، بلکه صحنه روی داده روی علی علیپور نیز خطا و پنالتی بود. از جمله این کارشناسان، نوذر رودنیل بود و در نهایت نوید مظفری، دیگر کارشناس داوری فوتبال کشورمان در برنامه تلویزونی نود، بر این امر صحه گذاشت.

این پنالتی در صورتی که اعلام و تبدیل به گل تبدیل می‌شد، نه تنها پیروزی پرسپولیس را رقم می‌زد و عدم اعلام آن، مانع شکست احتمالی استقلال شد، بلکه وضعیت جدول رقابت‌های لیگ را در رقابت‌ سخت کنونی، دستخوش تغییر می‌کرد. به این ترتیب، شانس صدرنشینی از قهرمان ایران گرفته شد.

البته اگر به فصل ۹۵ – ۹۴ باز گردیم به مجموعه‌ای از اشتباهات سریالی داوران در هفته‌های ابتدایی می‌رسیم که جنجال بسیاری به پا کرد و با برانگیخته شدن بعضی حساسیت‌ها و همچنین پس از درگذشت زنده یاد هادی نوروزی بود که متوقف شد.

در پایان آن فصل که پرسپولیس امتیازات زیادی را به دلیل اشتباهات داوری از دست داد، قهرمانی با تفاضل گل از پرسپولیس سلب شد که در غیر این صورت سرخپوشان در فصل گذشته سومین قهرمانی پیاپی را کسب می‌کردند. در آن دوره یکی از بحث برانگیزترین بازی‌ها نیز، دیدار با ذوب آهن به قضاوت علیرضا فغانی داور برجسته و ستاره فوتبال آسیا بود. قابلیت‌های غیر قابل انکار او در المپیک ریو و جام جهانی روسیه، خودنمایی کرد و جای هیچ بحثی باقی نگذاشت.

حتما بخوانید:  شرایط هوای تهران اضطراری شد

گفتنی است؛ حدود هفت ماه قبل هم در دربی ۱۰ اسفند ۱۳۹۶ که با توجه به تغییر آمار دربی‌ها باید آن را دربی ۸۷ بخوانیم، طبق نظر کارشناسان داوری، در دقیقه ۵۷ بازی، با خطای هند بازیکن استقلال، باید به سود پرسپولیس پنالتی اعلام می‌شد که باز از چشمان علیرضا فغانی دور ماند و آن بازی با یک گل به سود استقلال رقم خورد.

(Visited 1 times, 1 visits today)

درباره ی مدیر سایت

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *