دادگاه عالی ورزش به نفع ایران رای نداد دادگاه عالی ورزش به نفع ایران رای نداد | آوتاف
خانه / اخبار داغ / دادگاه عالی ورزش به نفع ایران رای نداد

دادگاه عالی ورزش به نفع ایران رای نداد

ورزش سه: فدراسیون فوتبال ایران با انتشار متنی دوپهلو پاسخ دادگاه عالی ورزش به ادعای ایران مبنی بر تغییر میزبانی مسابقات مقدماتی جام جهانی را منتشر کرده است.

در این پاسخ سه بندی مشخص شده که علاوه بر آنکه دادگاه عالی ورزش با رسیدگی سریع پرونده مخالفت کرده، نسبت به صدور دستور موقت (احتمالا برای تعویق مسابقات) نیز مخالفت ورزیده و از ایران خواسته که اگر توضیح دیگری دارد، برای بررسی به CAS بفرستد.

مهم‌ترین نکته پرونده این است که دادگاه عالی ورزش از رسیدگی فوری به دعوی ایران خودداری کرده و این بدان معناست که پرونده ایران در دادگاه عالی ورزش ۴ ماه تا یک سال به طول خواهد انجامید که این مدت بیشتر از زمانی است که برای حضور در مسابقات مقدماتی مرحله اول مقدماتی جام جهانی در بحرین به آن نیازمند است. این مسابقات کمتر از ۵۰ روز دیگر در شهر منامه برگزار می‌شود و رسیدگی به ادعای ایران مبنی بر تضییع حق در میزبانی به پس از این مسابقات موکول خواهد شد و تاثیری در آن ندارد.

در عین حال ایران می‌توانست به حکم دادگاه عالی ورزش مبنی بر توقف بازی تا رسیدگی به اعتراض ایران امیدوار باشد که این اتفاق نیز رخ نداده و البته بسیار خوشبینانه است که رخ بدهد. چرا که باتوجه به شرایط کرونایی و محدودیت در مدت برگزاری مسابقات فوتبال ملی، از دست دادن روزهای فیفا ضربه جبران ناپذیر به کلیه فدراسیون های درگیر خواهد زد. ضمن این که مسابقات مقدماتی در مرحله دوم مقدماتی جام جهانی که قرار است در شهریور ماه برگزار شود هم مانعی دیگر در تعویق مسابقاتی است که ایران در دوره اول آن حضور دارد.

حتما بخوانید:  آمریکا، بشار اسد و همسرش را تحریم کرد

با این شرایط پرونده لغو میزبانی بحرین را باید مختومه دانست مگر این که یک اتفاق نادر رخ بدهد که باوجود صحبت های غلامرضا رفیعی، وکیلی که فدراسیون او را مامور انجام این پرونده کرده، بعید است که اتفاق ویژه ای در انتظار فوتبال ملی ایران باشد و از حالا فدراسیون فوتبال، کادرفنی و بازیکنان خود را باید آماده حضور قدرتمند در چهار بازی مرحله مقدماتی در بحرین کنند.

اگرچه حق ما تضییع شده است اما در شرایط فعلی بیش از همه چیز به واقع بینی احتیاج داریم و واقعیت اصلی حضور ایران در منامه برای برگزاری این مسابقات است.

(Visited 1 times, 1 visits today)

درباره ی مدیر سایت

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *