دروغ می‌گویند، مرغ نهایتش ۷۵هزار تومان می‌شود! دروغ می‌گویند، مرغ نهایتش ۷۵هزار تومان می‌شود! | آوتاف
خانه / اخبار داغ / دروغ می‌گویند، مرغ نهایتش ۷۵هزار تومان می‌شود!

دروغ می‌گویند، مرغ نهایتش ۷۵هزار تومان می‌شود!

دیده‌بان ایران نوشت: نود اقتصادی که به همراه رجا نیوز (متعلق به جبهه پایداری) رسانه های غیر رسمی رسانه وابسته به تیم اطلاع رسانی محسوب می شوند در چند روز گذشته گزارش های متعددی را در تعریف و تمجید از از حذف ارزترجیحی خوراک دام منتشر کرده اند.

به عنوان نمونه نود اقتصادی با مسئولان دولتی گفت و گو کرده و نتیجه گیری کرده « حذف دلار ۴۲۰۰ تومانی مرغ ۱۰۰ هزار تومان میشود، مرغ نهایتش ۷۵ هزار تومان می‌شود!»

دروغ می‌گویند، مرغ نهایتش ۷۵هزار تومان می‌شود!

برومند چهارآیین، رئیس هیات مدیره شرکت مادر تخصصی صنعت طیور در گفتگو با «نود اقتصادی» گفت: از سال ۹۷ تا امروز، ارز ۴۲۰۰ رانت وحشتناکی ایجاد کرده و آسیب بزرگی به صنعت مرغ زده است.

تنها ۵۵ درصد از هزینه‌ها بصورت ارز ۴۲۰۰ تومانی به دست مرغدار می‌رسد و مرغدار ۶۵ درصد مابقی را از بازار آزاد تهیه می‌کند. اما دولت مرغداران را مجبور می‌کند ۱۰۰ درصد مرغ خود را با قیمت دولتی به بازار عرضه کنند.

ارز ۴۲۰۰ تومانی قدرت رقابت را از تولیدکنندگان گرفته است. واردکنندگان هر محصول بی کیفیتی را به نام ذرت با ارز ۴۲۰۰ وارد می‌کنند، به دولت می‌فروشند و سود می‌کنند.

قیمت‌های ۱۰۰ هزار تومانی مرغ در صورت حذف ارز ۴۲۰۰ که برخی می‌گویند خواب و خیالی بیش نیست. در صورت حذف ارز ۴۲۰۰ مرغ حدودا کیلویی ۷۵ هزار تومان می‌شود و افزایش قیمت بیش از این امکان‌پذیر نیست.

تولید و تراکم بالای مرغ و بازار اجازه نمی‌دهد قیمت مرغ بیش از این افزایش پیدا کند. مرغدار قدرت نگه داری مرغ بیش از ۵ روز را ندارد و اگر مردم ۳ روز مرغ نخرند ناخودآگاه قیمت ۲۰ هزار تومان کاهش پیدا می‌کند.

(Visited 1 times, 1 visits today)
حتما بخوانید:  حواشیِ ازدواج مجدد جناب آقای نجفی!

درباره ی مدیر سایت

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *