در آمریکا؛ پروسه حذف ماسک شروع شد در آمریکا؛ پروسه حذف ماسک شروع شد | آوتاف
خانه / اخبار داغ / در آمریکا؛ پروسه حذف ماسک شروع شد

در آمریکا؛ پروسه حذف ماسک شروع شد

تابناک: مرکز کنترل بیماری‌های آمریکا، سی‌دی‌سی، در جدیدترین دستورالعمل خود اعلام کرده کسانی که به طور کامل واکسن کرونا دریافت کرده‌اند می‌توانند بدون ماسک با یکدیگر دیدار کنند و حتی با افراد نزدیک خانواده که واکسن نزده‌اند اما مشکلات زمینه‌ای هم ندارند ملاقات کنند و نیازی به زدن ماسک نخواهند داشت.

مرکز کنترل بیماری‌های آمریکا، سی‌دی‌سی، در جدیدترین دستورالعمل خود اعلام کرده کسانی که به طور کامل واکسن کرونا دریافت کرده‌اند می‌توانند بدون ماسک با یکدیگر دیدار کنند و حتی با افراد نزدیک خانواده که واکسن نزده‌اند اما مشکلات زمینه‌ای هم ندارند ملاقات کنند و نیازی به زدن ماسک نخواهند داشت. این دستورالعمل همزمان با افزایش آمار تزریق واکسن در آمریکا که اکنون به روزانه ۲ میلیون دوز رسیده اعلام شده است. حدود ۶۰ میلیون آمریکایی تاکنون دست کم یک نوبت واکسن دریافت کرده‌اند. آن طور که سی‌دی‌سی روز دوشنبه، هشتم مارس، اعلام کرده بدن کسانی که واکسن کرونا دریافت می‌کنند ظرف دو هفته به حداکثر مقاوم‌سازی سیستم ایمنی بدن در برابر ویروس کرونا می‌رسد.

از زمان آغاز واکسیناسیون عمومی در آمریکا در اواسط دسامبر گذشته، بیش از ۳۰ میلیون آمریکایی به طور کامل واکسینه شده‌اند.

دستورالعمل جدید مرکز کنترل بیماری‌های آمریکا، سی‌دی‌سی، روز دوشنبه در جریان کنفرانس خبری کمیته مقابله با کرونا در کاخ سفید اعلام شد و مهمترین بخش‌های آن عبارتند از:

برداشتن ماسک در آمریکا پس از تزریق واکسن

کسانی که به طور کامل نوبت‌های واکسن خود را دریافت کرده‌اند می‌توانند بدون نیاز به ماسک یا حفظ فاصله فیزیکی با هم دیدار کنند.

افراد واکسینه شده می‌توانند با اعضای نزدیک خانواده خود که ریسک پایین در برابر کرونا دارند هم دیدار کنند و نیازی به زدن ماسک ندارند

حتما بخوانید:  میلان چهارمین قربانی اینترِ صدرنشین شد

کسانی که واکسن کرونا دریافت کرده‌اند دیگر نیازی به دادن تست کرونا یا قرنطینه خانگی ندارند مگر علایم بیماری را بروز داده باشند.

اندی اسلاویت، از مرکز کنترل بیماری‌های آمریکا گفته: “همزمان با افزایش تعداد افراد واکسینه شده، ما هم شروع به تدوین دستورالعمل‌ها و مشخصات دنیای بعد از کرونا و فعالیت‌هایی که می‌توان از سر گرفت کرده‌ایم.”با وجود این، این مقام سی‌دی‌سی آمریکا تاکید کرده: “آنهایی که به طور کامل واکسینه شدند باید موارد احتیاطی اولیه را همچنان ادامه دهند؛ مواردی چون ماسک زدن در اماکن عمومی، حفظ فاصله فیزیکی و پرهیز از حضور در شلوغی و سفر.”

در این دستورالعمل جدید از کسانی که هنوز واکسن نزده‌اند هم خواسته شده همچنان موارد احتیاطی و زدن ماسک را رعایت کنند.

همزمان با تایید واکسن تولیدی شرکت جانسون و جانسون، آمار تزریق روزانه واکسن کرونا در آمریکا هم افزایش یافته و آن طور که گزارش شده روز شنبه، ششم مارس، برای نخستین بار ۲ میلیون نفر توانستند با حضور در مراکز بهداشتی و مجموعه‌های بزرگ واکسیناسیون، واکسن بزنند.

با این حال، مقام‌ها با توجه به نزدیکی تعطیلات بهاری و فصل سفرهای ایالتی، هشدار داده‌اند که ممکن است میران ابتلا به کرونا به ویژه با توجه به گسترش گونه‌های جهش یافته این ویروس که قابلیت سرایت بالا دارند، دوباره روند صعودی پیدا کند.

بنابر گزارش سی‌دی‌سی، بیش از ۳۰ میلیون آمریکایی تاکنون هر دو نوبت واکسن خود را دریافت کرده و به طور کامل واکسینه شده‌اند اما دکتر راشل والنسکی، رئیس سی‌دی‌سی، می‌گوید این آمار تنها حدود ۱۰ درصد از جمعیت آمریکا را در بر می‌گیرد و به این ترتیب هنوز بیش از ۹۰ درصد جمعیت ۳۴۰ میلیونی این کشور نیاز به رعایت پروتکل‌های بهداشتی دارند.

حتما بخوانید:  امروز ایران در لیست سیاه FATF قرار می‌گیرد؟

آمار مبتلایان به کرونا در آمریکا به بیش از ۲۹ میلیون نفر رسیده و تعداد جان‌باختگان این ویروس هم در این کشور اکنون فراتر از ۵۲۵ هزار نفر رفته است.

با این حال، در یک ماه گذشته روند ابتلا، بستری و مرگ بر اثر کرونا رو به کاهش بوده است. به طوری که اکنون میانگین ابتلا به کرونا در آمریکا رقمی حدود ۶۰ هزار نفر در یک ۲۴ ساعت است.

جو بایدن، رئیس جمهوری آمریکا که قرار است روز پنجشنبه در ارتباط با سالگرد شیوع کرونا در ایالات متحده سخن بگوید، هفته پیش وعده داده بود که تا پایان ماه آوریل – ۴۰ روز دیگر- برای تمامی بزرگسالان این کشور واکسن کرونا مهیا خواهد شد.

(Visited 1 times, 1 visits today)

درباره ی مدیر سایت

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *