دعوای اصولگرایان و‌ قالیباف بر سرِ لیست انتخاباتی دعوای اصولگرایان و‌ قالیباف بر سرِ لیست انتخاباتی | آوتاف
خانه / اخبار داغ / دعوای اصولگرایان و‌ قالیباف بر سرِ لیست انتخاباتی

دعوای اصولگرایان و‌ قالیباف بر سرِ لیست انتخاباتی

برترین‌ها: امروز لیست ۳۰ نفره شورای ائتلاف برای تهران با رای اکثریت اعضای شورای انتخاب نهایی و رسمی شد. اسامی که باعث به وجود آمدن بحث های مختلفی در میان طیف اصولگرایان به ویژه نزدیکان قالیباف شد.

روایت‌های مجازی از واکنش ها به این لیست از نفر اول این فهرست آغاز می شود.

اکانت توییتری منتسب به محمدباقر قالیباف با لیست شورای ائتلاف جناح راست مخالفت کرد!

دعوای اصولگرایان و‌ قالیباف بر سرِ لیست انتخاباتی

لیستی نو با محوریت قالیباف باید شکل بگیرد

مدیرمسئول سایت فردا نیوز، فعال رسانه ای نزدیک به قالیباف با بیان اینکه لیست ۳۰ نفره شورای ائتلاف انقلاب اسلامی انتظارات را برآورده نمی کند، تاکید کرد: این لیست ممکن است با محوریت فرد دیگری شکل بگیرید و تنها کسی که می تواند برای لیست نو و انقلابی نقش محوری ایفا کند کسی جز محمدباقر قالیباف نیست.

“محمد صالح مفتاح” شامگاه دوشنبه در گفت وگو با خبرنگار سیاسی ایرنا درباره لیست نهایی شورای ائتلاف انقلاب اسلامی برای حوزه انتخابیه تهران با بیان اینکه بدنه و جریان عمومی انقلابی این لیست را قبول ندارد، عنوان کرد: چند اشکال عمده در آن وجود دارد؛ اشکال نخست اینکه، در این فهرست اولویت های اصلی یعنی مساله اقتصادی کشور در نظر گرفته نشده است.

دعوای اصولگرایان و‌ قالیباف بر سرِ لیست انتخاباتی

فعال رسانه ای نزدیک به محمد باقر قالیباف افزود: تعداد بسیار اندکی که در این لیست قرار گرفتند دارای تخصص اقتصادی هستند که دو نفر از آنها که احتمالا نه به دلیل سابقه اقتصادی بلکه به واسطه اینکه چهره بودند یا در فرایندهای سیاسی انتخاب شدند، در لیست قرار گرفتند.

مفتاح خاطرنشان کرد: به عنوان یک فرد که نمی خواهد از طرف جریانی خاص سخن بگوید، باور دارم این لیست انتظارات را برآورده نکرد. قرار بود لیستی کیفی برای آینده و برمبنای ظرفیت های موجود در جریان انقلابی باشد ولی اینگونه نشد.

حتما بخوانید:  مک‌بوک پرو جدید با طراحی متفاوت از راه رسید

وی یادآور شد: بسیاری از افرادی که میان جریان انقلابی مقبولیت عمومی داشتند در لیست حضور ندارند از وحید یامین پور گرفته تا احسان خاندوزی و امیر سیاح و ابوالفضل عمویی، به رغم مقبولیت و شناخته شدن در این لیست غایب هستند.

مفتاح افزود: نکته مهم بعدی این است که ائتلاف برای این تشکیل شد که لیست واحد باکیفیت و خوبی تدوین شود اما نه تنها این موضوع باعث ائتلاف نیروهای انقلابی نشد بلکه شاهد جدایی و کنارکشیدن جبهه پایداری از آن بودیم. به نظر می رسد این لیست کیفیت لازم را ندارد و انتظارات مردم و بدنه انقلاب را برآورده نمی کند.

عضو شورای مرکزی جمعیت پیشرفت و عدالت خاطرنشان کرد: این موضوع باعث می شود تا مطالبه ای برای ایجاد لیست دیگری شکل بگیرد و این لیست ممکن است با محوریت فرد دیگری شکل بگیرید. تنها کسی که می تواند برای لیست نو و انقلابی نقش محوری داشته باشد کسی جز محمدباقر قالیباف نیست.

مفتاح افزود: در این زمینه آقای قالیباف شعارها و برنامه های جدی ارائه کرده است. باید کاری کنیم که در بر این پاشنه نچرخد و ظرفیت جوانان انقلابی بر عرصه بیاید. این لیست توسط گروه ها و لابی های سیاسی بسته شده است و در این چارچوب خیلی از کسانی که توانمند بودن صرفا دلیل اینکه در زمان تصمیم گیری کسی از آنها حمایت نکرد از لیست کنار گذاشته شدند.

مفتاح تاکید کرد: فکر می کنم اقای قالیباف باید لیستی را ارائه کند که درنهایت مسئول کیفیت و پاسخگوی آن باشد. این چیزی که در لیست شورای ائتلاف وجود ندارد.

حتما بخوانید:  وزیر ارشاد: حاضر نیستم با خانواده‌ام به سینما بروم!

مدیرمسئول سایت فردا نیوز عنوان کرد: آقای قالیباف چند روز پیش در پاسخ به توییتی که از او پرسیده بود پس جوانگرایی و نواصولگرایی چه شد، گفته بود که مطمئن باشید که به حرفهایی که درباره نواصولگرایی، جوان گرایی و مجلس نو مطرح کردم پایبندم کما اینکه قبلا هم گفته بودند.

وی تصریح کرد: وحدت و ائتلاف تا زمانی مطلوب است که اهداف جریان انقلابی تامین شود و اگر قرار بر سهم خواهی باشد به شکلی که ظرفیت های جوانان به میدان نیاید مگر اینکه لابی های سیاسی پشت سرشون باشد، چه تفاوتی با جریان های گذشته دارد که نتیجه ای جز شکست در انتخابات نداشت؟

حمید رسایی، چهره تندرو جناح راست، به قرار نگرفتن در لیست ائتلافی واکنش نشان داد.

دعوای اصولگرایان و‌ قالیباف بر سرِ لیست انتخاباتی

امیرحسین ثابتی، از تحلیلگران طیف پایداری، درباره واکنش‌های منفی طیف‌های مختلف جناح راست به لیست شورای ائتلاف در توئیتر خود نوشت:

دعوای اصولگرایان و‌ قالیباف بر سرِ لیست انتخاباتی

(Visited 1 times, 1 visits today)

درباره ی مدیر سایت

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *