روحانی به منتقدان: چرا حماقت دشمن را نمی‌بینیم؟ روحانی به منتقدان: چرا حماقت دشمن را نمی‌بینیم؟ | آوتاف
خانه / اخبار داغ / روحانی به منتقدان: چرا حماقت دشمن را نمی‌بینیم؟

روحانی به منتقدان: چرا حماقت دشمن را نمی‌بینیم؟

خبرگزاری ایسنا: رییس جمهور گفت:برخی می‌گویند برجام اگر پایه‌هایش محکم نبود آمریکا نمی‌توانست چنین کند. آمریکا از پیمان اقلیمی پاریس خارج شد، پایه‌های آن هم محکم نبود؟ از سازمان بهداشت جهانی خارج شد آن هم پایه‌هایش محکم نبود؟ او از هرچه پیمان مفید بوده خارج شده، چرا حماقت دشمن را نمی‌بینیم؟ باور کنید که اگر دولت را حمایت کنیم نظام حمایت می‌شود. همه ما در کنار هم خدمتگزار مردم هستیم.

حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی در جلسه امروز هیات دولت با بیان اینکه هر امت و ملتی روزهای سختی دارد و در همان روزها جوهرهای انسانی مشخص می‌شود، اظهار کرد: این ماجرا را می‌شود از حرکت ابی‌عبدالله الحسین هم دید. ما امسال در محرم مثل هر سال عشق به ایشان و خانواده‌شان را باید نشان دهیم. شکل عزاداری ممکن است مقداری تغییر کند. اجتماعات باید در حد مجاز باشد و دستورالعمل‌های بهداشتی را مراعات کنیم.

روحانی به منتقدان: چرا حماقت دشمن را نمی‌بینیم؟

وی افزود: یکی از اصول دینی ما حفظ جان خودمان و هم‌نوعان و هم‌کیشانمان است. فضای مجازی و سایت‌ها و صداوسیما هم باید پرچم عزای محرم را به اهتزاز دربیاورند. ما باید پرچم عزای امام حسین را در خانه و زندگیمان به اهتزاز درآوریم و فضای کشور از شنبه باید حسینی باشد.

رییس جمهور تأکید کرد: هفته دولت هفته درس‌آموزی است. ما سختی‌ها را که می‌بینیم گاهی از سختی‌های اول انقلاب غافل می‌شویم. در هفت تیر بزرگترین شخصیت‌های ما را ترور کردند و گفتند دیگر قوای کشور تعطیل شد، اما امام نگذاشت مجلس یک روز هم تعطیل شود. حتی ما از بیمارستان تعدادی را با برانکارد به مجلس آوردیم که مجلس از رسمیت نیفتد. آن روز نشان داده شد که این نظام قابل شکست نیست و من آن وقت فهمیدم قدرت هیچ دشمنی نمی‌تواند این نظام را بر زمین بزند.

حتما بخوانید:  ازدحام مسافران متروی تهران در پی گرانی بنزین

روحانی گفت: ما امروز در دولت یک مسئولیت بزرگی داریم مثل همان روزهای دهه شصت که روزی دشمن با ترور شخصیت‌ها می‌خواست نظام را زمین بزند و با جنگ این کار را بکند، امروز با تحریم اقتصادی به دنبال همین است.

وی یادآور شد: ما با همه توان در صحنه هستیم و ایستادگی خود را از دست نخواهیم داد. گاهی در موقعیت‌هایی موفقیت بیشتری داشتیم و گاهی هم ممکن است اینگونه نباشد اما مردم بدانند ما یک روز را هم برای خود تعطیل نمی‌بینیم. دشمن می‌خواهد ما تسلیم شویم اما چنین چیزی را نخواهند دید.

روحانی گفت: کسی برای شماها که از مرداد ۳۲ تا امروز علیه این کشور و آن قدرت قانونی کودتا کردید و یک جبار را بر مردم حاکم کردید و علیه دموکراسی و قدرت قانونی عمل کردید و هنوز دارید ادامه می‌دهید، فرش قرمز پهن نخواهد کرد. آن ۲۸ مرداد بود که دشمن به ظاهر موفقیتی به دست آورد هرچند در باطن راه غلط بود. اما در ۲۴ مرداد امسال در شورای امنیت حتی همان موفقیت ظاهری را هم به دست نیاوردید.

رییس جمهور تاکید کرد: من از آن یازده کشوری که رای ندادند به آن قطعنامه تشکر می‌کنم و از آن دو کشور دوست هم که علیه این قطعنامه عمل کردند متشکرم. چرا ما این کار را توانستیم انجام دهیم؟ به خاطر تدبیر نظام و دولت. اگر آن روز که آنان از برجام خارج شدند ما هم خارج می‌شدیم همه هزینه‌ها و قطعنامه‌های شورای امنیت علیه ما می‌شد و آنوقت بی‌هزینه آمریکا به ما خیانت کرده بود.

حتما بخوانید:  ارتفاعات کندوان برفی شد

وی یادآور شد: حالا این رسانه‌های بیگانه فارسی‌زبان دست بر این گذشته‌اند که آمریکا می‌خواهد از مکانیسم فلان برای برجام استفاده کند. عقل هم چیز خوبی است! بخوانید آن قرارداد برجام را! برای کسانی است که در داخل برجام باشند. آمریکا که به صراحت از آن خارج شده است. دیگر چه استفاده‌ای از آن مکانیسم؟

روحانی تاکید کرد: مردم بدانند دولت با همه توان برابر این ابرقدرت ایستادگی می‌کند. برخی می‌گویند برجام اگر پایه‌هایش محکم نبود آمریکا نمی‌توانست چنین کند. آمریکا از پیمان اقلیمی پاریس خارج شد، پایه‌های آن هم محکم نبود؟ از سازمان بهداشت جهانی خارج شد آن هم پایه‌هایش محکم نبود؟ او از هرچه پیمان مفید بوده خارج شده، چرا حماقت دشمن را نمی‌بینیم؟ باور کنید که اگر دولت را حمایت کنیم نظام حمایت می‌شود. همه ما در کنار هم خدمتگزار مردم هستیم.

رییس جمهور تصریح کرد: هم جباران کاخ سفید برای همیشه نمی‌مانند و هم تحریم‌ها؛ اینجور نیست که همیشه چنین چیزی برقرار باشد اما آنان در چنین وضعیتی گیر افتاده‌اند و خروج از آن هم برایشان سخت است.

وی یادآور شد: مردم باید واقعیتی را هم بدانند یک زمانی صد میلیارد دلار پول نفت وارد این کشور می‌شد اما الان دیگر چنین چیزی نیست. این افتخار دولت است که اقتصاد ما بدون نفت اداره می‌شود. ما الان صادرات غیرنفتی را توسعه دادیم و با آن داریم کشور را اداره می‌کنیم. این در تاریخ ما بی‌سابقه است، چه پیش و چه پس از انقلاب. الان ما تنها ده درصد بودجه‌مان متکی به نفت است، قدیم تا ۳۵ یا ۴۰ درصد به نفت متکی بود. ولی الان چنین نیست و نمی‌خواهیم در سال رونق تولید که مردم نیاز به حمایت دارند از آنان مالیات زیادی بگیریم.

(Visited 1 times, 1 visits today)

درباره ی مدیر سایت

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *