روزنامه صدا و سیما، جایگزین تلگرام را معرفی کرد روزنامه صدا و سیما، جایگزین تلگرام را معرفی کرد | آوتاف
خانه / اخبار داغ / روزنامه صدا و سیما، جایگزین تلگرام را معرفی کرد

روزنامه صدا و سیما، جایگزین تلگرام را معرفی کرد

روزنامه جام جم نوشت: بعد از دستور قضایی مبنی بر فیلتر شدن تلگرام، این پیام‌رسان طبیعتا جزو نرم‌افزارهایی قرار گرفت که فروشگاه‌های نرم‌افزاری داخلی مجاز به عرضه آن به مخاطبانشان نیستند و به همین دلیل تلگرام و همه نسخه‌های غیررسمی آن مانند موبوگرام، تلگرام نارنجی و… از این فروشگاه‌ها حذف شدند.

در همین ایام بحث بر سر پیام‌رسان‌های داخلی هم داغ بود. پیام‌رسان‌ها رقابت سنگینی برای جذب مخاطب داشتند و کم کم فضای پیام‌رسان‌های داخلی نیز در حال شکل‌گیری بود و مردم نیز به نبودن تلگرام تقریبا عادت کرده بودند اما در همین ایام بود که یک نسخه غیررسمی تلگرام به نام «تلگرام طلایی» در فروشگاه‌های نرم‌افزاری داخلی عرضه شد که خیلی زود توانست اوج بگیرد.

تلگرام طلایی در شرایطی که هیچ دسترسی به سرور اصلی تلگرام میسر نبود و حتی فیلترشکن‌ها هم از نفس افتاده بودند خیلی راحت و بدون نیاز به فیلترشکن خاصی کار می‌کرد و همین باعث شد که روز به روز بیشتر مورد اقبال واقع شود و تقریبا توانست جای تلگرام را پر کند.تلگرام طلایی علی‌رغم این‌که همه امکانات تلگرام را دارد، اما با یک ویژگی تقریبا از پیام‌رسان مادر متمایز شده است.

این نسخه غیررسمی تلگرام، کانال‌های برانداز و مساله‌دار سیاسی را فیلتر کرده و با تلگرام طلایی نمی‌توان کانال‌های متعلق به گروه‌های ضددینی یا ضدمیهنی را باز کرد؛ اقدامی که شرکت تلگرام هیچ‌وقت زیر بار آن نرفت و دورف بارها گفته بود تنها محتواهای مروج خشونت یا هرزه‌نگاری آشکار را مسدود می‌کند.

(Visited 1 times, 1 visits today)
حتما بخوانید:  حمله کریمی به تاج: با خداحافظی خوشحالمون کُن

درباره ی مدیر سایت

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *