رویترز: ایران غنی‌سازی ۶۰درصد را افزایش داده است رویترز: ایران غنی‌سازی ۶۰درصد را افزایش داده است | آوتاف
خانه / اخبار داغ / رویترز: ایران غنی‌سازی ۶۰درصد را افزایش داده است

رویترز: ایران غنی‌سازی ۶۰درصد را افزایش داده است

خبرگزاری فارس: آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در گزارشی که روز سه‌شنبه ارائه داده به پیشرفت‌های دیگری در برنامه هسته‌ای ایران اشاره کرده است.

خبرگزاری انگلیسی رویترز با اشاره به این موضوع که این گزارش را دیده است نوشت آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در این گزارش گفته است: «ایران غنی سازی اورانیوم خود را افزایش داده و دو مجموعه از سانتریفیوژهای پیشرفته خود را برای غنی سازی ۶۰ درصد قرار داده است».

رویترز: ایران غنی‌سازی ۶۰درصد را افزایش داده است

بر اساس گزارش آژانس بین‌المللی انرژی اتمی به کشورهای عضو، پیشتر ایران از یک آبشار ۱۶۴ عددی از سانتریفیوژهای IR-6 برای غنی سازی اورانیوم تا ۶۰ درصد در نطنز استفاده می‌کرده اما در حال حاضر علاوه بر این آبشار ۱۶۴ عددی، یک مجموعه ۱۵۳ عددی از سانتریفیوژهای IR-4 نیز برای غنی سازی تا ۶۰ درصد استفاده می‌شود.

آژانس بین‌المللی انرژی اتمی شامگاه دوشنبه نیز در گزارشی که به رویت رویترز رسیده مدعی شده ایران اقدام به تولید ۲۰۰ گرم اورانیوم فلزی با غنای ۲۰ درصد کرده است.

خبرگزاری رویترز در گزارش شب گذشته نوشته بود آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در گزارشی که روز دوشنبه در اختیار اعضای این نهاد بین‌المللی قرار گرفته پیشرفت فعالیت‌های ایران در زمینه اورانیوم فلزی غنی‌شده را تأیید کرده است.

(Visited 1 times, 1 visits today)
حتما بخوانید:  حکم قضایی فیلترینگ اینستاگرام صادر شد

درباره ی مدیر سایت

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *