زنوزی: بیرانوند مودب باشد و خودش را اصلاح کند! زنوزی: بیرانوند مودب باشد و خودش را اصلاح کند! | آوتاف
خانه / اخبار داغ / زنوزی: بیرانوند مودب باشد و خودش را اصلاح کند!

زنوزی: بیرانوند مودب باشد و خودش را اصلاح کند!

خبرگزاری فارس: محمدرضا زنوزی مالک باشگاه تراکتور در خصوص وضعیت باشگاه‌داری در ایران گفت: باشگاه‌داری در ایران ورشکسته است و دلیل آن هم این است که با مدیریت دولتی اداره می‌شود و از طرفی از امکانات درست استفاده نشده و نتوانسته‌ایم در آسیا و حتی در جهان بدرخشیم. مدیران دولتی از جیب خودشان هزینه نمی‌کنند و از جیب ۸۰ میلیون ایرانی برای یک سری از باشگاه‌ها استفاده می‌شود و از طرفی سوءمدیریت‌ها هم مشخص است.

وی در باره اینکه به شما پیشنهاد خرید پرسپولیس یا استقلال شده، افزود: زمان آقای سعیدلو به من پیشنهاد خرید استقلال داده شد که من قبول نکردم؛ چراکه آن زمان تیم گسترش فولاد را در لیگ دسته اول داشتم و گفتم که اگر قرار باشد در تیم پرهوادار کار کنم، اولویت اول و آخر من تیم تراکتور که تیم شهر خودم هست، خواهد بود. من از سال ۷۵ از فوتسال تیم‌داری کردم و حالا هم در فوتبال کار می‌کنم. شاید این ایراد گرفته شود که فلانی ورزشی نیست، اما شما در دنیا به ندرت ورزشکاران حرفه‌ای را می‌بینید که در تجارت موفق باشند. هر کاری باید دست کننده آن باشد.

زنوزی: بیرانوند مودب باشد و خودش را اصلاح کند!

مالک باشگاه تراکتور که در برنامه ورزش و مردم حاضر شده بود در خصوص اینکه از شرایط این تیم رضایت دارد، اظهار داشت: بله، از شرایط تراکتور راضی هستم، اما ما متاسفانه رسانه نداریم و برخی از تیم‌ها آپارتاید رسانه‌ای ایجاد کرده‌اند و همه باید کار کنند تا دو سه تیم موفق باشند.

زنوزی در خصوص اینکه برخی‌ها می‌گویند مربیان تراکتور سن بالایی دارند، اظهار داشت: این حرف‌ها فقط برای ماست، اما در باره سایر تیم‌ها نیست. چرا سال گذشته همین حرف‌ها را برای استقلال نزدند؟ چرا امسال در باره پرسپولیس این حرف‌ها مطرح نمی‌شود؟ اگر تیم‌های تهران این کار را انجام دهند، می‌گویند مربیان باتجربه آمده اما چون ما انجام دادیم می‌گویند سن مربیان بالاست.

حتما بخوانید:  حمله روزنامه‌های اصولگرا به محسن رضایی

وی ادامه داد: خوشحالم که در رسانه‌ها تیم تراکتور را لاکچری می‌بینند اما ریال به ریال هزینه‌ها در تراکتور حساب و کتاب دارد و هنر من این است که به عنوان یک فرد اقتصادی گران را ارزان خریده و ارزان را گران می‌فروشم.

مالک باشگاه تراکتور در خصوص اینکه شایعه دلالی در این تیم وجود دارد، گفت: من دلالی را رد نمی‌کنم؛ چراکه من خودم چند دلال می‌فرستم تا بروند و قیمت یک بازیکن را برایم دربیاورند، اما دلال‌ها از جیب من نمی‌زنند؛ چراکه برایم درآمدم زحمت کشیده‌ام و نمی‌گذارم کسی از جیبم پول اضافه بردارد، اما این باشگاه‌های دولتی هستند که هزینه‌ها را بالا می‌برند چون از جیب خودشان هزینه نمی‌کنند. ما خارجی‌های خوبی خریدیم و فقط استوکز اخلاقش مشکل داشت، وگرنه همه خارجی‌های ما خوب هستند.

زنوزی در مورد مالکیت همزمان دو باشگاه تراکتور و ماشین‌سازی افزود: هر کسی می‌آید حاضر هستم ماشین‌سازی را به او بدهم اما من برای ماشین‌سازی هزینه می‌کنم تا لیگ آسیب نبیند. این اشکال در خصوص پرسپولیس و استقلال هم هست. وزارت صنایع ۸ تیم و وزارت ورزش ۲ تیم دارد و فرق ما این است که من می‌خواهم ماشین‌سازی را واگذار کنم اما آنها نمی‌خواهند این تیم‌هاه را واگذار کنند. ما امکانات تیم‌های دولتی را نداریم و از جیب ۸۰ میلیون نفر برای آنها هزینه می‌شود. مگر پرسپولیس و استقلال صد درصد مردم ایران را حامی خودشان می‌بینند که باید هزینه آنها از جیب صد درصد مردم داده شود؟

وی در باره اینکه برای ورزشگاه اختصاصی چه برنامه‌ای دارد، گفت: پیشنهاد داریم که ورزشگاه یادگار امام را به ما بدهند اما فعلا قبول نکرده‌اند. همچنین با شهردار تبریز صحبت‌هایی کردیم و جایی را بررسی می‌کنیم تا به ما واگذار شود و حتی در مورد قیمت آن هم بحث کرده‌ایم.

حتما بخوانید:  داور زن، دلیل حذف یک بازی از کنداکتور تلویزیون

مالک باشگاه تراکتور در خصوص بلیت‌فروشی بازی‌های تراکتور هم اظهار داشت: یک سری کارها را انجام داده‌ایم و هفته قبل بلیت‌ها را خودمان فروختیم. ۵۰ هزار بلیت را در سایت فروختیم و ۱۵ هزار نفر هم در ورزشگاه به صورت کارتی بلیت خریده‌اند. کارهای خوبی انجام دادیم و حتی برای مراسم رونمایی از پیراهن هم خانم‌ها آمدند که این مسئله فرهنگ بالای هواداران تراکتور را نشان می‌دهد.

زنوزی در خصوص شکایت‌های باشگاه تراکتور که پرونده آنها مطرح شده، افزود: معاونت حقوقی باشگاه پیگیر این مسئله هست. درباره استکوکز باید بگویم که او به یک باشگاه ترکیه‌ای رفت و احتمالا همان بلایی که سر پرسپولیس آمد، سر آنها هم خواهد آمد و از دو پنجره نقل و انتقالات محروم خواهند شد.

وی در باره اینکه مدعی شده تیم تراکتور ۳۰ میلیون هوادار دارد، افزود: تهران چقدر جمعیت دارد؟ چند درصد آذری در تهران حضور دارد؟ قبول دارید که ۷۰، ۸۰ درصد از آذری‌ها هوادار تراکتور هستند؟ حداقل ۴۰ میلیون آذری در ایران حضور دارند. وقتی تراکتور به تهران می‌آید ۵۰ درصد استادیوم در اختیار هواداران ماست و هرکجای ایران که می‌رویم ما میزبان هستیم.

مالک باشگاه تراکتور در مورد اینکه گفته می‌شود لباس‌های آدیداس تراکتور از فدراسیون آمده، گفت: حدود ۸ سال به عنوان یک هوادار به فدراسیون سرویس دادم و هواپیمای رایگان برای تیم ملی در نظر گرفتم، اما یک تقدیر از ما نکردند بعد بیایند لباس به ما بدهند؟ ما با آدیداس قرارداد بستیم و حتی در سایت آدیداس می‌توانید ببینید اسم تراکتور وجود دارد.

زنوزی در خصوص اینکه شایعه شده برخی‌ از بازیکنان تراکتور ارزی بسته شده، گفت: می‌توانید از فدراسیون این را بپرسید. حتی یکی از مدیران سابق استقلال این ادعا را مطرح کرد که رشید مظاهری جوابش را داد. من از جیبم هزینه می‌کنم و کسانی قیمت‌ها را بالا می‌برند که از جیب ملت هزینه می‌کنند.

حتما بخوانید:  افشای جزئیات اَبَر تخلف‌ بانکی کشور

وی در باره شکایت از بیرانوند هم افزود: این بازیکن از بهترین‌ دروازه‌بانان تاریخ فوتبال ماست و من از نظر فنی او را قبول دارم، اما از نظر اخلاقی باید خودش را اصلاح کند. فیلم حرکات او در سال‌های قبل و این فصل وجود دارد و باید با هوادار مودب برخورد کند اما به نظر می‌رسد فدراسیون فوتبال برای برخی بازیکنان محدودیت گذاشته؛ چراکه ما سال گذشته هم شکایت کردیم و امسال هم شکایت انجام دادیم اما ترتیب اثر ندادند. همانطور که از شکایت ما از پرسپولیس، سپیدرود و شهر خودرو رسیدگی نکردند. ما همه اسناد و مدارک را هم دادیم اما زور ما به آنها نمی‌رسد.

وی در پایان گفت: هواداران استقلال و پرسپولیس هم مثل هواداران تراکتور لایق بهترین ها هستند، لیاقت طرفداران استقلال و پرسپولیس خیلی بیشتر از این است ولی متاسفانه برخی مدیریت ها در این دو باشگاه به گونه ای بوده که به طرفداران استقلال و پرسپولیس هم لطمه خورده است.

(Visited 1 times, 1 visits today)

درباره ی مدیر سایت

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *