سقوط ۶ پله‌ای ایران در رنکینگ فیفا سقوط ۶ پله‌ای ایران در رنکینگ فیفا | آوتاف
خانه / اخبار داغ / سقوط ۶ پله‌ای ایران در رنکینگ فیفا

سقوط ۶ پله‌ای ایران در رنکینگ فیفا

خبرگزاری مهر: فدراسیون جهانی فوتبال رنکینگ جدید خود که مربوط به ماه نوامبر است را منتشر کرد.

بر اساس رده بندی جدید، فوتبال ایران با ۶ پله سقوط و مجموع ۱۴۸۹ امتیاز از جایگاه ۲۷ به ۳۳ تنزل پیدا کرده است. این در حالی است که رنکینگ ماه گذشته فیفا هم با سقوط ۴ پله ای فوتبال ایران همراه بود.

تیم ملی فوتبال ایران در ماه نوامبر در مرحله انتخابی جام جهانی ۲۰۲۲ قطر و انتخابی جام ملت های ۲۰۲۳ آسیا برابر عراق شکست خورد و کارش برای صعود به مرحله نهایی کمی پیچیده شد. در این ماه یک «فیفادی» دیگر هم وجود داشت که فدراسیون فوتبال ایران نتوانست برای تیم ملی حریفی پیدا کند تا ایران از این فیفادی هم سودی نبرد. همین دو مسئله در کنار نتایج سایر کشورها در بازی های تدارکاتی و رسمی ماه نوامبر سقوط اینچنینی فوتبال ایران را موجب شده است.

فوتبال ایران در حالی با سقوط متوالی در رنکینگ فدراسیون جهانی مواجه شده که بعد از ۸ سال صدرنشینی متوالی در میان تیم های آسیایی، این جایگاه را هم از دست داد.

بر اساس رنکینگ جدید منتشر شده از سوی فیفا، فوتبال ژاپن که ماه گذشته با صعود سه پله ای صاحب رده ۲۸ شد، این جایگاه را حفظ کرده است و بدین ترتیب ژاپن بهترین تیم آسیایی در رنکینگ فیفا به حساب می آید. این تیم با مجموع ۱۵۰۰ امتیاز این جایگاه را در اختیار دارد.

کره جنوبی بعد از ژاپن و ایران سومین تیم برتر آسیا در رنکینگ فیفا است. کره ای ها با ۱۴۵۹ امتیاز و البته دو پله سقوط در رده ۴۱ جهان ایستاده اند.

حتما بخوانید:  عارف: تاج، محترمانه با من برخورد کرد

طبق رده بندی جدید منتشر شده از سوی فیفا، بلژیک همچنان صدرنشین است. رده بندی ۱۰ تیم برتر فوتبال جهان در ماه نوامبر به این شرح است:

۱- بلژیک (۱۷۶۵ امتیاز – بدون تغییر جایگاه)۲- فرانسه (۱۷۳۳ امتیاز – بدون تغییر جایگاه)۳- برزیل (۱۷۱۲ امتیاز – بدون تغییر جایگاه)۴- انگلستان (۱۶۶۱ امتیاز – بدون تغییر جایگاه)۵- اروگوئه (۱۶۴۵ امتیاز – بدون تغییر جایگاه)۶- کرواسی (۱۶۴۲ امتیاز – یک پله صعود)۷- پرتغال (۱۶۳۹ امتیاز – یک پله سقوط)۸- اسپانیا (۱۶۳۶ امتیاز – بدون تغییر جایگاه)۹- آرژانتین (۱۶۲۳ امتیاز – بدون تغییر جایگاه)۱۰- کلمبیا (۱۶۲۲ – بدون تغییر جایگاه)

رده‌بندی ۵ تیم ملی برتر آسیا در ماه نوامبر سال ۲۰۱۹

۱- ژاپن ۱۵۰۰ امتیاز (بیست‌وهشتم جهان/ بدون تغییر)۲- ایران ۱۴۸۹ امتیاز (سی‌و‌سوم جهان/ ۶ پله سقوط)۳- کره جنوبی ۱۴۵۹ امتیاز (چهل‌و‌یکم جهان/ ۲ پله سقوط)۴- استرالیا ۱۴۵۷ امتیاز (چهل و دوم جهان/ ۲ پله صعود)۵- قطر ۱۳۹۸ امتیاز (پنجاه‌و‌پنجم جهان/ ۲ پله صعود)

(Visited 1 times, 1 visits today)

درباره ی مدیر سایت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *