سه گزینه احتمالی اصلاح‌طلبان برای انتخابات ۱۴۰۰ سه گزینه احتمالی اصلاح‌طلبان برای انتخابات ۱۴۰۰ | آوتاف
خانه / اخبار داغ / سه گزینه احتمالی اصلاح‌طلبان برای انتخابات ۱۴۰۰

سه گزینه احتمالی اصلاح‌طلبان برای انتخابات ۱۴۰۰

روزنامه شرق: کمتر از یک سال به انتخابات ریاست جمهوری زمان باقی مانده است و گمانه‌زنی‌ها زیادی در مورد نامزد اصلی جریان اصلاحات برای انتخابات ۱۴۰۰ منتشر شده است.

عبدالله ناصری، از مشاوران سیدمحمد خاتمی گفته است: «اگر اصلاح‌طلبان تصمیم به‌حضور جدی در انتخابات بگیرند، بهتر است با نامزد اصلی و کاملا شناخته‌شده خود مثل دکتر معین، صفایی‌فراهانی، رضا خاتمی و امثال اینها بیایند و اصولگرایان هم بهتر است با دو نامزد بیایند که یکی متعلق به جناح معتدل و دیگری متعلق به جناح پایداری و اقتدارگرایان باشد».

مرعشی؛ عضو کارگزاران هم به صراحت می‌گوید که نیازی نیست الزاما نامزد انتخابات نشان جناحی داشته باشد؛ سخن مرعشی را شاید بتوان نوعی عبور از کنشگری جبهه‌ای دانست و حتی در ابعاد کلان نوعی عبور از جریان اصلاحات و بازگشت کامل به خاستگاه کارگزاران یعنی تکنوکراتیسم؛ «کسی که قادر باشد تک‌تک مشکلات را حل‌وفصل کرده و کشور را در راستای کاهش مشکلات مردم و اداره بهینه قرار دهد… لازم نیست که چنین فردی خارج از دو جریان مذکور باشد. می‌خواهم این را بگویم که الزامی به وابستگی او به این دو جریان نیست…».

با توجه به آنچه گذشت، به ‌نظر می‌رسد جبهه اصلاحات در مقطع کنونی، هم در تئوری و هم در عمل درگیر مناقشات بسیاری است و نیروهای این جبهه هنوز نمی‌دانند که از یک‌سو برای ادامه حیات سیاسی باید چه سازوکاری را در پیش بگیرند و از سوی دیگر مشخصا در انتخابات سال ۱۴۰۰ با چه رویکردی شرکت کنند. به هر حال بی‌گمان اگر اصلاح‌طلبان به منوال فعلی -که در روند انتخابات مجلس هم در پیش گرفته شد- ادامه دهند، احتمال توفیق‌شان در انتخابات ریاست‌جمهوری سال آینده بسیار اندک به نظر می‌رسد.

(Visited 1 times, 1 visits today)
حتما بخوانید:  داماد روحانی باز هم به نامزدهای انتخابات کنایه زد

درباره ی مدیر سایت

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *