شرایط وام ازدواج ۶۰ میلیونی مشخص شد شرایط وام ازدواج ۶۰ میلیونی مشخص شد | آوتاف
خانه / اخبار داغ / شرایط وام ازدواج ۶۰ میلیونی مشخص شد

شرایط وام ازدواج ۶۰ میلیونی مشخص شد

خبرگزاری تسنیم: رحیم زارع عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با اشاره به مصوبه مجلس برای پرداخت وام ازدواج ۳۰ میلیون تومانی به هر یک از زوجین، گفت: منابع قرض الحسنه موجود برای پرداخت وام ازدواج کفایت می کند و براساس مصوبه مجلس پرداخت این وام در سال ۹۸ تسهیل می شود.

وی در گفت‌‌وگویی با بیان اینکه بازپرداخت وام ازدواج در سال ۹۸، ۶۰ ماهه بوده یعنی زوجین باید طی پنج سال اقساط این وام را پرداخت کنند، افزود: شرایط ضامن نیز در پرداخت وام ازدواج تسهیل شده به گونه ای که اخذ یک ضامن معتبر و سفته کفایت می‌کند که بانک مرکزی می‌تواند کارت یارانه زوجین را به عنوان تضمین دریافت کند.

وام ازدواج در سال ۹۸، به زوجینی پرداخت می شود که تاریخ عقد آنها پس از ابتدای فروردین سال ۹۶ است و اولویت پرداخت با زوجینی بوده که تاریخ عقد آنها زودتر است.

این نماینده مردم در مجلس دهم، با بیان اینکه براساس برآوردهای صورت گرفته بین ۹۰۰ هزار تا یک میلیون نفر مشمول دریافت وام ازدواج می شوند، اظهار داشت: بانک مرکزی بر اساس آیین‌نامه اجرایی بانک های عامل برای پرداخت وام ازدواج را مشخص می کند و باید هر ۶ ماه یکبار گزارش پرداخت این وام را به مجلس ارائه دهد.

(Visited 1 times, 1 visits today)
حتما بخوانید:  احتمالی؛ فرهاد مجیدی سرمربی استقلال می‌شود

درباره ی مدیر سایت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *