شورش مرگبار برای فرار از مرکز ترک اعتیاد! شورش مرگبار برای فرار از مرکز ترک اعتیاد! | آوتاف
خانه / اخبار داغ / شورش مرگبار برای فرار از مرکز ترک اعتیاد!

شورش مرگبار برای فرار از مرکز ترک اعتیاد!

روزنامه خراسان: فریادهای دلخراش معتادانی که میان دود و آتش گرفتار شده بودند، هر لحظه بیشتر شدت می گرفت. آن ها در سالن شماره یک مرکز ترک اعتیاد امید آزادی، خود را به در و دیوار می کوبیدند تا درها را بگشایند و راه گریزی پیدا کنند.

شعله های آتش زبانه می کشید و جیغ های وحشتناک سوختم! سوختم! به هوا برمی خاست. دود غلیظ آسایشگاه ۱۶۰ تختخوابی را فراگرفته بود و هر کدام از معتادان برای فرار از زبانه های ترسناک آتش، تلاش می کردند. یکی از مدیران مرکز که با دیدن این وضعیت، سراسیمه خود را به محوطه هواخوری رسانده بود با پلیس و نیروهای امدادی تماس گرفت. در حالی که شرایط درون آسایشگاه هر لحظه وخیم تر می شد و احتمال فاجعه ای هولناک وجود داشت، نیروهای گشت انتظامی به محل رسیدند. آنان با مشاهده درهای بسته آسایشگاه، بی درنگ مراتب را به معاون دادستان مشهد اطلاع دادند و این شرایط را بازگو کردند.

شورش مرگبار برای فرار از مرکز ترک اعتیاد!

شدت آتش سوزی به حدی بود که تعدادی از معتادان بستری دچار سوختگی و مسمومیت با دودهای سمی شدند. در همین حال نیروهای امدادی نیز به یاری گرفتاران در دود و آتش آمدند و از سوی دیگر فرار معتادان از در و دیوار محوطه و احتمال وقوع آتش سوزی عمدی، موجب شد تا همه نیروهای کلانتری در حالت آماده باش قرار گیرند. دقایقی بعد یگان امداد و نیروهای بسیج نیز به کمک حادثه دیدگان شتافتند و امدادگران اورژانس هم ۲۴ تن از مصدومان را به مرکز درمانی انتقال دادند اما در این میان ناگهان جسد مرد ۴۵ ساله ای در میان دودهای غلیظ نمایان شد و به این ترتیب این حادثه وحشتناک رنگ جنایی به خود گرفت.

حتما بخوانید:  سرلشکر قاسم سلیمانی به شهادت رسید

با نظارت مقام قضایی، معتادان بستری در این مرکز به مکان های دیگر انتقال یافتند اما هنوز تحقیقات جنایی در لحظات آغازین خود قرار داشت که خبر مرگ ۲ تن دیگر از مصدومان در بیمارستان، روند بررسی های جنایی را دگرگون کرد.

بازپرس که دیگر تحقیقات میدانی را با جدیت خاصی شروع کرده بود ابتدا به بازبینی دوربین های مداربسته پرداخت اما سیاه شدن ناگهانی تصویر، بیانگر آن بود که آتش سوزی با طرح و نقشه و به صورت عمدی رخ داده است به همین دلیل شیوه تحقیقات تغییر کرد و مقام قضایی در حالی که دستور دستگیری معتادان فراری را به نیروهای کلانتری می داد، وارد آسایشگاه شماره یک شد و در تاریکی شب به تحقیق ادامه داد.

شکسته شدن یکی از دوربین های مداربسته از یک شورش داخل آسایشگاه حکایت داشت فردی قدکوتاه با پیراهن قرمز و با میله ای فلزی دوربین را از کار انداخته بود. این جوان ۲۴ ساله بلافاصله شناسایی شد و تحت تعقیب قرار گرفت.

بررسی کانون های آتش نیز بیانگر آن بود که تخت های آسایشگاه در ۲ نقطه شعله ور شده است. با ادامه تحقیقات، سرنخ هایی از یک «شورش مرگبار برای فرار» به دست آمد و دوباره تحقیقات به محل وقوع جنایت رسید.

«ابوالقاسم» (متهم دستگیر شده) از نقش دو معتاد دیگر برای به آتش کشیدن آسایشگاه پرده برداشت و گفت: قرار بود نزاعی ساختگی و شورش گونه را شروع کنیم تا زمانی که درهای آسایشگاه برای بررسی موضوع باز شود و همه با هم از این جا فرار کنیم اما «یاسر» و «وحید» نقش اصلی در آتش زدن سالن شماره یک را داشتند.

حتما بخوانید:  به جای ۳میلیون دوز واکسن، ۶۰هزار دوز تزریق شد

دقایقی بعد با دستور قضایی دو متهم ۲۵ و ۲۷ ساله نیز دستگیر شدند و راز این جنایت وحشتناک را فاش کردند. «ابوالقاسم» در ادامه اعترافاتش گفت: وحید سرش را خون آلود کرد و ما هم با شکستن در سرویس های بهداشتی و برداشتن میله ها به طرف در آسایشگاه حمله ور شدیم که در همین هنگام من با یکی از آن میله ها، ابتدا دوربین مداربسته را از کار انداختم!

در حالی که سوالات فنی و پیچیده مقام قضایی دو متهم دیگر را وادار به بیان حقیقت ماجرا کرده بود، «یاسر» (متهم ۲۵ ساله) که از یک ماه قبل در مرکز ترک اعتیاد اجباری امید آزادی نگهداری می شد درباره این ماجرا گفت: من فندک وحید را گرفتم که پتو را آتش بزنم ولی نمی توانستم آن را روشن کنم به همین دلیل «وحید» خودش آن را روشن کرد من هم پتو را آتش زدم. سپس دو نفری با وحید پتو را روی تخت دیگری انداختیم که آن جا هم شعله ور شد و سپس به طرف در هجوم بردیم و …

تحقیقات بیشتر درباره این ماجرای هولناک همچنان ادامه دارد و قاضی ویژه قتل عمد دستورات خاصی را برای شناسایی دیگر مقصران و ریشه یابی حادثه صادر کرده است.

(Visited 1 times, 1 visits today)

درباره ی مدیر سایت

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *