شیطنت فیفا در استفاده نام جعلی برای خلیج‌فارس شیطنت فیفا در استفاده نام جعلی برای خلیج‌فارس | آوتاف
خانه / اخبار داغ / شیطنت فیفا در استفاده نام جعلی برای خلیج‌فارس

شیطنت فیفا در استفاده نام جعلی برای خلیج‌فارس

باشگاه خبرنگاران: صفحه رسمی توئیتری رقابت‌های جام جهانی ۲۰۲۲ قطر در معرفی بازی‌های هفته اول رقابت‌های مرحله دوم مقدماتی این رقابت‌ها در قاره آسیا از عنوان مجعول خلیج (ع ر ب ی) به جای خلیج فارس استفاده کرده است.

این صفحه برای معرفی بازی تیم‌های عراق و بحرین اعلام کرد: عراق باید برای برگزاری این بازی به کشور‌های حاشیه خلیج (ع ر ب ی) برود و هنگ کنگ هم با تیمی از جنوب غرب آسیا یعنی کامبوج بازی خواهد کرد. در این هفته تیم ملی فوتبال ایران استراحت دارد.

شیطنت فیفا در استفاده از نام خلیج‌فارس

برای پیگیری استفاده صفحه توئیتری فیفا از این عنوان مجعول با ابراهیم شکوری سرپرست دبیر کلی فدراسیون فوتبال گفت و گو کردیم که او اظهار داشت: اگر برای فدراسیون فوتبال بحث استفاده از نام جعلی جای خلیج فارس و انتساب این صفحه به فیفا ثابت شود، بی شک این موضوع را پیگیری خواهیم کرد. در کل سایت رسمی فدراسیون جهانی برای ما ملاک است و امکان دارد صفحه‌های توییتری زیادی در این زمینه فعال باشند.

او همچنین درباره زمزمه‌های جدایی اش از سمت سرپرست دبیرکلی فدراسیون گفت: اکنون که با شما صحبت می‌کنم در اتاق کارم هستم و همچنان به عنوان سرپرست دبیرکلی فدراسیون فعالیت می‌کنم. نمی‌دانم درباره این خبرسازی‌ها چه بگویم، اما بار دیگر تاکید می‌کنم در خدمت فدراسیون فوتبال هستم.

این استفاده از واژه مجعول مورد علاقه کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس واکنش های مجازی را در پی داشت.

شیطنت فیفا در استفاده از نام خلیج‌فارس

شیطنت فیفا در استفاده از نام خلیج‌فارس

شیطنت فیفا در استفاده از نام خلیج‌فارس

(Visited 1 times, 1 visits today)
حتما بخوانید:  توضیحات اژه‌ای درباره پرونده «شهرام جزایری»

درباره ی مدیر سایت

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *