صحبت‌های عجیب طارمی درباره تیم ملیِ اسکوچیچ صحبت‌های عجیب طارمی درباره تیم ملیِ اسکوچیچ | آوتاف
خانه / اخبار داغ / صحبت‌های عجیب طارمی درباره تیم ملیِ اسکوچیچ

صحبت‌های عجیب طارمی درباره تیم ملیِ اسکوچیچ

ورزش سه: مهاجم ایرانی پورتو معتقد است تیم ملی هنوز به آن سطح از همدلی دوران کی‌روش نرسیده است.

مهدی طارمی مهاجم بوشهری پورتو فصل بسیار خوبی را در پرتغال و فوتبال اروپا سپری کرد. او همچنین در موفقیت تیم ملی جهت راهیابی به دور اصلی و پایانی رقابت های مقدماتی جام جهانی، نقش ویژه ای داشت. بازیکنی که موفق شد زیباترین گل فصل گذشته لیگ قهرمانان اروپا را به ثمر برساند.

طارمی چند روز پیش و در تعطیلات تابستانی خود، راهی زادگاهش در شهر بوشهر شده بود. او که فوتبالش را از رده های پایه تیم های بوشهری از جمله برق، ایرانجوان و شاهین آغاز کرده بود، در گفتگویی که با برنامه سکو شبکه بوشهر داشت، به سوالاتی زیادی درخصوص حضور در پورتو و تیم ملی پاسخ داد.

طارمی: درباره کی‌روش حرف بزنم دردسر می‌شود

بخشی از صحبت‌های مهدی طارمی: 

در دور رفت مقدماتی جام جهانی با حضور ویلموتس که بدترین شکل ممکن تمام شد. در خصوص دوران ویلموتس و دوران پسا کی روش که از بازی های درخشان با اسپانیا، به این وضعیت رسیدیم.

آن نظم، انضباط، دسیپلینی و همدلی که بین بازیکنان در زمان کی روش وجود داشت را من جایی ندیده ام. جدا از درگیری هایی که بین فدراسیون و تیم ملی در زمان ویلموتس وجود داشت که قصد ورود به آن را ندارم چون به من مربوط نمی شود، آن همدلی تیمی که زمان کی روش وجود داشت را نداشتیم و هنوز هم نداریم. نمی دانم چه اتفاقاتی در فدراسیون یا مسئولان تصمیم گیرنده رخ می دهد ولی امیدوارم اتفاقات خوبی برای تیم ملی رخ بدهد و بتوانیم بدون دردسر به جام جهانی صعود کنیم. نمی خواهم بیشتر درباره کی روش حرف بزنم چون بعدا دردسر می شود.

حتما بخوانید:  بازداشت مدیران سه رستوران مشهور در تهران

با احترام زیاد به اسکوچیچ، گفته می شود تیم ملی بخاطر نبوغ بازیکنانی نظیر تو، سردار آزمون و سایرین توانست از مرحله دوم مقدماتی جام جهانی عبور کند. چه نظری داری؟

می تواند باشد (با خنده).

مدتی بحث بازگشت کارلوس کی روش به تیم ملی نیز مطرح شد. نظر تو چیست؟

بله من هم چیزهایی شنیدم ولی خب فدراسیون چند روز پیش با آقای اسکوچیچ قرارداد امضا کرده است و باید ببینیم که چه اتفاقاتی در مرحله بعدی رخ می دهد. حالا هر کسی مربی تیم ملی است یا هر کسی بازی می کند، ان شالله بهترین اتفاق ها برای تیم ملی رخ بدهد.

شاید بشود گفت تیم ملی فعلی، پرستاره ترین تیم تاریخ ایران است. مهاجمان تعیین کننده ای در اروپا حضور دارند. بازیکنان داخلی نظیر قایدی، ترابی و امیری در آن حضور دارند و شاید بشود گفت بهتر بود یک مربی درجه یک خارجی بالای سر تیم باشد.

به هر حال شما نتیجه عملکرد این بازیکنان را دیدید. در ۴ دیداری که خیلی سخت بود و در آن شرایط دمای هوا و گرمای بحرین که ما هر ۴ روز یکبار به مصاف حریفان می رفتیم، موفق بودیم. بجز چند بازیکن، هیچ کدام به بازی در آن گرما عادت نداشتند و فشار زیادی روی بازیکنان بود. بچه های تیم ملی تلاش کردند و غیرت به خرج دادند که توانستیم این مرحله را رد کنیم. ان شالله در آینده نیز اتفاقات بهتری برای تیم ملی رخ بدهد. ما یک نسل را گذراندیم و اکنون بازیکنان با تجربه ای داریم که در جام جهانی و جام ملت ها بازی کرده اند و نسل جدید می توانند در آینده به ما خیلی کمک کنند. ان شالله این نسل طلایی بتواند اتفاقات طلایی را رقم بزند.

حتما بخوانید:  اجازه ایران به آژانس برای بازدید از ۲سایت هسته‌ای

طارمی: درباره کی‌روش حرف بزنم دردسر می‌شود

برسیم به بحث آینده ات. آیا این چالش ها، رقم زدن اتفاقات و سورپرایزها برای فصل بعد ادامه خواهد داشت یا خیر؟

باید ببنیم که چه اتفاقی رخ می دهد. تصمیم گیری در این خصوص با من نیست و من با پورتو قرارداد دارم و از بودن در آنجا خوشحال و راحت هستم. به هر حال فوتبال یک بیزینس است. ممکن است اتفاقاتی رخ دهد و باشگاه با وجود اینکه خیلی به شما نیاز داشته باشد، اما به دلیل بیزینس ممکن است شما را بفروشد.

تمایل خودت به فروش و حضور در لیگ جزیره و پوشیدن لباس تیم هایی مانند تاتنهام است یا دوست داری در پورتو بمانی؟

خب به تیمی که خواهان جذب من است بستگی دارد و یا اینکه پورتو چه تفکراتی برای آینده اش دارد و نمی توان به صورت قطعی چیزی گفت. ولی باید دید در آینده چه اتفاقاتی رخ خواهد داد.

از میان بازی در لیگ جزیره ای که مخاطبان زیادی دارد و حضور در تاتنهامی که در لیگ قهرمانان نیست تا پورتویی که نگاه کمتری به سمت اوست اما در چمپیونز لیگ حضور دارد، کدام را انتخاب می کنی؟

لیگ انگلیس می تواند برای خودش یک نوع لیگ قهرمانان اروپا باشد چون ۷، ۸ تیم آن در سطح بالایی حضور دارند و در دنیا معروف هستند. لیگ جزیره می تواند یک لیگ قهرمانان کوچک باشد و می توان به این پیشنهاد فکر کرد.

صحبت‌های عجیب طارمی درباره تیم ملی اسکوچیچ

(Visited 1 times, 1 visits today)

درباره ی مدیر سایت

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *