صعود پرسپولیس و سقوط استقلال در رنکینگ جهانی صعود پرسپولیس و سقوط استقلال در رنکینگ جهانی | آوتاف
خانه / اخبار داغ / صعود پرسپولیس و سقوط استقلال در رنکینگ جهانی

صعود پرسپولیس و سقوط استقلال در رنکینگ جهانی

خبرآنلاین: بر اساس تازه‌ ترین رده‌ بندی تیم‌ های باشگاهی فوتبال جهان که امروز (۱۵ تیر) از سوی سایت «فوتبال دیتابیس» اعلام شد، تیم فوتبال پرسپولیس در رتبه نخست ایران قرار گرفت.

پرسپولیس در رده بندی تیم‌های آسیایی مانند هفته قبل در رتبه سوم قرار دارد. سرخپوشان ایران در رده بندی جهانی با ۱۶۲۲ امتیاز و ۳ پله صعود نسبت به هفته گذشته، در رتبه ۹۳ و بالاتر از تیم‌های مطرح براگای پرتغال، پائوک یونان، بشیکتاش ترکیه و برایتون انگلیس قرار گرفتند.

صعود پرسپولیس و سقوط استقلال در رنکینگ جهانی

تیم فوتبال استقلال با ۱۵۳۳ امتیاز، مانند رده بندی پیشین در رتبه دوم فوتبال باشگاهی ایران قرار گرفته است. آبی پوشان ایران با ۲ پله سقوط نسبت به هفته قبل، در رده ۲۱۸ جهان جای دارند. استقلالی‌ها در قاره آسیا نیز بدون تغییر نسبت به رده بندی پیشین در رتبه دهم قرار دارند.

صعود پرسپولیس و سقوط استقلال در رنکینگ جهانی

سپاهان با ۱۵۰۳ امتیاز، سومین تیم برتر فوتبال ایران است. طلایی پوشان با ۲ پله صعود نسبت به هفته قبل، در رتبه ۱۵ قاره کهن قرار گرفتند. سپاهان با ۴ پله صعود نسبت به هفته قبل، به رتبه ۲۸۲ جهان رسیده است.

صعود پرسپولیس و سقوط استقلال در رنکینگ جهانی

در این رده بندی تیم‌های تراکتور (۴۵۶ جهان و ۳۴ آسیا)، فولاد (۶۱۸ جهان و ۵۲ آسیا)، پدیده (۷۰۰ جهان و ۶۲ آسیا)، صنعت نفت آبادان و ذوب آهن هم به ترتیب در رتبه‌های چهارم تا هشتم فوتبال ایران قرار دارند.

بر اساس این رده‌بندی در قاره آسیا، جایگاه ۴ تیم اول تغییری نکرده و کاوازاکی ژاپن با ۱۶۸۲ امتیاز صدرنشین است. تیم الهلال عربستان، حریف استقلال در لیگ قهرمانان آسیا، با ۱۶۳۰ امتیاز در رتبه دوم جای گرفته است. پس از پرسپولیس تیم جونبوک موتورز کره جنوبی با ۱۶۲۲ امتیاز در رتبه چهارم است.

حتما بخوانید:  فیروزجا نایب قهرمان شطرنج جهان شد

در این رده بندی اولسان هیوندای کره جنوبی با ۱۶۰۶ امتیاز به رتبه پنجم صعود کرده و جای الدحیل قطر را گرفته است.

در رده‌بندی جهانی نیز جایگاه ۵ تیم نخست جدول تغییری نداشته و تیم فوتبال بایرن مونیخ با ۲۰۵۲ امتیاز مانند هفته گذشته در صدر جدول ایستاده است. پس از سرخپوشان آلمانی، منچسترسیتی با ۱۹۸۲ امتیاز در رتبه دوم قرار دارد.

اینترمیلان با ۱۹۴۴ امتیاز همچنان رتبه سوم را در اختیار دارد. رئال مادرید با ۱۹۳۷ امتیاز در رتبه چهارم و چلسی با ۱۹۲۵ امتیاز در رتبه پنجم جهان ایستاده اند.

(Visited 1 times, 1 visits today)

درباره ی مدیر سایت

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *