صید فیل ماهی ۱۵۰کیلویی توسط صیادان مازندرانی صید فیل ماهی ۱۵۰کیلویی توسط صیادان مازندرانی | آوتاف
خانه / اخبار داغ / صید فیل ماهی ۱۵۰کیلویی توسط صیادان مازندرانی

صید فیل ماهی ۱۵۰کیلویی توسط صیادان مازندرانی

خبرگزاری فارس: رئیس اداره شیلات محمودآباد و نور گفت: صیادان شرکت تعاونی پره متحد در منطقه رستم‌رود نور یک فیل ماهی حدود ۱۵۰ کیلویی را صید کرده که برای حفظ و بازسازی و تکثیر تحویل مرکز بازسازی شهید رجایی ساری شده است.

بهروز عمرانی اظهار کرد: حوالی ظهر پنجشنبه ۶ آبان‌ماه ماه ۱۴۰۰ صیادان پره ماهیگیری متحد رستم‌رود شهرستان نور موفق به صید یک فیل ماهی به وزن ۱۴۱کیلوگرم که بیش از ۱۴کیلو خاویار داشت شدند.

صید فیل ماهی ۱۵۰کیلویی توسط صیادان مازندرانی

وی افزود: این فیل ماهی پس از تحویل به اداره شیلات به‌صورت زنده و سالم به مرکز تکثیر و بازسازی ذخایر شهید رجایی ساری وابسته به اداره کل شیلات استان مازندران که مهمترین ماموریت آن نگهداری، مرمت و تکثیر این گونه‌های نایاب است تحویل داده شد.

عمرانی تصریح کرد: این گونه ماهی به‌صورت زنده در مرکز شهید رجایی ساری نگهداری تا در زمان مناسب جهت تکثیر و بازسازی ذخایر دریای خزر مورد استفاد قرار گیرد.

صید فیل ماهی ۱۵۰کیلویی توسط صیادان مازندرانی

رئیس اداره شیلات محمودآباد و نور تاکید کرد: نگهداری این ماهی‌ها خیلی مهم است و تمام تلاش شیلات و محیط زیست برای حفظ این گونه ارزشمند پای این کار هستند تا این گونه بسیار ارزشمند در دریا حفظ و حراست شود.

وی در پایان گفت: طبق قوانین بین‌المللی، صید تجاری ماهیان خاویاری توسط کشورهای حاشیه دریای خزر ممنوع بوده و ایران اجازه صید این گونه‌های ماهی را دارد که آن هم برای نگهداری و تکثیر و محافظت از آن اجازه صید دارد و صید آن صید غیرتجاری و صرفاً برای حفظ و تکثیر ماهی است.

(Visited 1 times, 1 visits today)
حتما بخوانید:  آنفیلد معجزه نکرد؛ صعود رئال و سیتی به نیمه‌نهایی

درباره ی مدیر سایت

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *