طرح ویژه برخورد با مانتو‌های نامتعارف در تهران طرح ویژه برخورد با مانتو‌های نامتعارف در تهران | آوتاف
خانه / اخبار داغ / طرح ویژه برخورد با مانتو‌های نامتعارف در تهران

طرح ویژه برخورد با مانتو‌های نامتعارف در تهران

خبرگزاری تسنیم: رئیس اتحادیه تولیدکنندگان و فروشندگان پوشاک تهران از اجرای طرح ویژه برخورد با تولید و عرضه مانتوهای جلوباز، شیشه‌ای، حریر و توری در تهران با مشارکت پلیس اماکن و دادستانی پایتخت خبر داد.

ابوالقاسم شیرازی با اشاره به آغاز طرح ویژه برخورد با تولید و عرضه مانتوهای نامتعارف در شهر تهران اظهار کرد: به دنبال مطالبات عمومی مبنی بر جلوگیری از تولید و عرضه پوشاک نامتعارف و صیانت از عفاف و حجاب، این طرح ویژه از بیش از یک ماه پیش توسط اتحادیه آغاز شد و بازرسان این اتحادیه با همکاری پلیس اماکن و دادستانی، نظارت بر تولید و عرضه پوشاک را در شهر تهران تشدید کردند.

برخورد با عرضه مانتو‌های جلوباز و توری در تهران

رئیس اتحادیه تولیدکنندگان و فروشندگان پوشاک تهران افزود: در این طرح ویژه، سعی کرده‌ایم برخورد سلبی با این تخلفات در کنار برخوردهای ایجابی باشد و به همین منظور، در صورت مواجهه با هرگونه تخلف، در مرحله اول تذکر کتبی و با تکرار تخلف، اخطار داده خواهد شد و با توجه به نوع تخلف، واحدهای صنفی متخلف تا ۲ هفته پلمب می‌شوند.

وی ادامه داد: همچنین پس از بازگشایی واحدهای صنفی پملب شده، بازرسان این اتحادیه در بازه زمانی یک روز تا یک هفته پس از شروع فعالیت مجدد این واحدها، بازرسی مجددی به عمل می‌آورند و اگر خدای ناکرده باز هم با تخلف در عرضه یا تولید پوشاک نامتعارف مواجه شوند، به دلیل اصرار این واحد صنفی بر تخلف، پرونده به دستگاه قضایی ارسال شده و با حکم قضایی به مدت یک ماه از ادامه فعالیت آن‌ها جلوگیری به عمل خواهد آمد.

حتما بخوانید:  بی‌احترامیِ روحانیِ سیاسی، به اهل سنت

شیرازی با بیان اینکه همه دستگاه‌ها و حتی رسانه‌ها برای اشاعه فرهنگ عفاف و حجاب و برخورد با پوشش‌های نامتعارف مسئولند گفت: ما تا این لحظه دو مرتبه تمام واحدهای صنفی زیر مجموعه این اتحادیه را بازرسی کرده‌ایم و در حال حاضر در سومین مرحله بازرسی قرار داریم و با واحدهای صنفی که خدای ناکرده بر تخلف خود اصرار داشته اند بدون هیچ اغماضی برخورد کرده‌ایم ولی این گلایه وجود دارد که چرا سایر دستگاه‌ها به عرضه پوشاک نامتعارف در فضای شهر توسط دست‌فروشان واکنشی نشان نمی‌دهند یا چرا برخی از این لباس‌ها در شوهای خانگی و مزون‌ها با مانکن‌های زنده به نمایش درمی‌آید؟ علاوه بر همه، نوع پوشش غیرمتعارف سلبریتی‌ها با کدام فرهنگ ما همخوانی دارد و کدام دستگاه باید با چنین مواردی باید برخورد کند؟

به گفته رئیس اتحادیه تولیدکنندگان و فروشندگان پوشاک تهران، تولید و عرضه مانتوهای جلوباز (بدون دکمه، بدون غزن و بدون زیپ)، مانتوهای شیشه‌ای، مانتوهای حریر و توری ممنوع است و این اتحادیه با هرگونه تخلف در این بخش، برخورد خواهد کرد.

(Visited 1 times, 1 visits today)

درباره ی مدیر سایت

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *