طلسم شهرداری تهران و ماجرای پیروز حناچی طلسم شهرداری تهران و ماجرای پیروز حناچی | آوتاف
خانه / اخبار داغ / طلسم شهرداری تهران و ماجرای پیروز حناچی

طلسم شهرداری تهران و ماجرای پیروز حناچی

  پیروز حناچی بعد از آن که در رقابت بر سر شهرداری تهران گوی سبقت را از آخوندی ربود، حاشیه‌های شغل شهردار تازه تهران پیش از متن آن از راه رسید. اما حالا پس از گذشته چندین روز از انتخاب رسمی حناچی از سوی شورای شهر تهران  هنوز حکم وی بنا به دلایلی از سوی وزارت کشور تایید و ابلاغ نشده است.

غغغغغ

در ادامه تقویم رویدادهای خبری درباره حاشیه های انتخاب حناچی به عنوان شهردار منتخب تهران را می خوانید:

در اولین واکنش به حاشیه های صدور حکم شهردار منتخب تهران، پیروز حناچی در پاسخ به این سؤال که “گفته می‌شود صلاحیت شما برای مسئولیت شهرداری تهران از سوی وزارت کشور تأیید نشده است”، اظهار داشت: ان‌شاءالله صلاحیت انسان از سوی خداوند رد نشود.

علی مطهری؛ نائب رئیس مجلس درباره برخی مباحث مطرح شده راجع به صدور حکم حناچی شهردار تهران از سوی وزیر کشور به «ایسنا» گفت: بله در جریان هستم. برخی که می‌خواهند شهردار تهران تحت فرمان آن‌ها باشد و آقای حناچی را چنین آدمی نمی‌بینند، تلاش می‌کنند که وزارت اطلاعات پاسخ منفی به استعلام بدهد. وی افزود: با آقای علوی وزیر اطلاعات صحبت کردم، ایشان گفت « ما به چیزی که موجب رد صلاحیت ایشان (حناچی) باشد، نرسیده‌ایم.»

هر روز که می‌گذرد ابهامات درباره تایید حکم حناچی برای شهرداری تهران بیشتر می‌شود. سوال درباره نسبت پیروز حناچی با پیمان حناچی، کسی که ادعا می‌شود عضو سازمان مجاهدین است، را اولین بار یکی دو تن از کاربران توییتر مطرح کردند. آنها می‌گویند که این پرسش‌گری حق آنان است و می‌خواهند بدانند که آیا بین شهردار تهران و پیمان حناچی ارتباطی وجود دارد یا نه.

حتما بخوانید:  مصوبه پارلمان اروپا درباره همکاری اقتصادی با ایران

یک کاربری سیاسی در توئیتر به بخشی از یک کتاب جنجالی درباره پیمان حناچی که در آن به ارتباط او با گروه منافقین اشاره شده رجوع کرده است.

غغغغغ

در مقابل پیروز حناچی شهردار منتخب شورای شهر تهران در واکنش به حواشی در مورد برادرش پيمان حناچی با اشاره‌ای به آیات قرآن کریم مبنی بر دوری از بی‌عدالتی و رفتار براساس عدل و داد توصیه کرد.

حناچی كه سابقه رزمندگی هم در پرونده خود دارد، در توئيتی، منتقدانش را به عدل و تقوا دعوت و در حساب کاربری توئیتری با اشاره به آیه‌ای از قرآن خود نوشت: و مبادا دشمنی با گروهی از مردم شما را به بی‌عدالتی کشاند، به عدل و داد رفتار کنید که این به تقوا نزدیک‌تر است.

غغغغغ

همچنین حسن رسولی عضو وشرای شهر تهران با انتشار پستی در توئیتر به طرح این ادعا علیه شهردار منتخب تهران واکنش نشان داد.

غغغغغ

حجت نظری عضو شورای شهر تهران درباره‌ی اینکه کدام دستگاه‌ها باید صلاحیت حناچی را تایید کنند، گفت: «اصولا مشخص‌ترین و بارزترین دستگاه ذی‌ربطی که می‌توان از آن اسم برد، وزارت محترم کشور است که مطابق قانون باید حکم شهردار را در کلان شهرها صادر کند و مشخصا درمورد شهر تهران هم این اتفاق خواهد افتاد.

اما برای صدور این حکم، وزیر محترم کشور از مراجع چهارگانه استعلام می‌کند. البته تجربه نشان داده در بعضی از موارد وزیر کشور خودش تصمیم گرفته و چندان به نظر مراجع چهارگانه منوط نکرده. چون ایشان می‌تواند با مسوولیت خود هم این حکم را صادر کند.»

رییس شورای شهر تهران نیز عنوان کرد که خبر موثقی در مورد صدور حکم حناچی به عنوان شهردار جدید نداریم.

حتما بخوانید:  توصیه‌های وزارت بهداشت در آستانه فصل سرد

وی با بیان اینکه شفافیت اجتماعی را بعد از رسانه‌ها می‌توان به حساب شوراها گذاشت، افزود: شهردار تهران در نتیجه همفکری ۱۰۰۰ نفره و به واسطه ما ۲۱ نفر انجام شد.

علی مطهری هم در گفت‌وگو با ایسنا اظهارکرد: اگر وزیر کشور تسلیم فشار نهادهای غیر مسئول برای صدور حکم شهرداری آقای حناچی شود، با توجه به اینکه طرح استیضاح ایشان اکنون در مجلس مطرح است احتمال انجام این استیضاح تقویت می‌شود.

همچنین سخنگوی وزارت کشور با اشاره به فرایند صدور حکم شهردار تهران، گفت که پس از معرفی گزینه پیشنهادی شورای شهر تهران، استعلام لازم به عمل آمده اما تاکنون پاسخ استعلام به وزارت کشور ارائه نشده است.

در جدیدترین اظهارنظر،الویری رییس شورای عالی استان‌ها درباره عدم صدور حکم حناچی به عنوان شهردار تهران از سوی وزارت کشور، گفت‌: خروج برادر ایشان از کشور و همکاری با سازمان مجاهدین خلق در شنیده‌ها موضوعی است که به عنوان علت عدم صدور حکم ایشان عنوان شده، البته این استدلال برای ما قابل پذیرش نیست.

(Visited 1 times, 1 visits today)

درباره ی مدیر سایت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *