عادل‌الجبیر: به ایران فقط باید فشار آورد عادل‌الجبیر: به ایران فقط باید فشار آورد | آوتاف
خانه / اخبار داغ / عادل‌الجبیر: به ایران فقط باید فشار آورد

عادل‌الجبیر: به ایران فقط باید فشار آورد

خبرگزاری فارس: «عادل الجبیر» وزیر مشاور در امور خارجه سعودی، با حمله به جمهوری اسلامی ایران، مدعی شد که تنها از راه فشار حداکثری می‌توان ایران را به پای میز مذاکره آورد.

الجبیر در گفت‌وگو با روزنامه «لیبراسیون» فرانسه، افزود: «ما خواهان تغییر رفتار ایران هستیم نه تغییر نظام حکومتی این کشور؛ نظام حکومتی به خود مردم ایران مربوط می‌شود؛ ما نمی‌دانیم که ایران یک انقلاب است یا دولت. هر زمانی که ما برای رسیدن به یک راه‌حل با ایران تلاش کردیم؛ با مرگ و خرابکاری پاسخ ما را داد.»

عادل‌الجبیر: به ایران فقط باید فشار آورد

این مقام سعودی در ادامه در اظهاراتی متناقض گفت: «عربستان سعودی مخالف هرگونه گفت‌وگویی با ایران است و این کشور باید رفتار خود را تغییر دهد و جامعه جهانی به ایران اجازه نمی‌دهد تا به رفتارهای خود ادامه دهد. ایران نمی‌تواند اقدام به شلیک موشک بالستیک کند و امیدوار باشد که به هیچ وجه مجازات نشود.»

او گفت که سیاست جلب رضایت ایران، فایده‌ای نخواهد داشت.

عادل الجبیر در خصوص جنگ یمن نیز مدعی شد که حوثی‌ها این جنگ را به عربستان سعودی تحمیل کرده‌اند و اولویت ریاض در مرحله کنونی حمایت از دولت منصورهادی و مبارزه با القاعده، داعش و انصارالله یمن است.

وزیر مشاور در امور خارجه سعودی گفت که بازسازی یمن در برنامه دولت ریاض قرار دارد و توافق میان دولت مستعفی «منصور هادی» و شبه‌نظامیان شورای انتقالی جنوب نزدیک است.

اتهام‌زنی چندین باره عادل الجبیر به ایران، به‌ گونه‌ای که به اصل ثابت دیپلماسی وی تبدیل شده، در حالی است که ایران همراه با رد تمامی اتهامات، خواستار پایان دادن به جنگ یمن و حل و فصل بحران این کشور از طریق مذاکرات یمنی-یمنی شده است.

(Visited 1 times, 1 visits today)
حتما بخوانید:  آمار شهدای حمله تروریستی اهواز

درباره ی مدیر سایت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *