عادی‌سازی روابط اسرائیل و بحرین رسمی شد عادی‌سازی روابط اسرائیل و بحرین رسمی شد | آوتاف
خانه / اخبار داغ / عادی‌سازی روابط اسرائیل و بحرین رسمی شد

عادی‌سازی روابط اسرائیل و بحرین رسمی شد

فارس: «یائیر لاپید» وزیر خارجه رژیم صهیونیستی، در نخستین سفر رسمی پس از توافق عادی سازی روابط میان تل‌آویو و منامه، صبح امروز (پنجشنبه، ۳۰ سپتامبر) وارد بحرین شد.

لاپید در صفحه شخصی خوئ توئیتر با انتشار تصاویری از ورودش به بحرین، نوشت: «وارد بحرین شدیم. بسیار مفتخرم که نماینده اسرائیل در اولین سفر رسمی و تاریخی به این کشور هستیم.به خاطر استقبال گرمتان متشکرم».

اولین سفر رسمی وزیر خارجه اسرائیل به بحرین

وزارت خارجه رژیم صهیونیستی، دیروز اعلام کرده بود که روز پنجشنبه، لاپید به منامه سفر خواهد کرد و این سفر به دعوت «عبداللطیف بن راشد الزیانی» همتای بحرینی او صورت می‌گیرد.

بنا بر این گزارش، وزیر امور خارجه رژیم صهیونیستی در اولین سفر رسمی خود به بحرین سفارت این رژیم را در منامه افتتاح خواهد کرد.دو طرف همچنین چند توافقنامه امضاء خواهند کرد؛‌ با این حال، در بیانیه وزارت خارجه رژیم صهیونیستی به عنوان این توافق‌ها اشاره‌ای نشده است.

تل‌آویو و منامه، ظهر امروز، همچنین یک خط هوایی مستقیم از بحرین به فلسطین اشغالی افتتاح خواهند کرد که در طول هفته، دو پرواز انجام خواهد داد.

مطابق با بیانیه وزارت امور خارجه رژیم صهیونیستی،‌ دو پرواز مذکور توسط شرکت هواپیمایی «گلف ایر» بحرین صورت خواهد گرفت.

«عیدال رول» معاون وزیر امور خارجه رژیم صهیونیستی درباره افتتاح این خط هوایی گفت: «بحرین یکی از مقصدهای تجاری مهم برای اسرائیل است و افتتاح خط هوایی میان دو طرف یک گام راهبردی مهم خواهد بود».

بحرین در سپتامبر سال۲۰۲۰ با وساطت دولت وقت آمریکا به ریاست «دونالد ترامپ»، توافقنامه‌ عادس‌سازی روابط با رژیم اشغالگر قدس موسوم به «توافق‌های آبراهام» را امضاء و رسما با تل‌آویو روابط دیپلماتیک برقرار کرد.

حتما بخوانید:  گریه جهانگیری برای شهدای مدافع سلامت

یائیر لاپید تیر ماه امسال نیز سفارت رژیم صهیونیستی را در ابوظبی و کنسولگری این رژیم را در دبی رسما افتتاح کرد.

اولین سفر رسمی وزیر خارجه اسرائیل به بحرین

اولین سفر رسمی وزیر خارجه اسرائیل به بحرین

اولین سفر رسمی وزیر خارجه اسرائیل به بحرین

(Visited 1 times, 1 visits today)

درباره ی مدیر سایت

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *