عراق: آماده میانجیگری میان ایران و آمریکا هستیم عراق: آماده میانجیگری میان ایران و آمریکا هستیم | آوتاف
خانه / اخبار داغ / عراق: آماده میانجیگری میان ایران و آمریکا هستیم

عراق: آماده میانجیگری میان ایران و آمریکا هستیم

خبرگزاری فارس: سخنگوی وزارت خارجه عراق که برای دیدار با مقام‌های آمریکایی به واشنگتن سفر کرده گفته کشورش آماده است میان ایران و آمریکا میانجی‌گری کند.

«احمد محجوب» در جمع گروهی از روزنامه‌نگاران و تحلیلگران در مقر سفارت عراق در واشنگتن گفت: «عراق قادر است و تمایل دارد نه تنها میان آمریکا و ایران بلکه میان تمام کشورها در منطقه روابط را ایجاد کرده و تسهیل کند.»

محجوب اضافه کرد: «طی دو سال گذشته، عراق توانسته چند مشکل میان کشورها را حل کند.» او گفت که نمی‌تواند درباره جزئیات این میانجی‌گری توضیحات بیشتری ارائه کند چون طرف‌ها توافق کرده‌اند نقش بغداد را افشا نکنند.

وی گفت: «اما من به شما اطمینان می‌دهم عراق توانسته در سال‌های گذشته مشکلات میان کشورها را حل کند و معتقدم که بغداد مایل است این نقش را ادامه دهد.»

سخنگوی وزارت خارجه عراق در بخش دیگری از سخنانش تأکید کرده عراق نمی‌خواهد به میدانی برای مناقشه میان ایران و آمریکا تبدیل شود.

محجوب تصریح کرد: «چیزی که می‌خواهم بگویم و معتقدم بسیار مهم است این است که عراق نمی‌خواهد ببیند که روابط بین ایران و آمریکا بر روابط میان آمریکا و عراق تأثیر می‌گذارد.»

(Visited 1 times, 1 visits today)
حتما بخوانید:  متین ستوده به دادسرای ارشاد تهران احضار شد

درباره ی مدیر سایت

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *