عضو شورای نگهبان: در یک پرونده ۳بار رای گرفتیم عضو شورای نگهبان: در یک پرونده ۳بار رای گرفتیم | آوتاف
خانه / اخبار داغ / عضو شورای نگهبان: در یک پرونده ۳بار رای گرفتیم

عضو شورای نگهبان: در یک پرونده ۳بار رای گرفتیم

انتخاب: عضو حقوقدان و قائم مقام دبیر شورای نگهبان درباره روند بررسی صلاحیت نامزدهای ریاست جمهوری گفت: صرف اینکه داوطلبی بستگان درجه یک او در خارج از کشور اقامت داشته باشند، نمی‌تواند دلیل عدم احراز باشد. وی افزود: دستگاه‌ها مکلف به پاسخ به استعلامات شورای نگهبان هستند؛ در بررسی‌ها به یک گزارش استناد نمی‌شود بلکه ما به چند گزارش استناد می‌کنیم.

عضو شورای نگهبان: در یک پرونده ۳بار رای گرفتیم

سیامک ره پیک در گفتگوی ویژه خبری، گفت: قبل از اینکه پرونده داوطلبان به صحن شورای نگهبان بیاید، کارشناسان روی آن پرونده کار کرده‌اند.

وی گفت: درباره یکی از نامزدها، حدود ۴ ساعت در شورای نگهبان بحث کردیم؛ تمام ۴۰ پرونده داوطلبان در صحن شورای نگهبان مطرح شده است.

عضو حقوقدان شورای نگهبان افزود: حدود ۱۰ پرونده را ۲ بار بررسی و ۲ بار رای گیری کردیم و یک پرونده را سه بار رای گیری کردیم.

ره پیک با اشاره به شائبه ها پیرامون دلیل ردصلاحیت یکی از نامزدها نیز گفت: صرف اینکه داوطلبی بستگان درجه یک او در خارج از کشور اقامت داشته باشند، نمی‌تواند دلیل عدم احراز باشد. دستگاه‌ها مکلف به پاسخ به استعلامات شورای نگهبان هستند؛ در بررسی‌ها به یک گزارش استناد نمی‌شود بلکه ما به چند گزارش استناد می‌کنیم.

(Visited 1 times, 1 visits today)
حتما بخوانید:  تحلیل عجیب یک نماینده از پشت‌پرده واکسن کرونا

درباره ی مدیر سایت

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *