علم‌الهدی: ویروس بی‌شعور کرونا هیچ چیز نمی‌فهمد علم‌الهدی: ویروس بی‌شعور کرونا هیچ چیز نمی‌فهمد | آوتاف
خانه / اخبار داغ / علم‌الهدی: ویروس بی‌شعور کرونا هیچ چیز نمی‌فهمد

علم‌الهدی: ویروس بی‌شعور کرونا هیچ چیز نمی‌فهمد

تسنیم: نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی گفت: پروتکل‌ها باید رعایت شود؛ ماسک را بزنید؛ عده‌ای با ماسک نزدن اظهار قدرت می‌‌کنند؟ قدرت در برابر چه کسی؟

ق

علم‌الهدی:

* مسئله کرونا یک مسئله کاملاً جدی است؛ امروز در مشهد مقدس و تهران و بسیاری از شهرهای کشور وضع خوبی از این نظر نداریم؛ فشار بیماران کرونایی زیاد است و امکانات درمانی شهر تمام شده و تنها در یک روز ۵۲۰ مبتلای بستری در آی سی یو داشتیم. مگر چقدر تخت آی سی یو در این شهر است؟ امکانات به آخر رسیده و با چنگ و دندان مسائل را دنبال می‌کنیم. پروتکل‌ها باید رعایت شود؛ ماسک را بزنید؛ عده‌ای با ماسک نزدن اظهار قدرت می‌‌کنند؟ قدرت در برابر چه کسی؟ در برابر ویروس بیشعوری که هیچ چیز نمی‌فهمد؟ فاصله اجتماعی را در نشست‌های عمومی و خانوادگی رعایت کنید.

* آستان قدس با تمام قدرت و مراقبت مسئله پروتکل‌ها را در اجرای برنامه‌ها در نظر دارد اما شما نیز رعایت کنید. خیلی‌ها در فضای حرم رضوی بدون ماسک هستند و این درست نیست. این ماسک نزدن مسئولیت شرعی دارد. برخی از مردم هم برای واکسن زدن سرپیچی می‌کنند و این هم مشکل دارد. این واکسن یک درمان قطعی است و نباید از آن تخلف کرد. این با کدام عقل و دین‌داری سازگار است؟

* در جریان تنفیذ و در حکم مقام معظم رهبری یک نکته و در بیان رئیس جمهور دو نکته بود که این سه نکته برای مردم، امیدوارکننده است. نکته‌ای که در حکم مقام معظم رهبری وجود داشت این بود که مقام معظم رهبری برای رئیس جمهور دو شاخصه را بیان کردند. یکی شاخصه علم و دیگری تقوا و پرهیزگاری.

حتما بخوانید:  سبزیجات جنوب تهران با مواد نفتی آبیاری می‌شود

* تعیین این دو شاخصه به مردم اطمینان می‌دهد زیرا مقام معظم رهبری، مقام ولایت و حجت بقیه‌الله است و احساسی حرف نمی‌زند و مبالغه‌گویی ندارد و اگر این تنفیذ نباشد این ریاست جمهوری نامشروع و طاغوت است و تنها چیزی که مشروعیت می‌بخشد همین تنفیذ است و وقتی در این تنفیذ شاخصه می‌آید یک مسئله اعتقادی و قابل توجه است.

* معنای عالم بودن علم به درد مردم و درمان آن است و از سوی دیگر رئیس جمهور پرهیزگار است یعنی تعهد را در مقام عمل اجرایی می‌کند. برای انسان پرهیزگار، قدرت و مطامع نفسانی مطرح نیست. در بیانات آقای رئیس جمهور نیز دو نکته امیدوارکننده بود.

*  رئیس جمهور رسالت اجرائی خود را ایجاد تحول عنوان کرد؛ این تحول یعنی اینکه تمام عوامل عقب افتادگی و فشار معیشتی مردم و مشکلات مردم از میان برود و این معنای تحول است که رسالت رئیس جمهور است. این ندانم‌کاری‌ها و نتوانستن‌ها و عملکردهای باضعف مدیریتی و نابسامانی در بدنه اجرائی باید از میان برود و این معنای تحول است و باید جای اینها را حرکات اثباتی و قدرتمند مدیریتی بگیرد و این برای مردم امیدآفرین است.

* تمام این حرف‌ها با کمک و تائید و امداد الهی شدنی است؛ این تعبیری که رئیس جمهور کرد و گفت «ما از تبار ما می‌توانیم» هستیم، یادگار امام راحل است. مردم هم باید به دولتی که از خودشان تشکیل شده کمک کنند.

(Visited 1 times, 1 visits today)

درباره ی مدیر سایت

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *