قول سخنگوی «شاد» درباره سال تحصیلی جدید قول سخنگوی «شاد» درباره سال تحصیلی جدید | آوتاف
خانه / اخبار داغ / قول سخنگوی «شاد» درباره سال تحصیلی جدید

قول سخنگوی «شاد» درباره سال تحصیلی جدید

روزنامه ایران با سخنگوی شبکه «شاد» در آستانه بازگشایی مدارس و برنامه آموزش و پرورش در سال تحصیلی جدید گفتگو کرده.

قول سخنگوی «شاد» درباره سال تحصیلی جدید

حسین صادقی:

* امسال تمام مشکلات شاد را بررسی کردیم و با توجه به تمهیداتی که فراهم شده است، موانع پیشین تا حد قابل قبولی حل شده است و با توجه به امکانات و قابلیت‌های جدیدی که روی نسخه به روز شده شاد تعبیه شده، مانع از خروج معلمان از این بستر خواهد شد.

* مثلاً سرورهای شبکه ارتقا یافته است و در نسخه جدید شبکه شاد برای سال تحصیلی جدید، امکان تبادل صوتی همزمان معلم و دانش‌آموزان فراهم شده و در واقع یک اتاق صوتی راه‌اندازی شده که این امکان را به معلم می‌دهد تا به طور همزمان با چند دانش‌آموز گفت‌و‌گو داشته باشد همچنین اغلب معلمانی که در سال گذشته از شبکه شاد خارج شدند، درمدارس غیردولتی تدریس می‌کردند و تعداد معلمان رسمی خارج شده از شبکه شاد قابل توجه نبود و یا در ساعات پیک ترافیک شبکه شاد اتفاق می‌افتاد که موقتی بود برای همین شیوه احراز هویت معلم و دانش‌آموز نسبت به سال گذشته تغییرات محسوسی پیدا کرده و اطلاعات معلم و دانش‌آموز در شبکه شاد به‌طور متمرکز از سامانه سیدا تغذیه می‌شود و به نوعی توزیع کلاس درس، بدون ثبت ابلاغ معلم امکانپذیر نخواهد بود.

* در خصوص هزینه‌های اینترنت دانش‌آموزان این نوید را می‌دهم که هیچ هزینه‌ای به کاربران شاد تحمیل نخواهد شد، لذا توصیه می‌کنم این شبکه آموزشی را باور داشته باشیم و فعالیت‌های آموزشی را در همین بستر ادامه دهیم.

* درباره میزان تخصیص اینترنت هدیه به معلمان هنوز تصمیم روشنی گرفته نشده و با توجه به همکاری وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، پیش‌بینی می‌شود همانند سال گذشته بسته‌های اینترنت مورد نیاز معلمان از همین محل تأمین شود. سال گذشته در آغاز حضور معلمان برای آموزش مجازی، وزارت ارتباطات با هدف ایجاد سهولت در ارائه محتواهای آموزشی، بسته اینترنتی سه ماهه با حجم ۲۰ گیگابایت به معلمان داد که این هدیه در اسفند ۹۹ مجدداً با حجم ۶۰ گیگابایت ارائه شد.

حتما بخوانید:  راه‌اندازی نخستین دفتر استندآپ کمدی در ایران

* ظرفیت سرورهای شبکه شاد ارتقا پیدا کرده است. البته با حذف ۴۵ میلیارد فایل‌های حجیم مبادله شده در جریان آموزشی سال گذشته که فضای زیادی از سرورها را اشغال کرده بود و نیز توزیع نحوه آموزش‌ها به روش حضوری و تلویزیونی باعث کاهش بار ترافیک شبکه شاد می‌شود ما این‌گونه می‌توانیم بر سرعت گردش اطلاعات در این شبکه اضافه کنیم.

اپلیکیشن شاد همانند هر نرم‌افزار کاربردی دیگر روی تمامی گوشی‌های اندروید قابل نصب و استفاده است. اما روی گوشی‌های ios امکان نصب ندارد و باید از نسخه وب آن استفاده کرد.

* دانش‌آموزان استان‌های سیستان و بلوچستان، هرمزگان و کهگیلویه و بویراحمد کم‌ترین فعالیت را در شبکه شاد داشتند و عمده‌ترین علت آن محرومیت این استان‌ها بوده است.یکی دیگر از قابلیت‌های نسخه جدید شاد، امکان برگزاری آزمون آنلاین است. این امکان به دغدغه بسیاری از معلمان پایان می‌دهد و کمک خواهد کرد تا فرایند طراحی و برگزاری امتحان از سوی معلمان تسهیل شده و ضریب اطمینان بیشتری در نتایج آن ایجاد کند.

* یکی دیگر از قابلیت‌های نسخه جدید شاد، امکان برگزاری آزمون آنلاین است. این امکان به دغدغه بسیاری از معلمان پایان می‌دهد و کمک خواهد کرد تا فرایند طراحی و برگزاری امتحان از سوی معلمان تسهیل شده و ضریب اطمینان بیشتری در نتایج آن ایجاد کند.

(Visited 1 times, 1 visits today)

درباره ی مدیر سایت

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *