مردم اگر گرما می‌خواهند، باید آلودگی را تحمل کنند! مردم اگر گرما می‌خواهند، باید آلودگی را تحمل کنند! | آوتاف
خانه / اخبار داغ / مردم اگر گرما می‌خواهند، باید آلودگی را تحمل کنند!

مردم اگر گرما می‌خواهند، باید آلودگی را تحمل کنند!

عصر ایران: عضو کمیسیون انرژی مجلس گفت: مردم صرفه جویی کنند تا بتوانیم گازوئیل صادر کنیم.

مردم اگر گرما می‌خواهند، باید آلودگی را تحمل کنند!

فریدون عباسی:

* اگر گرما می خواهیم و می خواهیم زنده بمانیم باید آلودگی را نیز مقداری تحمل کنیم.

* زمانی که هوا سرد می شود بیشترین مصرف انرژی در مصارف خانگی است و برای تامین گاز مردم، گاز نیروگاه و صنایع را قطع می کنند، چراکه نمی شود مردم را در سرما رها کرد.

* آلودگی هوای تهران در زمان سرد شدن هوا پدیده ای فیزیکی است. در حال حاضر انواع و اقسام موتور خانۀ گازوئیلی و‌ گازی فعالیت می کنند و انواع موتور سیکلت ها در تردد است.

*  کامیون های فرسودۀ دودزا شب ها اجازه تردد دارند ‌در حالی که اگر روز در خیابان ها باشند، شاید آلودگی کمتر از شب باشد. این عوامل باعث آلودگی هوای تهران می شود و وقتی هوا سرد باشد و‌ باد هم نیاید این آلودگی پایین می ماند و برای همین از حد مجاز خارج می شود.

* ما باید دو کار را همزمان انجام دهیم تا بتوانیم وقتی از مازوت استفاده می‌کنیم، آلودگی ایجاد نکند.

* اول این که، وزارت نفت شروع کند ‌و در مدت زمان مشخص عناصر ناخالص مازوت را به زیر استاندارد برساند؛ مثلا گوگرد را از ۳ تا ۶ درصد باید به نیم درصد برسانیم، حتی برای کشتی ها که در اقیانوس رفت و آمد دارند هم این استاندارد باید رعایت شود. وزارت نفت هم باید تلاش کند که ناخالصی های نفت کوره را پایین بیاورد و دوم آن که، وزارت نیرو باید به نیروگاه ها دیکته کند که از فیلتر استفاده کنند.

حتما بخوانید:  تشبیه مناظره‌ها به خندوانه و کودک‌شو!

* الان ما باید مدیریت کنیم که مازوت در نیروگاه هایی که دور از مناطق مسکونی است، استفاده شود.استفاده از مازوت اجتناب ناپذیر است و فقط باید آن را مدیریت کنیم.

* در حال حاضر وزارت نفت و نیرو نمی توانند این ناخالصی های مازوت را بگیرند و از فیلتر استفاده کنند، پس به مردم توصیه می کنیم اگر به فکر محیط زیست هستند مدیریت مصرف داشته باشند و خودشان مصرف گاز را پایین بیاورند تا گاز به نیروگاه ها و صنایع برسد و ما این مقدار متضرر نشویم.

* در شرایط امروز باید مردم به اقتصاد کشور کمک کنیم و صرفه جویی در مصرف انرژی داشته باشند تا بتوانیم گازوییل صادر کنیم.

* صنایع در تهران زیاد از مازوت استفاده نمی کنند، بلکه از گاز و گازوییل استفاده می کنند. من موافق سوزندان گازوییل هم نیستم و معتقدم باید از مازوت استاندارد استفاده شود.

(Visited 1 times, 1 visits today)

درباره ی مدیر سایت

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *